Chlapec se skrýval na babiččině půdě

14.12.

Chlapec se skrýval na babiččině půdě

Od středečního večera pátrali ústeckoorličtí policisté po dvanáctiletém chlapci. Toho v sobotu ráno našla jeho matka krátce před třetí hodinou ráno ve Skuhrově u babičky na půdě. Byl hladový, mírně podchlazený, ale jinak v pořádku. Nyní je v péči lékařů. "S prosbou o pomoc se na policisty otec chlapce obrátil ve středu o půl deváté večer. Od té doby probíhalo několik rozsáhlých pátracích akcí, které se navzájem prolínaly," popsala první hodiny pátrání policejní mluvčí Eva Sichrová. "Ve čtvrtek po školákovi pátraly více než čtyři desítky policistů. Pomoc nabízeli i občané Skuhrova, pomáhali spolužáci, známí, příbuzní," doplnila Sichrová. Pátrání ztěžovalo nepříznivé počasí. Díky mlze totiž nemohl být přizván vrtulník s termovizí. Situace se trochu změnila v pátek, kdy bylo do pátrací akce zapojeno více než šedesát policistů a hasičů. "V terénu bylo i devět psovodů z Ústí nad Orlicí, Hradce Králové a ze Svitav. Po poledni se počasí alespoň trochu umoudřilo. Z Brna proto mohl přiletět vrtulník s termovizí, který prohledával okolí Skuhrova. Tam bylo kromě České Třebové a Řetové také soustředěno nejvíce sil," pokračovala mluvčí Sichrová. "Policisté a následně i vrtulník s termovizí prohlíželi především oblast od Skuhrova směrem k České Třebové, kde byl předpoklad, že se bude chlapec skrývat. Bezvýsledně," dodala mluvčí. Všichni si oddychli až v sobotních časných ranních hodinách, kdy matka chlapce nalezla na půdě domku, kde bydlí jeho babička. "Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem zúčastněným za ochotu a pomoc. A to nejenom hasičům a psovodům, ale i místním občanům a zástupcům médií, kteří nám při pátrání velmi pomáhali," uzavřela Eva Sichrová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.11.

Služby města Pardubic jsou na zimu připraveny

Cílem zimní údržby na pozemních komunikací je zajistit pro celé období tj. v době od 1.11. 2015 do 31.3. 2016, zmírňování závad ve sjízdnosti a schůdnosti komunikací, vzniklých zimními povětrnostními podmínkami. Zimní údržba se nevztahuje na plochy, které nejsou majetkem Statutárního města Pardubice nebo jsou v pronájmu a v soukromém vlastnictví.

Společnost celý článek
2.3.

"Mít křídla" aneb ... mít tak křídla!

Sobotní program začal odpoledne nejprve nesoutěžními snímky, kde právě vynikla svými pracemi pořádající organizace SPV.

Společnost celý článek
12.6.

Světový den proti násilí na seniorech

Na 15. června vyhlásila mezinárodní organizace INPEA - International Network for Prevention of Elderly Abuse, Světový den připomenutí násilí na seniorech - World doder Abuse Awareness Day.

Společnost celý článek
28.11.

Na Silvestra vyhlásí VČD Inscenaci roku 2016

Silvestrovská představení mají v Pardubicích už dlouholetou tradici a jsou mezi diváky velmi oblíbená. Pro letošní poslední den v roce připravilo divadlo hned dvě představení a obě samozřejmě z toho veselejšího ranku. Malá scéna ve dvoře ve tři hodiny odpoledne pozve na laskavou vztahovou komedii Sexy prádlo, v níž dlouholetý manželský pár, snažící se o znovu zažehnutí jiskry erotiky, skvěle ztvárňují Romana Chvalová a Alexandr Postler.

Společnost celý článek
14.3.

ADFORS už počtvrté mezi nejlepšími zaměstnavateli v ČR

Již počtvrté v řadě získala skupina Saint-Gobain v ČR, jejíž součástí je i divize Adfors CZ s výrobním závodem v Litomyšli, prestižní ocenění za svou péči o zaměstnance od nezávislého mezinárodního institutu Top Employer. Ten každoročně vyhlašuje ty nejlepší firmy, které vynikají výbornou kvalitou nastavení personální politiky a vstřícným přístupem k zaměstnancům. Litomyšlský výrobní závod je jedním ze 14 tuzemských podniků, který uznávanou certifikaci letos získal.

Společnost celý článek
8.1.

Pardubický magistrát má nové organizační členění

Pardubický magistrát vstoupil do nového roku také s novým organizačním uspořádáním.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting