Chráněná dílna v Žamberku

21.6.

Chráněná dílna v Žamberku

SKP-CENTRUM organizační jednotka CEDR vytvořila nové pracovní příležitosti v chráněné dílně v Žamberku. Tato dílna v areálu „Technických služeb“ má kapacitu 4 pracovních míst a v současné době pracuje na zakázce úpravy elektromateriálu. „Nově otevřená chráněná dílna je první a základním kamenem pro expanzi našich služeb v oblasti pracovní rehabilitace a zaměstnávání invalidních spoluobčanů do města Žamberk“ sděluje záměr ředitel organizační jednotky CEDR Pavel Kamp. „Vždy je nejlepší začít novou dílnu budovat na základě zkušeností z již vyzkoušených výrobních programů“ sděluje manažer dílny Josef Koukal a dodává „po úspěšném rozběhnutí provozu v Trutnově, jsme za výrazné podpory města Žamberk a Úřadu práce v Ústí nad Orlicí, mohli vytvořit další pobočku demontážní dílny na likvidaci elektroodpadu. Tento výrobní program má zcela jistě budoucnost a doufám že počet nově vzniklých míst není konečný.“ Hlavním poslání organizační jednotky CEDR je psychosociální rehabilitace duševně nemocných spoluobčanů a znovuobnovení jejich pracovních návyků. „Zahájení provozu takového zařízení se v počátku neobejde bez zmapování potřeby těchto služeb. V tomto směru bych chtěl poděkovat zejména městu Žamberk a léčebně v Adalbertinu, kde nám vyšli velmi vstříc, bez jejich pomoci bychom se neobešli“ poděkoval Pavel Kamp. „Dále počítáme s otevřením bazální dílny a klubu s volnočasovými aktivitami pro duševně nemocné, to je hlavní záměr rozšíření našich služeb, nově otevřená dílna je návaznou aktivitou na tyto služby“ dodal ještě Pavel Kamp.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.1.

Pardubičtí radní vybrali společnost na rekonstrukci třídy Míru

Nabídku do výběrového řízení podalo 14 uchazečů. Čtyři z nich hodnotící komise kvůli nesplnění podmínek soutěže vyloučila. „Vítěze jsme vybírali z deseti uchazečů, kteří splnili jak zákonné podmínky, tak i podmínky stanovené zadavatelem. Hodnotícím kritériem byla cena. Nejnižší nabídku, 120 milionů, dala společnost SYNER,“ uvedl náměstek primátorky Jindřich Tauber. Stavba by mohla začít v únoru letošního roku.

Společnost celý článek
28.8.

Letošní dny evropského dědictví nabídnou několik nových cílů

Podobně jako v minulých letech budou i letos během EHD zpřístupněny některé kostely, věž pardubického zámku, radnice či krematorium.

Společnost celý článek
27.10.

Do rodiny evropských koňských měst přibude Wroclav

„Evropský den koní se bude slavit současně ve všech členských městech a to vždy druhou neděli v září. Sdružení si tuto akci nechalo zaregistrovat u Evropské komise, stejně jako každoroční soutěž měst o titul Evropské město koní,“ řekla vedoucí úseku vnějších vztahů pardubického magistrátu Hana Svobodová.

Společnost celý článek
9.4.

Hejtman a radní besedovali s pracovníky nemocnice v Litomyšli

Považuje za důležité, aby byly vyslyšeny všechny hlasy, které mají pocit, že mají ke zdravotnictví co říci.

Společnost celý článek
14.9.

Stavba koridoru se opozdí nejméně o rok

První je prohlášení stávající výpravní budovy kulturní památkou, v takovém případě musí budova zůstat na svém místě.

Společnost celý článek
19.7.

Veská by mohla být pilotním projektem státu pro financování zdravotní péče

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštívil ve středu Pardubický kraj. V doprovodu hejtmana Martina Netolického navštívil kromě sídla kraje také Pardubickou nemocnici a Dětské centrum Veská. Řeč přišla na aktuální situaci finanční a personální situaci krajských nemocnic včetně rozvojových a investičních plánů. Ve Veské informovali zástupci kraje ministra o nutnosti legislativních změn v rámci úhrad za zdravotní péči v dětských centrech. Ta je nyní hrazena pouze z prostředků zřizovatele.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting