Chrudimští Piráti se účastní největší dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“. Připojte se.

20.3.

Chrudimští Piráti se účastní největší dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“. Připojte se.

Piráti Pardubického kraje se připojují k organizátorům celostátní dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“. V hlavní úklidový den, v sobotu 8. dubna, pořádají úklid veřejného prostoru v Chrudimi ve Střeleckém parku. Srdečně zveme všechny aktivní lidi, kterým není jedno, v jakém prostředí žijí, aby se připojili k dobrovolníkům z řad Pirátů. Sraz je před restaurací u Kapličky v 10:00 hodin. Přijďte i vy. 
Pirátům je dobrovolnická činnost blízká a přirozeně se zajímají o veřejný prostor i ochranu přírody. Úklidové akce u nich proto mají dlouholetou tradici. Každoročně se na jaře i na podzim organizují místní skupiny pirátských dobrovolníků, aby na různých místech uklidili své nejbližší okolí. 
Připojte se k Pirátům a přijďte s nimi udělat pořádek na Střeleckém ostrově. Těší se vás parta pohodových lidí, kteří vám na místě rádi poskytnou úklidové pomůcky. Jediné, co potřebujete, je chuť udělat něco pro své okolí a dobrá nálada. Máte-li zájem, ohlaste se u koordinátora akce – je jím Daniel Lebduška na e-mailu daniel.lebduska@pirati.cz, nebo na tel. čísle 770 113 647 a proveďte registraci na http://www.uklidmecesko.cz/event/14173 
„Počítáme se zapojením až stovky dobrovolníků z řad Pirátů a jejich příznivců po celé ČR. Doufáme, že se k nám připojí i další lidé, kterým leží na srdci stav volné přírody v jejich sousedství“, říká Dana Balcarová, komunální zastupitelka na Praze 9 a garantka pirátského programového bodu životní prostředí. „Piráti mají rádi čisto, v politice i ve veřejném prostoru. Nepořádek kolem nás je zarážející. Kromě pohodlnosti lidí donést odpadky tam, kam patří, vidím problém i v tom, že většina obcí nemá podmínky pro snadné třídění odpadu. Proto chtějí Piráti zlepšit systém třídění komunálního odpadu tak, aby to bylo jednoduché a motivující. Chceme zavést princip "Ten kdo třídí, platí méně" - třídění se musí lidem vyplatit. A víme, že to jde."
Letošní pirátský úklidový den bude výjimečný. Pirátská strana se hromadně připojuje k iniciativě „Ukliďme Česko“ a účastní se hlavního úklidového dne koordinovaně v 11 krajích České republiky, kde organizuje úklid na celkem zatím 24 místech.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.3.

Senátoři podpořili petici Stop spalovně v Rybitví

Senátoři se přiklonili k všeobecnému názoru, že se nejedná o modernizaci.

Společnost celý článek
27.11.

Jak dopadly sobotní kontroly pražských tržnic?

Celkem bylo během těchto víkendových kontrol zajištěno Celní správou a Českou obchodní inspekcí zhruba 15 tun zboží.

Společnost celý článek
24.11.

Festival práce, charitativní trhy, curling i Loterie desetiletí – víkend v OC Futurum bude pro všechny generace

V pátek od 16:30 do 18:00 hodin budou před OC Futurum paralelně probíhat Adventní trhy ZŠ Sion, kde budou žáci prodávat své výrobky a výtvory. Letos jsou tematicky napojené na Rakousko a jeho kulturu. Výtěžek bude následně věnován na podporu dítěte adoptovaného na dálku školou Sion. Doprovodný program bude v režii dětí z různých uměleckých kroužků DDM Nová generace.

Společnost celý článek
20.11.

Krajinný plán kladrubského hřebčína: věc veřejná!

Pro Národní hřebčín bude vypracován krajinný plán, který do budoucna stanoví směr obnovy krajiny...

Společnost celý článek
24.5.

Pardubice se zbavily nebezpečných objektů

Životu nebezpečný se koncem dubna stal také přístavek bývalých jatek v Tyršových sadech. „Přístavek byl už dlouhou dobu ve velmi špatném stavu. Letošní zima objektu také zrovna neprospěla a minulý měsíc se navíc propadla střecha,“ přiblížil situaci náměstek Koláček.

Společnost celý článek
1.10.

Poklady Moravské Třebové, špička České republiky

Zahájení unikátní výstavy si nenechalo ujít několik stovek návštěvníků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting