Charitativní Běh naděje pod taktovkou Univerzity Pardubice již podvacáté

6.10.

Charitativní Běh naděje pod taktovkou Univerzity Pardubice již podvacáté

V sobotu 7. října dopoledne se uskuteční pod taktovkou Univerzity Pardubice již 20. ročník tradičního BĚHU NADĚJE, běhu pro zdraví a na podporu výzkumu léčení rakoviny, který probíhá v rámci programu podzimní části Městských slavností města Pardubic.

Tradiční charitativní běh pořádá Katedra tělovýchovy a sportu a Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice a Univerzitní sportovní klub, z.s., ve spolupráci s Klubem onkologicky nemocných.

Na trasu dlouhou přibližně 2 800 m se mohou vydat v sobotu 7. října z Pernštýnského náměstí všichni, sportovci i nesportovci a zdolat ji během či chůzí.

Prezentace začíná v 9:00 hodin a první start je na Pernštýnském náměstí v 10:00 hodin dopoledne pro běžce a v 10:30 hodin odstartuje pro běžce druhý běh.

Ještě před startem mohou všichni příchozí či závodníci navštívit stánek Fakulty zdravotnických studií, na němž si mohou nechat změřit například krevní tlak či tělesný tuk, popřípadě si nechat od odborníků poradit ohledně tělesné výživy a pohybu. Zdravotníci budou navíc případné zájemce informovat o svém projektu Studuj a daruj, který hledá dárce krve nejen na univerzitě. Připraveny jsou i ukázka cvičení aerobiku žen Univerzitního sportovního klubu a vystoupení pohybového studia Hroch. Pro zaregistrované účastníky jsou připraveny tradičně drobné upomínkové předměty.

V této mimořádné dobročinné akci, která je spojena s veřejnou sbírkou na podporu výzkumu rakoviny samozřejmě nejde o to zvítězit, ale ukázat, že lze vyjádřit pomoc těm, kteří to opravdu potřebují. A tak tato tradiční sportovně-společenská charitativní akce navazuje na sérii Běhů Terryho Foxe, jež v České republice úspěšně probíhaly v letech 1993 až 2007.

Loňského ročníku se zúčastnilo celkem 318 účastníků. Na konto boje proti rakovině účastníci běhu věnovali, formou dobrovolných startovních příspěvků, částku 10 110,- Kč.

Organizátoři srdečně zvou všechny obyvatele města Pardubic i regionu k účasti a podpoře tohoto běhu pro zdraví a charitativní účely.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.3.

Pardubice i okolní obce dál odmítají semtínskou spalovnu

Petici proti spalovně podepsalo téměř 47 tisíc lidí, proti jejímu zprovoznění se postavilo i město Pardubice.

Společnost celý článek
25.7.

Rada Města projednávala návrh

Na speciální základní škole Artura Krause by mohl od roku 2012 působit specialista na psychologickou intervenci.

Společnost celý článek
23.10.

Předsednictvo ČKR vydalo v Pardubicích prohlášení

Mezi projednávanými body programu byla mimo jiné na pořadu jednání situace na půdě Západočeské univerzity v Plzni.

Společnost celý článek
13.3.

Mezi nejlepšími sportovci a trenéry byl i krajský radní

Radní René Živný z pódia kulturního domu v Holicích skoro nesestoupil. Buď předával ceny sám, nebo je přijímal. „Velmi mě potěšilo, že jsem byl vybrán mezi nelepší trenéry, určitě k tomu přispěla naše účast na olympiádě.

Společnost celý článek
19.3.

Jednání Bezpečnostní rady Pardubického kraje

Ke svému 7. řádnému jednání se dne 21. března 2007 sejde Bezpečnostní rada Pardubického kraje.

Společnost celý článek
17.12.

Předvánoční chat s primátorem

Do debaty se může zapojit každý, kdo si otevře webové stránky města, ve spodní polovině úvodní strany najde odkaz na chat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting