Chvaletické jedy jsou definitivně pryč

6.9.

Chvaletické jedy jsou definitivně pryč

Chvaletické jedy jsou definitivně pryč

Ve středu 5. září 2007 kolem 7. hodiny ranní dorazil transport nebezpečných odpadů z Chvaletic na Pardubicku v pořádku do spalovny v Ostravě. Tam nyní zlikvidují na 45 tun vysoce toxických a pro životní prostředí nebezpečných látek. Ještě v úterý 4. září 2007 dopoledne uložili odborníci poslední nádoby s nebezpečnými látkami do kontejnerů, které byly postupně nakládány na nákladní soupravy. Ty pak v doprovodu vozidel policie, hasičů a specializované firmy Dekonta odjely z Chvaletic o půlnoci. Do ostravské spalovny se konvoj vydal po trase Čáslav, Havlíčkův Brod, dálnice D1 směr Brno, Olomouc a Hranice na Moravě. „Ve chvaletickém skladu nám zůstaly prázdné haly. Výjimku tvoří odorizační jednotky, o jejichž způsobu likvidace bude rozhodnuto tento týden. Buď budou specializovanou firmou odvezeny v celku, nebo je zlikvidují přímo na místě. Chladné počasí nám k tomu teď přeje,“ řekl radní Pardubického kraje Petr Šilar. Nelegální sklad byl objeven vloni v červnu, kdy byla zahájena I. etapa prací. Ta skončila v listopadu 2006. Od začátku prázdnin roku 2007 se pak rozběhla druhá etapa. Kromě chemikálií objevili odborníci například i jedy, bojové látky, léky, střelivo či injekční stříkačky. Nebezpečného odpadu tu bylo více než 100 tun. Ve Chvaleticích se 14. září 2007 uskuteční velký kontrolní den za účasti Pardubického kraje, města Chvaletice, hasičů, policie, České inspekce životního prostředí, Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, firmy Dekonta i správce konkurzní podstaty.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.1.

Úspěšní ředitelé mohou upevnit svoje pozice

Schopný, erudovaný, pracovitý a nápaditý ředitel či ředitelka se v žádném případě o své místo bát nemusí.

Společnost celý článek
19.11.

Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku

V loňském roce do Východočeského divadla zavítal rekordní počet návštěvníků.

Společnost celý článek
11.3.

Těžaři uzavřou část dubinského lesa

V březnu bude omezen vstup do lesa na Dubině. Zhruba od 11. do 31. března zde bude prováděna těžba dřeva, převážně smrků napadených kůrovcem. Zákaz vstupu se bude týkat části lesa za Bartoňovou ulicí.

Společnost celý článek
12.12.

Žít ještě chvíli a darovat svobodu?

Na to, jak ale zacházejí lidé s kapry doma, už žádný inspektor nedohlédne.

Společnost celý článek
2.4.

Vicemistr Evropy Michal Matějovský s podporou senátora a v národních barvách

Závodní vůz v národních barvách startuje na okruhu seriálu FIA ETCC poprvé v historii. "Chtěli jsme ukázat, že reprezentujeme svou zemi. Seriál má dohromady 6 velmi slušně navštěvovaných závodů a červeno-modro-bílá barva rozhodně vidět bude," vysvětluje důvod přemalování závodního vozu Michal Matějovský Ve stejném designu jako vůz budou i kombinézy Michala Matějovského i celého týmu.

Společnost celý článek
14.3.

Rekordní veletrh Kontakt: Firmy se představily vysokoškolákům

Osmnáctý ročník veletrhu v univerzitní aule a ve foyer Fakulty chemicko-technologické nabídl studentům mimo jiné odpovědi na otázky: Kde najít práci nebo získat stáž po ukončení studia? Jaké požadavky mají zaměstnavatelé? Jaké trainee programy existují? Co napsat do životopisu? „V doprovodném programu jsme připravili několik interaktivních aktivit. Například konzultaci životopisu a LinkedIn profilu s odborníky, zkoušku pohovoru nanečisto, konzultaci podnikatelských záměrů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting