Charitativní Běh naděje pod taktovkou Univerzity Pardubice již podvacáté

6.10.

Charitativní Běh naděje pod taktovkou Univerzity Pardubice již podvacáté

V sobotu 7. října dopoledne se uskuteční pod taktovkou Univerzity Pardubice již 20. ročník tradičního BĚHU NADĚJE, běhu pro zdraví a na podporu výzkumu léčení rakoviny, který probíhá v rámci programu podzimní části Městských slavností města Pardubic.

Tradiční charitativní běh pořádá Katedra tělovýchovy a sportu a Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice a Univerzitní sportovní klub, z.s., ve spolupráci s Klubem onkologicky nemocných.

Na trasu dlouhou přibližně 2 800 m se mohou vydat v sobotu 7. října z Pernštýnského náměstí všichni, sportovci i nesportovci a zdolat ji během či chůzí.

Prezentace začíná v 9:00 hodin a první start je na Pernštýnském náměstí v 10:00 hodin dopoledne pro běžce a v 10:30 hodin odstartuje pro běžce druhý běh.

Ještě před startem mohou všichni příchozí či závodníci navštívit stánek Fakulty zdravotnických studií, na němž si mohou nechat změřit například krevní tlak či tělesný tuk, popřípadě si nechat od odborníků poradit ohledně tělesné výživy a pohybu. Zdravotníci budou navíc případné zájemce informovat o svém projektu Studuj a daruj, který hledá dárce krve nejen na univerzitě. Připraveny jsou i ukázka cvičení aerobiku žen Univerzitního sportovního klubu a vystoupení pohybového studia Hroch. Pro zaregistrované účastníky jsou připraveny tradičně drobné upomínkové předměty.

V této mimořádné dobročinné akci, která je spojena s veřejnou sbírkou na podporu výzkumu rakoviny samozřejmě nejde o to zvítězit, ale ukázat, že lze vyjádřit pomoc těm, kteří to opravdu potřebují. A tak tato tradiční sportovně-společenská charitativní akce navazuje na sérii Běhů Terryho Foxe, jež v České republice úspěšně probíhaly v letech 1993 až 2007.

Loňského ročníku se zúčastnilo celkem 318 účastníků. Na konto boje proti rakovině účastníci běhu věnovali, formou dobrovolných startovních příspěvků, částku 10 110,- Kč.

Organizátoři srdečně zvou všechny obyvatele města Pardubic i regionu k účasti a podpoře tohoto běhu pro zdraví a charitativní účely.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.8.

Ministerstvo zve na celostátní konferenci: Úspěchy a nové cíle

Zájemci o účast se musí registrovat pomocí registračního formuláře (http://www.strukturalni-fondy.cz/Jak-na-projekt/Vyzvy-a-akce-(1)/06-IOP/Konference-IOP-a-IROP-Uspechy-a-nove-cile) do pátku 19. září 2014. Počet účastníků je omezen.

Společnost celý článek
25.5.

Kuchyně v domově pro seniory je znovu v provozu

Jídelna je nyní sice menší, kuchyně tak ale získala potřebný prostor pro navýšení kapacity jídel, bude schopna připravit až 1500 obědů a adekvátní počet porcí celodenní stravy.

Společnost celý článek
2.3.

Hejtman Martínek pokřtil Slavné vily Pardubického kraje

Kniha byla veřejnosti poprvé slavnostně představena veřejnosti ve čtvrtek 26. února.

Společnost celý článek
2.12.

Ministr Vondra navštívil Vojenskou střední školu

Podle Vondry má vojenská střední škola své nezastupitelné místo v systému vzdělávání.

Společnost celý článek
19.2.

Spolupráce kraje s Lesy České republiky

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek se v pondělí sešel s generálním ředitelem Lesů ČR Jiřím Novákem

Společnost celý článek
4.9.

Lesní slavnost na Čertově skalce

A tak vzniká nová tradice, tradice setkání v příjemném přírodním prostředí nedaleko města Chrudimi, zvaná Lesní slavnost.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting