Charitativní Běh naděje pod taktovkou Univerzity Pardubice

11.10.

Charitativní Běh naděje pod taktovkou Univerzity Pardubice

V sobotu 12. října dopoledne pořádá Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice a Univerzitní sportovní klub ve spolupráci s Klubem onkologicky nemocných tradiční charitativní BĚH NADĚJE.

Běh naděje je sportovně-společenskou charitativní akcí navazující na sérii Běhů Terryho Foxe, které v České republice úspěšně probíhaly v letech 1993 až 2007 a v Pardubicích po deset let.

Tradiční běh pro zdraví a na podporu výzkumu léčení rakoviny probíhá v rámci programu podzimní části Městských slavností Pardubic. Na trasu „Běhu naděje“ se mohou vydat v sobotu 12. října z Pernštýnského náměstí všichni, sportovci i nesportovci, zdolat ji během, chůzí, jízdou na kole či na kolečkových bruslích, neboť se jedná o nesoutěžní akci. První start se koná na Pernštýnském náměstí v 10:00 hodin dopoledne pro běžce. Další start je v 10:30 hodin pro bruslaře a cyklisty.

Prezentace začíná v 9:00 hodin.

Vítězi budou všichni, kdo se zúčastní a přispějí k naplnění tří poslání charitativního běhu:
- finančního – z dobrovolných příspěvků účastníků finančně podpořit výzkum léčení rakoviny,
- solidárního – vyjádřit solidaritu s nemocnými,
- preventivní – pravidelným pohybem a správnou životosprávou udělat něco pro své zdraví a předcházet onkologickým i ostatním civilizačním onemocněním.
V rámci doprovodného programu bude nabízeno měření krevního tlaku a tělesného tuku, dále poradna tělesné výživy a pohybu. Proběhne i ukázka cvičení aerobiku žen Univerzitního sportovního klubu a vystoupení pohybového studia Hroch. Pro zaregistrované účastníky jsou připraveny tradičně drobné upomínkové předměty.

Loňského ročníku se zúčastnilo celkem 366 účastníků. Na konto boje proti rakovině účastníci běhu věnovali, formou dobrovolných startovních příspěvků, částku 12 150,- korun.

Organizátoři srdečně zvou všechny obyvatele města Pardubic i regionu k účasti a podpoře tohoto běhu pro zdraví a charitativní účely.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.9.

Letošní Noc vědců nabídne na Univerzitě Pardubice rekordní počet atrakcí

Noc vědců, kterou tradičně organizuje také Univerzita Pardubice, letos nabídne rekordní počet atrakcí. Páteční přehlídka vědy se tentokrát odehraje v Technologickém areálu univerzity v pardubické části Doubravice s tématem „Šetrně k planetě“. Na bezmála 50 stanovištích návštěvníkům káže nejen, že s výsledky bádání se potkáváme každý den, ale také, jak se můžeme pomocí vědy chovat ohleduplně k životnímu prostředí.

Společnost celý článek
20.4.

Ve Starém Městě otevřeli nový sportovní areál

Součástí nově vybudovaného sportoviště jsou fotbalové hřiště s umělým zavlažováním, víceúčelové hřiště s umělým osvětlením.

Společnost celý článek
7.5.

Český Majáles poprvé v Pardubicích

Na obrovský úspěch Královéhradeckého Majálesu budou navazovat v tomto týdnu i Pardubice.

Společnost celý článek
14.9.

Stavba koridoru se opozdí nejméně o rok

První je prohlášení stávající výpravní budovy kulturní památkou, v takovém případě musí budova zůstat na svém místě.

Společnost celý článek
25.1.

Dýmka pro ministra Schwarzenberga

Spolu s ministrem a představiteli krajů usedli ke stolu i vrchní ředitel sekce EU Libor Sečka a další hosté.

Společnost celý článek
21.1.

Přání stát se policistou se mu třeba vyplní.

V tomto období se žáci devátých tříd rozhodují o další budoucnosti. Někteří již mají představu o svém povolání nebo škole, jiní ještě tápou. Obrátila se na mne kariérová poradkyně ze ZŠ Noe s prosbou, že se jeden z jejich žáků zajímá o práci u policie. Jeho budoucí studium s bezpečnostně právním oborem mu jistě pomůže v rozhodování.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting