Chrudimská muzejní noc

13.5.

Chrudimská muzejní noc

Chrudimská muzejní noc

V rámci oslav Mezinárodního dne muzeí se v Chrudimi koná již tento pátek 4. chrudimská muzejní noc. Její návštěvníky čeká v letošním roce poněkud jiná náplň než o nocích předcházejících. Program je zavede po zábavné stezce kromě do muzeí i do různých zákoutí večerní Chrudimě. Je připraveno celkem šest zastavení – v Regionálním muzeu v Chrudimi, u Pardubické fortny ve Filištínské ulici, na staré radnici na Resselově náměstí, v baště Prachárna, v Muzeu loutkářských kultur a na takzvaném Koniášově plácku u Divadla Karla Pippicha. Na všech těchto zastaveních bude připraven program, přičemž každý účastník po absolvování jednoduchého úkolu obdrží razítko. Všichni si budou moci také vyzkoušet mučící nástroje, dozvědět se, co je pranýř, hledat artefakty detektorem kovů, zkusit si práci archeologa, řešit přesmyčky z historie Chrudimě, podepsat se podle vzoru starým písmem (kurentem), zahrát si na přírodovědce, hledat postavy loutek z pohádky a podobně. O zábavu na jednotlivých zastaveních se rovněž postarají herci divadelního souboru Jana Nepomuka Štěpánka, chybět nebude ani chrudimské strašidlo. Putování po stezce lze zahájit i ukončit na kterémkoliv jejím zastavení. Pokud se ale bude chtít návštěvník zúčastnit slosování o ceny, musí absolvovat všechna zastavení a odevzdat doklad o absolvování celé stezky. Na tři výherce čekají zajímavé ceny. Chrudimská muzejní noc začíná v pátek 16. května v 19 hodin a končí o půlnoci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.12.

Krajský rozpočet pro příští rok je v přebytku téměř 200 milionů

Zastupitelstvo navázalo na rozhodnutí krajských radních a schválilo rozpočet, který je znovu proinvestičně zaměřený, ale stejně jako v letech předcházejících navržený v přebytku, který činí 181 milionů korun.

Společnost celý článek
30.3.

Hrozí mu až pět let

Třicetiletému muži tak může být, v případě prokázání viny, soudem uložen trest odnětí svobody od šesti měsíců až na pět let.

Společnost celý článek
9.4.

Hejtman míří do Poličky

Důvodem těchto mých cest je především zájem seznámit se s úspěchy, ale i problémy těchto měst.

Společnost celý článek
19.3.

Obří žihadlo i živé včely jsou atrakce nové výstavy Východočeského muzea

Výstava se ale nevěnuje jen o včele medonosné – mnoho zajímavostí se návštěvníci dozvědí o divoce žijících samotářských včelách, o včelím příbuzenstvu, predátorech i škůdcích.

Společnost celý článek
19.2.

Garáž vytočila při premiéře českých hokejistů 400 piv

Garáž totiž získala v těchto dnech od Plzeňského Prazdroje ocenění za dlouholetou spolupráci v péči o pivo.

Společnost celý článek
15.3.

Quality Certification Pardubice

V Pardubicích letos pokračují aktivity, které mají přispět ke zvýšení kvality služeb poskytovaných v oblasti cestovního ruchu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting