Chrudimská muzejní noc

13.5.

Chrudimská muzejní noc

Chrudimská muzejní noc

V rámci oslav Mezinárodního dne muzeí se v Chrudimi koná již tento pátek 4. chrudimská muzejní noc. Její návštěvníky čeká v letošním roce poněkud jiná náplň než o nocích předcházejících. Program je zavede po zábavné stezce kromě do muzeí i do různých zákoutí večerní Chrudimě. Je připraveno celkem šest zastavení – v Regionálním muzeu v Chrudimi, u Pardubické fortny ve Filištínské ulici, na staré radnici na Resselově náměstí, v baště Prachárna, v Muzeu loutkářských kultur a na takzvaném Koniášově plácku u Divadla Karla Pippicha. Na všech těchto zastaveních bude připraven program, přičemž každý účastník po absolvování jednoduchého úkolu obdrží razítko. Všichni si budou moci také vyzkoušet mučící nástroje, dozvědět se, co je pranýř, hledat artefakty detektorem kovů, zkusit si práci archeologa, řešit přesmyčky z historie Chrudimě, podepsat se podle vzoru starým písmem (kurentem), zahrát si na přírodovědce, hledat postavy loutek z pohádky a podobně. O zábavu na jednotlivých zastaveních se rovněž postarají herci divadelního souboru Jana Nepomuka Štěpánka, chybět nebude ani chrudimské strašidlo. Putování po stezce lze zahájit i ukončit na kterémkoliv jejím zastavení. Pokud se ale bude chtít návštěvník zúčastnit slosování o ceny, musí absolvovat všechna zastavení a odevzdat doklad o absolvování celé stezky. Na tři výherce čekají zajímavé ceny. Chrudimská muzejní noc začíná v pátek 16. května v 19 hodin a končí o půlnoci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.7.

Město umožní veřejnou bezdrátovou síť v budovách Magistrátu

Bezdrátová wifi síť bude omezena rychlostí, obsahem i délkou připojení. Bude poskytována bezplatně pro všechny klienty magistrátu.

Společnost celý článek
7.11.

Zdravotnická záchranná služba převzala 6 nových sanitek

V posledních čtyřech letech se podařilo vylepšit hospodaření Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje natolik, že z příspěvku od Pardubického kraje na činnost může investovat i do nových sanitek. Od roku 2010 zakoupila záchranka šest vozů rendez-vous za více než osm milionů korun a 21 velkých sanitek za téměř 50 milionů korun.

Společnost celý článek
27.9.

Na řešení kůrovce uvolní kraj v příštím roce až 30 milionů korun

Kůrovcový štáb Pardubického kraje má za sebou své třetí jednání. Zástupci Pardubického kraje, Ministerstva zemědělství ČR, Lesů ČR, Českého hydrometeorologického ústavu, vlastníků lesů, dopravců a zpracovatelů se vzájemně informovali o stávající situaci kůrovce v Pardubickém kraji a postupu příprav dotačních titulů či možném zapojení dobrovolných hasičů do odklízení kůrovcového dřeva. V tuto chvíli se dle odborníků jeví jako nejpostiženější oblasti Nasavrcka a Moravskotřebovska.

Společnost celý článek
26.2.

Na univerzitě začínají přednášky k letošním „osmičkovým výročím“

Přednášky s podtitulem Osmičková výročí, které jsou určeny široké veřejnosti a poběží v průběhu celého kalendářního roku, se snaží reflektovat měsíce, v nichž se dané události v minulosti staly. Jsou pojaty v širších historických souvislostech nejen stoletého výročí vzniku ČSR, ale tematicky se budou zabývat například i osudy Československa v roce 1938, připomenou Vestfálský mír, ale půjdou i hluboko do minulosti až k zakladatelským aktivitám císaře Karla IV.

Společnost celý článek
14.7.

Město Chrudim: Veřejná sbírka

Od dnešního pondělí 14. července budou ve městě Chrudimi rozmístěny i kasičky, do nichž bude možné přispívat hotově.

Společnost celý článek
9.6.

Nová česká technologie vyčistí staré ekologické zátěže

Nespalovací technologie dekontaminují půdu šetrnějším způsobem, takže je znovu využitelná.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting