Choceň navázala na stoletou výstavu

24.6.

Choceň navázala na stoletou výstavu

Město Choceň navázalo v minulém týdnu na Živnostensko-průmyslovou a hospodářskou výstavu, která se tu konala v roce 1914. Současná 100letá výstava se uskutečnila v parku Peliny pod záštitou Rady Pardubického kraje a představila současnou nabídku regionu. Nejvíce lidí přilákal průvod, ve kterém nechyběly ani krojované družiny, z Tyršova náměstí do Pelin. Choceňské přišel pozdravit  také 1. náměstek hejtmana Roman Línek
.
      „Choceňsko bylo vždy důležitým místem našeho kraje pro svůj průmyslový potenciál a je tomu tak i dnes. Mohu jen poblahopřát organizátorům, že se nejen nechali inspirovat minulostí, ale také prezentovali současnost této oblasti.Na třicet zúčastněných firem není vůbec malé číslo,“ konstatoval Línek.


     Svými výrobky se představila například Choceňská mlékárna, ČKD Chlazení Choceň, Iveco Vysoké Mýto, SOR Libchavy, Isolit Bravo z Jablonného nad Orlicí a další firmy. Své expozice připravily také střední školy a učiliště, zapojily se všechny místní spolky i kulturní instituce.    

     „Chtěli jsme malou kapkou přispět k tomu, abychom znali a byli hrdí na náš kout země, na lidi kolem,“ uvedla jedna z hlavních organizátorek, krajská zastupitelka a místostarostka Chocně Věra Rybová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.10.

I Váš podpis pomůže dětem do škol

V Česku mají omezený přístup ke vzdělání především romské děti, které nepřiměřeně často končí v takzvaně speciálních školách.

Společnost celý článek
22.3.

Silnice I/35

. Na řadě jednání se sdružením společností jsme pracovali na tom, aby veškeré zkušenosti byly předávány a řidič na cestách v našem kraji nic nepoznal.

Společnost celý článek
27.1.

Pardubický kraj se k letišti nechová zodpovědně …

Kraj se podle představitelů Pardubic nechová jako zodpovědný akcionář společnosti a ohrožuje tak její další existenci.

Společnost celý článek
4.12.

Nominace na ocenění Pardubického kraje za rok 2018 jsou uzavřeny

V kategorii Cena za zásluhy o Pardubický kraj se sešlo 25 nominací. Z toho 23 pro fyzické osoby, 2 osoby právnické, jedna nominace byla vícenásobná. Na Cenu Michala Rabase za záchranu bylo 9 nominací, z toho ve dvou případech byl více než jeden zachránce.

Společnost celý článek
7.9.

Vítejte na Pardubických dožínkách!

Kulturní dům Dubina již tradičně pořádá druhou zářijovou sobotu akci, zvanou Pardubické dožínky.

Společnost celý článek
14.4.

Pilsner Urquell uvaří pro BOSCH FRESH FESTIVAL speciální pivo

Každého festivalu se zúčastní okolo 15 pivovarů. Kromě velkých producentů, jakými je Pilsner Urquell, Ferdinand nebo Svijany, mohou návštěvníci ochutnat lahodný mok od menších či rodinných pivovarů - Pivovar Raven, U Stočesů, Knížecí pivovar Plasy, Pivovar Krušnohor a další.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting