Charitativní proběhnutí v Pardubicích pod taktovkou Univerzity Pardubice

3.5.

Charitativní proběhnutí v Pardubicích pod taktovkou Univerzity Pardubice

Ve čtvrtek 5. května odpoledne pořádá Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice charitativní běh s názvem „JARNÍ PROBĚHNUTÍ ANEB BĚH PRO DOBROU VĚC‟. Běh se koná NA PODPORU REBEKY ČIHÁKOVÉ, která se narodila s nemocí motýlích křídel a pro kterou byl zřízen Nadační fond Rebečina křídla.
Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice pokračuje v pomoci při léčení malé Rebeky. „I druhý ročník našeho proběhnutí je určen pro všechny, kteří si chtějí zaběhat a kteří chtějí přispět a podpořit sebemenší částkou malou Rebeku Čihákovou,“ vysvětluje za organizátory Mgr. Lenka Doležalová z pořádající Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. „Pro ty, kteří nemají běh v oblibě, mohou jít procházkou. Na výběr budou dvě tratě: kratší 3 km a delší 10 km.“ 
Vítězi budou všichni, kdo se zúčastní a přispějí k naplnění tří poslání charitativního běhu:
- finančního - z dobrovolných příspěvků účastníků finančně podpořit malou Rebeku,
- solidárního - vyjádřit solidaritu a podporu Rebece Čihákové,
- preventivní - pravidelným pohybem a správnou životosprávou udělat něco pro své zdraví.
Charitativní běh vznikl jako další akce, která se koná na Katedře tělovýchovy a spotu Univerzity Pardubice na podporu Rebeky Čihákové. Dubnový 2. ročník amatérského volejbalového turnaje smíšených družstev O pohár starosty MO Pardubice II, při němž organizačně spojily síly Městská část II Polabiny a Univerzita Pardubice a její Katedra tělovýchovy a sportu, přinesl na konto Nadačního fondu Rebečina křídla částku 15 940 korun.
Rebeka Čiháková se narodila 10. srpna 2014 a byla u ní diagnostikována nemoc motýlích křídel. Toto onemocnění je velmi vzácné, vrozené a bohužel nevyléčitelné onemocnění pojivové tkáně, jehož příčinou je mutace genu, který se stará o stavbu kůže. Onemocnění postihuje především kůži, dále pak v některých případech sliznici dutiny ústní, trávicího, respiračního a urogenitálního ústrojí. Puchýře se mohou vytvářet při jakémkoliv drobném tlaku či tření.
Rebečina forma se projevuje častými puchýři i při neopatrném dotyku. Každý musí být při kontaktu s Rebekou velice obezřetný, aby jí neublížil ještě více. Např. při zvedání v podpaží musí být její váha rozložena na více bodech, aby nedošlo k poranění kůže. Dalšími projevy nemoci jsou chybějící nebo naopak zhrublé nehty, zhrublá kůže, vypadávání vlasů, velmi špatná kvalita zubů, jizvy v důsledku traumatu kůže atd. Rodiče Rebeky si cení podpory i finanční pomoci. Část vybraných peněz se rodina rozhodla věnovat i pardubickému Klokánkovi, dalším kdo pomoc potřebují a ocení.
Registrace účastníků univerzitního běhu se uskuteční ve středu 4. května od 16 hodin u venkovních univerzitních sportovišť (Kunětická ulice, Pardubice - Stavařov), kde proběhne v 17 hodin i samotný start dobročinného běhu.
Organizátoři srdečně zvou všechny obyvatele města Pardubic i regionu k účasti a podpoře tohoto běhu pro zdraví a charitativní účely.
Bližší informace k přednášce:
Mgr. Lenka Doležalová
Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice
telefon 466 036 662
e-mail Lenka.Dolezalova@upce.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.7.

Uzdravený čáp dostal svobodu

„Myslím si, že ti, kteří měli možnost se účastnit vypouštění uzdravených ptáků do volné přírody, byli dojatí,“ komentoval Václav Kroutil malý obřad poblíž rybníku Nový u Lázní Bohdaneč.

Společnost celý článek
4.12.

Vánoční jarmark ve stacionáři Mirea

K občerstvení sloužila kavárnička s vánočním cukrovím a nápoji a vše zakončilo šamanské bubnování.

Společnost celý článek
31.1.

Radní Netolický ocenil talentované slalomáře

Pardubický kraj kromě čtyř lyžařský kombinéz určených pro vítěze v jednotlivých kategoriích poskytl na akci finanční dotaci.

Společnost celý článek
1.11.

Krajský rozpočet je založen na střízlivých odhadech

Nedílnou částí příjmů jsou sdílené daně, které kraj rozpočtuje ve stejné výši jako v roce 2011.

Společnost celý článek
31.10.

Hasiči se ve čtvrtek rozhodně nenudili

Mezi Stříteží a Poličkou, půl kilometru za Hlinskem směrem na Chrudim, blokovala v kopci dopravu spadlá větev.

Společnost celý článek
16.10.

Z Taxisu putoval žokej Bartoš do Pardubické krajské nemocnice

Zraněnému Bartošovi okamžitě přispěchal na pomoc primář Brož, který se již mnoho let stará o zdravotní péči jezdců na pardubickém dostihovém závodišti. A hned vzápětí už putoval do Pardubické krajské nemocnice, a.s. Nejprve byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče Chirurgické kliniky a o den později byl přeložen na neurochirurgické oddělení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting