Chroustovice, Chroustovice, nejlepší jsou v republice

12.5.

Toto skandování znělo v pátek 7. a v sobotu 8. května celými Chroustovicemi. Místní odborné učiliště totiž v domácím prostředí vyhrálo otevřené Mistrovství české republiky mentálně postižených žáků 2010 v kopané.   Vedle pěti český týmů se turnaje zúčastnily i týmy z Německa a Polska. Všechny přítomné přišli pozdravit Ludmila Navrátilová, poslankyně Parlamentu České republiky a Ladislav Forman, vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy krajského úřadu. Nad turnajem převzala osobní záštitu krajská radní Jana Pernicová.   Týmy byly rozděleny do dvou skupin a podle umístnění v nich byly následně nasazovány do bojů o medaile. Po velkém boji se ve finále utkali žáci domácích Chroustovic a Liberce. Díky nádhernému gólu, za který by se nemusel stydět ani Cristiano Ronaldo, vyhráli domácí nejtěsnějším výsledkem 1:0 a mohli začít oslavovat titul mistra republiky pro rok 2010.   „Jsem na chlapce moc pyšný,“ jásal ředitel školy Jaroslav Bálek. „Všichni kluci ukázali, že mají v sobě nejen sportovního ducha a chuť vítězit, ale i touhu poznávat nové lidi a navazovat nová přátelství. Vždyť německé mužstvo na turnaji nevstřelilo ani branku, ale odjíždělo domů jako vítěz, když naše chlapce porazilo ve večerní vložené soutěži v přetlačování rukou,“ dodal Aleš Mrázek, učitel tělocviku a hlavní organizátor sportovní části turnaje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.11.

Vyhlášení 5. ročníku soutěže Evropské ceny za přínos podnikání

Podrobnější informace o soutěži jsou zveřejněny na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Společnost celý článek
11.11.

9. Křivánkovy dny nabídly pestrý program s aktuálními tématy z mnoha medicínských oborů

„Neméně zajímavý byl následující blok přednášek, které byly zaměřeny na dětskou anestézii a perioperační péči a nejpalčivější problémy v této oblasti. Blok, který sestavil MUDr. Vladimír Mixa, Ph.D. z FN Motol, byl velice přínosný. Hovořilo se třeba o tom, zda malé děti vůbec uspávat, jak je to rizikové, když jejich mozek ještě není vyvinutý, nebo o zajištění dítěte po operaci,“ uvedla primářka Fořtová.

8.2.

Veřejná správa se nesmí zabývat sama sebou. Nezatěžujme zastupitele další nadbytečnou legislativou, říká hejtman Netolický

Hlavními tématy konference byla trestněprávní, soukromoprávní, politická a občanská odpovědnost komunálních politiků či aktuální legislativní návrhy z oblasti lobbingu, ochrany oznamovatele či pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu.

20.5.

Abilympiáda čeká rekordní účast

Česká abilympijská asociace, organizátor abilympiády, očekává letos rekordní účast zhruba 150 soutěžících.