Chráněná dílna v Žamberku

21.6.

Chráněná dílna v Žamberku

SKP-CENTRUM organizační jednotka CEDR vytvořila nové pracovní příležitosti v chráněné dílně v Žamberku. Tato dílna v areálu „Technických služeb“ má kapacitu 4 pracovních míst a v současné době pracuje na zakázce úpravy elektromateriálu. „Nově otevřená chráněná dílna je první a základním kamenem pro expanzi našich služeb v oblasti pracovní rehabilitace a zaměstnávání invalidních spoluobčanů do města Žamberk“ sděluje záměr ředitel organizační jednotky CEDR Pavel Kamp. „Vždy je nejlepší začít novou dílnu budovat na základě zkušeností z již vyzkoušených výrobních programů“ sděluje manažer dílny Josef Koukal a dodává „po úspěšném rozběhnutí provozu v Trutnově, jsme za výrazné podpory města Žamberk a Úřadu práce v Ústí nad Orlicí, mohli vytvořit další pobočku demontážní dílny na likvidaci elektroodpadu. Tento výrobní program má zcela jistě budoucnost a doufám že počet nově vzniklých míst není konečný.“ Hlavním poslání organizační jednotky CEDR je psychosociální rehabilitace duševně nemocných spoluobčanů a znovuobnovení jejich pracovních návyků. „Zahájení provozu takového zařízení se v počátku neobejde bez zmapování potřeby těchto služeb. V tomto směru bych chtěl poděkovat zejména městu Žamberk a léčebně v Adalbertinu, kde nám vyšli velmi vstříc, bez jejich pomoci bychom se neobešli“ poděkoval Pavel Kamp. „Dále počítáme s otevřením bazální dílny a klubu s volnočasovými aktivitami pro duševně nemocné, to je hlavní záměr rozšíření našich služeb, nově otevřená dílna je návaznou aktivitou na tyto služby“ dodal ještě Pavel Kamp.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.7.

Pozor na phishingové emaily!

Policie upozorňujeme, že se nejedná o aktivitu bankovního ústavu, ale o snahu pachatelů získat citlivé údaje klientů.

Společnost celý článek
12.4.

Netolický: Kůrovec je za dveřmi. Vznikne kůrovcový kalamitní štáb kraje

I přesto, že se kůrovcová kalamita Pardubickému kraji prozatím vyhnula, nelze tuto hrozbu pomíjet. Hejtman Martin Netolický proto jednal s generálním ředitelem Lesů ČR Josefem Vojáčkem nejen o stávající kůrovcové kalamitě, ale také o možných opatřeních nejen na úrovni kraje. Na základě jeho doporučení bude v kraji zřízen kůrovcový kalamitní štáb, jakožto poradní orgán krajské rady.

Společnost celý článek
14.1.

Za dealerství drog padlo letos první obvinění

Při výslechu do protokolu mládenec uvedl, že je rovněž uživatelem pervitinu, který ovšem sám nevyráběl.

Společnost celý článek
9.2.

Údaje ze sčítání lidu jsou důležité i pro hasiče

Sčítání je připravováno na březen 2011, přičemž rozhodným okamžikem bude půlnoc z 25. na 26. března.

Společnost celý článek
20.11.

Dostihové závodiště se revitalizuje

V současné době je zeleň pardubického závodiště ze značné části již věkově ve velmi pokročilém stádiu vývoje

Společnost celý článek
4.12.

Palác Pardubice pomáhá s přípravami na vánoční svátky

Palác Pardubice nabízí letos i balení dárků zdarma. Dárky v jakékoliv hodnotě zakoupené v Paláci Pardubice je možné nechat si zabalit každý den od 10 do 20 hodin až do 24. prosince, kdy se bude balit jen do 13 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting