Chrudimská muzejní noc

13.5.

Chrudimská muzejní noc

Chrudimská muzejní noc

V rámci oslav Mezinárodního dne muzeí se v Chrudimi koná již tento pátek 4. chrudimská muzejní noc. Její návštěvníky čeká v letošním roce poněkud jiná náplň než o nocích předcházejících. Program je zavede po zábavné stezce kromě do muzeí i do různých zákoutí večerní Chrudimě. Je připraveno celkem šest zastavení – v Regionálním muzeu v Chrudimi, u Pardubické fortny ve Filištínské ulici, na staré radnici na Resselově náměstí, v baště Prachárna, v Muzeu loutkářských kultur a na takzvaném Koniášově plácku u Divadla Karla Pippicha. Na všech těchto zastaveních bude připraven program, přičemž každý účastník po absolvování jednoduchého úkolu obdrží razítko. Všichni si budou moci také vyzkoušet mučící nástroje, dozvědět se, co je pranýř, hledat artefakty detektorem kovů, zkusit si práci archeologa, řešit přesmyčky z historie Chrudimě, podepsat se podle vzoru starým písmem (kurentem), zahrát si na přírodovědce, hledat postavy loutek z pohádky a podobně. O zábavu na jednotlivých zastaveních se rovněž postarají herci divadelního souboru Jana Nepomuka Štěpánka, chybět nebude ani chrudimské strašidlo. Putování po stezce lze zahájit i ukončit na kterémkoliv jejím zastavení. Pokud se ale bude chtít návštěvník zúčastnit slosování o ceny, musí absolvovat všechna zastavení a odevzdat doklad o absolvování celé stezky. Na tři výherce čekají zajímavé ceny. Chrudimská muzejní noc začíná v pátek 16. května v 19 hodin a končí o půlnoci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.2.

Město bude pojistkou proti ztrátě značky Zlatá přilba

Ochrannou známku Zlatá přilba, stejně jako její verzi Golden helm, si v roce 2013 zaregistrovala společnost JRM Speedway Factory, která je řadu let partnerem AMK ZP Pardubice při pořádání závodu o Zlatou přilbu.

Společnost celý článek
19.1.

Tři kilometry nesli chlapce v náruči k sanitě

Vozidlo vyprostil až v neděli ráno speciální traktor na dřevo Lakatoš přivolaný Správou a údržbou silnic Pardubického kraje.

Společnost celý článek
2.10.

Z pardubického letiště budou v příštím týdnu vzlétat letouny JAS 39 Gripen ke střežení vzdušného prostoru ČR. Dva dny využijí Pardubice pro cvičné lety, případně i ostré starty.

Případné ostré starty letounů se mohou uskutečnit v kteroukoli denní i noční dobu,“ informovala mluvčí Správy letiště Pardubice Iva Machová.

Společnost celý článek
30.10.

Výsledky voleb v Pardubickém kraji

V poslaneckých lavicích zasedne sedm nových poslanců z deseti. Za ČSSD se do Sněmovny se nově dostal předseda představenstva nemocnic Pardubického kraje a bývalý ředitel Svitavské nemocnice Pavel Havíř a Jan Chvojka, který navazuje na své působení ve sněmovně v minulém volebním období.

Společnost celý článek
18.6.

Jednání s železničními dopravci pokračují. Kraj chce mít jasno co nejdříve

Zástupci Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým a náměstkem hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michalem Kortyšem se znovu setkali s představiteli Českých drah, aby si ujasnili další náležitosti možné spolupráce.

Společnost celý článek
5.3.

Krajský projekt na zámku pomohl zpřístupnit kapli

Rekonstrukcí prošlo hlavní nádvoří, opravují se hospodářské budovy, dojde i na valy, velký sál v 1. patře zámku či novou pokladnu. Opravená kaple je takovou třešinkou na dortu, která jistě přiláká návštěvníky zámku na nový prohlídkový okruh.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting