Choceň navázala na stoletou výstavu

24.6.

Choceň navázala na stoletou výstavu

Město Choceň navázalo v minulém týdnu na Živnostensko-průmyslovou a hospodářskou výstavu, která se tu konala v roce 1914. Současná 100letá výstava se uskutečnila v parku Peliny pod záštitou Rady Pardubického kraje a představila současnou nabídku regionu. Nejvíce lidí přilákal průvod, ve kterém nechyběly ani krojované družiny, z Tyršova náměstí do Pelin. Choceňské přišel pozdravit  také 1. náměstek hejtmana Roman Línek
.
      „Choceňsko bylo vždy důležitým místem našeho kraje pro svůj průmyslový potenciál a je tomu tak i dnes. Mohu jen poblahopřát organizátorům, že se nejen nechali inspirovat minulostí, ale také prezentovali současnost této oblasti.Na třicet zúčastněných firem není vůbec malé číslo,“ konstatoval Línek.


     Svými výrobky se představila například Choceňská mlékárna, ČKD Chlazení Choceň, Iveco Vysoké Mýto, SOR Libchavy, Isolit Bravo z Jablonného nad Orlicí a další firmy. Své expozice připravily také střední školy a učiliště, zapojily se všechny místní spolky i kulturní instituce.    

     „Chtěli jsme malou kapkou přispět k tomu, abychom znali a byli hrdí na náš kout země, na lidi kolem,“ uvedla jedna z hlavních organizátorek, krajská zastupitelka a místostarostka Chocně Věra Rybová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.8.

Humanitární gesto směřuje k Boumovým

Vždy se ale jednalo o projev humanitární, nikoliv o pravidlo, na které by bylo možno spoléhat.

Společnost celý článek
1.11.

Krajská knihovna v Pardubicích se stane součástí největšího vědeckého festivalu v ČR

Další spojení výstavy a přednášky nese název Příběh statistiky a je tematicky zaměřeno na počátky i vývoj této vědy, a to jak v českém, tak světovém měřítku. Zájemci budou moci do této problematiky více proniknout 3. 11. díky přednášce RNDr. Evy Kačerové, Ph.D. Ta se uskuteční rovněž v 17 hodin v univerzálním sále knihovny. Obě zmíněné výstavy budou k vidění až do 6. 12.

Společnost celý článek
25.10.

Infuze místo Taxisu. Žokej Faltejsek byl pacientem Pardubické nemocnice

Bolesti v oblasti bederní páteře provázely Faltejska již delší dobu. Nebyly však tak značné, aby mu nedovolily jezdit dostihy. Pravidelně se objevoval v sedle, před pár týdny dokonce triumfoval v prestižním Gran Premio v italském Meranu.

Společnost celý článek
6.2.

Nové restaurace sítě La Rocket

Pardubické hlavní nádraží se tak stalo prvním místem, kde funguje restaurace akciové společnosti ČD Restaurant.

Společnost celý článek
29.6.

V Hradci dokončují centrum pro mladé strojaře

Studentům školy budou po rekonstrukci sloužit také nové posluchárny, ateliéry či sociální zařízení.

Společnost celý článek
24.7.

Dopravní kontroly na silnicích v Pardubickém kraji

Během kontrol zjistili 421 přestupků a 2 trestné činy v souvislosti s jízdou pod vlivem alkoholu. V celkem 396 případech řešili strážci zákona protiprávní jednání v rámci blokového řízení blokovou pokutou v celkové výši 170.600 korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting