Chlapec se skrýval na babiččině půdě

14.12.

Chlapec se skrýval na babiččině půdě

Od středečního večera pátrali ústeckoorličtí policisté po dvanáctiletém chlapci. Toho v sobotu ráno našla jeho matka krátce před třetí hodinou ráno ve Skuhrově u babičky na půdě. Byl hladový, mírně podchlazený, ale jinak v pořádku. Nyní je v péči lékařů. "S prosbou o pomoc se na policisty otec chlapce obrátil ve středu o půl deváté večer. Od té doby probíhalo několik rozsáhlých pátracích akcí, které se navzájem prolínaly," popsala první hodiny pátrání policejní mluvčí Eva Sichrová. "Ve čtvrtek po školákovi pátraly více než čtyři desítky policistů. Pomoc nabízeli i občané Skuhrova, pomáhali spolužáci, známí, příbuzní," doplnila Sichrová. Pátrání ztěžovalo nepříznivé počasí. Díky mlze totiž nemohl být přizván vrtulník s termovizí. Situace se trochu změnila v pátek, kdy bylo do pátrací akce zapojeno více než šedesát policistů a hasičů. "V terénu bylo i devět psovodů z Ústí nad Orlicí, Hradce Králové a ze Svitav. Po poledni se počasí alespoň trochu umoudřilo. Z Brna proto mohl přiletět vrtulník s termovizí, který prohledával okolí Skuhrova. Tam bylo kromě České Třebové a Řetové také soustředěno nejvíce sil," pokračovala mluvčí Sichrová. "Policisté a následně i vrtulník s termovizí prohlíželi především oblast od Skuhrova směrem k České Třebové, kde byl předpoklad, že se bude chlapec skrývat. Bezvýsledně," dodala mluvčí. Všichni si oddychli až v sobotních časných ranních hodinách, kdy matka chlapce nalezla na půdě domku, kde bydlí jeho babička. "Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem zúčastněným za ochotu a pomoc. A to nejenom hasičům a psovodům, ale i místním občanům a zástupcům médií, kteří nám při pátrání velmi pomáhali," uzavřela Eva Sichrová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.11.

Studenti z Pardubic předvedou své gastronomické umění v celostátní soutěži Svačina roku

Odborným garantem soutěže a předsedou poroty je i letos Mistr kuchař Vladimír Picka, který přibližuje použití tuňáka Rio Mare jako hlavní suroviny soutěže: „Tuňákové maso je lehké a chutné. Skvěle se hodí jako základ pro zdravé školní svačiny. Tuňák dává lidskému tělu významné množství minerálů, bílkovin a vitamínů“.

Společnost celý článek
4.11.

V České Třebové vznikne nový park

Na začátku příštího roku se otevře projekt založení nového Parku Benátky v České Třebové.

Společnost celý článek
22.5.

Vychází magazín „Pardubický kraj“

V květnovém vydání se například dočtete o nejmodernějším operačním středisku zdravotnické záchranné služby.

Společnost celý článek
19.9.

Nejtvrdším hasičem v České republice je Lukáš Novák

V rekordním čase 4.47,23 minut zvládl všechny náročné disciplíny dvojnásobný mistr světa a šestinásobný Mistr Evropy Lukáš Novák.

Společnost celý článek
10.12.

Ekologické chování je u obchodních řetězců výjimkou

Společnosti Billa, Coop centrum a Interspar průzkum Arniky ignorovaly.

Společnost celý článek
17.3.

Hasiči „trénovali“ pro případ velkého lesního požáru

Letecká technika - vrtulník s bambivakem se používá zejména v členitém zalesněném terénu, špatně přístupných místech, kam se hasiči se svou technikou velmi špatně dostávají. Proto je třeba, aby byli hasiči vycvičeni na takové situace.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting