Choceň navázala na stoletou výstavu

24.6.

Choceň navázala na stoletou výstavu

Město Choceň navázalo v minulém týdnu na Živnostensko-průmyslovou a hospodářskou výstavu, která se tu konala v roce 1914. Současná 100letá výstava se uskutečnila v parku Peliny pod záštitou Rady Pardubického kraje a představila současnou nabídku regionu. Nejvíce lidí přilákal průvod, ve kterém nechyběly ani krojované družiny, z Tyršova náměstí do Pelin. Choceňské přišel pozdravit  také 1. náměstek hejtmana Roman Línek
.
      „Choceňsko bylo vždy důležitým místem našeho kraje pro svůj průmyslový potenciál a je tomu tak i dnes. Mohu jen poblahopřát organizátorům, že se nejen nechali inspirovat minulostí, ale také prezentovali současnost této oblasti.Na třicet zúčastněných firem není vůbec malé číslo,“ konstatoval Línek.


     Svými výrobky se představila například Choceňská mlékárna, ČKD Chlazení Choceň, Iveco Vysoké Mýto, SOR Libchavy, Isolit Bravo z Jablonného nad Orlicí a další firmy. Své expozice připravily také střední školy a učiliště, zapojily se všechny místní spolky i kulturní instituce.    

     „Chtěli jsme malou kapkou přispět k tomu, abychom znali a byli hrdí na náš kout země, na lidi kolem,“ uvedla jedna z hlavních organizátorek, krajská zastupitelka a místostarostka Chocně Věra Rybová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.3.

Kříž na rozcestí Knířov a Vanice byl požehnán

Dílo neznámého lidového tvůrce bylo vybudováno na rozcestí lužské silnice roku 1818.

Společnost celý článek
2.9.

Katalog pro volný čas dětí a mládeže

Je členěn do jednotlivých sekcí dle druhu činnosti a poskytuje základní informace o nabízených kroužcích.

Společnost celý článek
12.9.

Novináři z Británie přiletěli přímou linkou Londýn–Pardubice poznávat region

Jsem přesvědčen, že toto je ta správná cesta, jak dostat informace o turistických možnostech našeho kraje k dalším cestovatelům,” řekl René Živný, radní Pardubického kraje pro cestovní ruch.

Společnost celý článek
17.7.

Služby města Pardubic přicházejí s novinkou v oblasti pohřebních služeb

Myšlence k vytvoření e- pohřbu předcházela pozitivní zkušenost pohřební služby s elektronickým objednáním konkrétního data a času ke sjednání smutečního obřadu pozůstalých.

Společnost celý článek
12.11.

Hejtman povýšil, stal se kapitánem

Hejtman Martínek získal hodnost kapitána v záloze a králický místostarosta Doubrava se stal příslušníkem rotmistrovského stavu.

Společnost celý článek
21.9.

Park Na Špici je stavbou roku

Park Na Špici prošel v roce 2014 rozsáhlou obnovou. Kromě úprav zeleně a cest zde byl postaven pavilon se sociálním zázemím, terasou, klubovnou a grilem, přibyly venkovní tělocvičny a dětské hřiště.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting