Chceme čisté Pardubice, pomozte nám

26.3.

Chceme čisté Pardubice, pomozte nám

Chceme čisté Pardubice, pomozte nám

Vyčistit město není vpravdě tak jednoduché. Představuje to každodenní úklid vozovek, chodníků, cyklistických stezek a veřejných prostranství formou ručního a strojního čištění. Úklid se celoročně provádí na základě schváleného harmonogramu. S ohledem na problémy s parkováním v Pardubicích je strojní úklid komunikací čím dál složitější, a proto každoročně Služby města Pardubic rozšiřují takzvané blokové čištění, které letos již začalo, a to v úterý 23. března. Seznam s rozpisem čištěných komunikací formou blokového nebo strojního čištění s odtahem a dopravním značením naleznete na stránkách Služeb města Pardubic www.smp-pce.cz., kde si do vyhledávače může každý snadno zadat svoji ulici, datum nebo aktuální týden čištění. Čištění v uvedených ulicích a dnech bude prováděno od 6,00 hodin, avšak přípravné práce (odtahy vozidel a podobně) již od 5.00 hodin ráno, do ukončení prací. Hodina zahájení prací je též vyznačena na dodatkových tabulkách přechodného dopravního značení. Omezení stání po dobu nezbytně nutnou je pro Služby města podmínkou k účinnému úklidu. Rozmístění dopravních značek s dodatkovou tabulí bude v ulicích provedeno sedm dní před samotným čištěním. Služby města Pardubic proto žádají řidiče, kteří budou parkovat svá vozidla na těchto uzavřených komunikacích, aby včas přeparkovali, a umožnili tak naplánované strojní čištění vozovek provézt. Často se totiž stává, že řidič nerespektuje dopravní značení a jeho vozidlo pak musí být, bohužel, odtaženo. "Řidiči, sledujte, prosím, pozorně dopravní značení a umožněte tak našim pracovníkům kvalitně a rychle provést práci, kterou nakonec oceníme my všichni. Děkujeme všem za pochopení," vzkazuje za Služby města Pardubic Nina Kvapilová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.6.

Kraj chce uchovat ,,stínání" kohouta"

V okrese Chrudim organizují stínání kohouta západně a jihozápadně od Chrudimi v obcích Kozojedy, Lány, Libkov, Markovice, Medlešice, Načešice, Pohled a Sobětuchy a v okrese Pardubice v Holicích, Rábech a Stojicích. Nově připravili hru na stínání kohouta také v Kostěnicích, kde se tuto sobotu pod záštitou hejtmana Martina Netolického uskuteční setkání tanečních souborů České besedy Pardubického kraje.

Společnost celý článek
24.4.

Obyvatelé města Chrudim umí sbírat elektroodpad

Díky celoročnímu úsilí se každému jednotlivci v rámci 10 nejúspěšnějších měst podařilo donést do sběrného dvora elektrozařízení o průměrné váze 1,89 kg.

Společnost celý článek
18.11.

Službám města Pardubic začíná zimní sezóna

Součástí Plánu ZÚ je i tzv. Schvalovací doložka, která obsahuje ustanovení o tom, že zimní údržba nebude dočasně prováděna na komunikacích, kam se technika SmP a.s. nedostane z důvodů překážek na komunikacích / nevhodně zaparkovaná vozidla, silně zledovatělé komunikace vzniklé plošným zmrznutím vody při poruchách vodovodního řádu, překopu komunikace apod./. V takovém případě bude, po dohodě s odborem dopravy, tato komunikace označena značkou A22 s dodatkovou tabulkou o neprovedení zimní údržby.

Společnost celý článek
19.2.

Krajská investice uklidní dopravní situaci na Dolní Moravě

Vzhledem ke stále se zvyšujícímu zájmu turistů o středisko na Dolní Moravě se nezřídka kdy objevují dopravní komplikace. Hejtman proto informoval zastupitele Králík plánu zokruhovat silnici III/31227, čímž se uleví přetíženým jednosměrným silnicím.

Společnost celý článek
16.2.

Miroslav Zikmund si z Pardubic odveze tatrovku

Perníkovou tatrovku si z Pardubic odveze cestovatel, spisovatel a fotograf Miroslav Zikmund.

Společnost celý článek
27.11.

Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

Celkem bylo během těchto víkendových kontrol zajištěno Celní správou a Českou obchodní inspekcí zhruba 15 tun zboží.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting