Chvaletické jedy jsou definitivně pryč

6.9.

Chvaletické jedy jsou definitivně pryč

Chvaletické jedy jsou definitivně pryč

Ve středu 5. září 2007 kolem 7. hodiny ranní dorazil transport nebezpečných odpadů z Chvaletic na Pardubicku v pořádku do spalovny v Ostravě. Tam nyní zlikvidují na 45 tun vysoce toxických a pro životní prostředí nebezpečných látek. Ještě v úterý 4. září 2007 dopoledne uložili odborníci poslední nádoby s nebezpečnými látkami do kontejnerů, které byly postupně nakládány na nákladní soupravy. Ty pak v doprovodu vozidel policie, hasičů a specializované firmy Dekonta odjely z Chvaletic o půlnoci. Do ostravské spalovny se konvoj vydal po trase Čáslav, Havlíčkův Brod, dálnice D1 směr Brno, Olomouc a Hranice na Moravě. „Ve chvaletickém skladu nám zůstaly prázdné haly. Výjimku tvoří odorizační jednotky, o jejichž způsobu likvidace bude rozhodnuto tento týden. Buď budou specializovanou firmou odvezeny v celku, nebo je zlikvidují přímo na místě. Chladné počasí nám k tomu teď přeje,“ řekl radní Pardubického kraje Petr Šilar. Nelegální sklad byl objeven vloni v červnu, kdy byla zahájena I. etapa prací. Ta skončila v listopadu 2006. Od začátku prázdnin roku 2007 se pak rozběhla druhá etapa. Kromě chemikálií objevili odborníci například i jedy, bojové látky, léky, střelivo či injekční stříkačky. Nebezpečného odpadu tu bylo více než 100 tun. Ve Chvaleticích se 14. září 2007 uskuteční velký kontrolní den za účasti Pardubického kraje, města Chvaletice, hasičů, policie, České inspekce životního prostředí, Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, firmy Dekonta i správce konkurzní podstaty.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.9.

Hudební podvečer Hemže 2011

Bennewitzovo kvarteto je jeden z nejvýraznějších kvartetních souborů nové generace.

Společnost celý článek
5.4.

Mladý vědec Tomáš Syrový z Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice kouzlí s materiálovým tiskem

„V materiálovém tisku jde v podstatě o to, že se snažíte připravit tiskem levně a ve velkém objemu nějakou funkční věc, která může pomoci v denním životě. Díky tisku se příprava daného produktu uskuteční výrazně levněji, a tím umožní snadnější dostupnost,“ popisuje výhody materiálového tisku Ing. Tomáš Syrový, Ph.D., z Katedry polygrafie a fotofyziky Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. „Jsou to věci od jednoduchých vrstev až po složitější struktury, jako jsou senzory, baterie, displeje nejrůznějších technologií, tranzistory, paměti, a z nich zkomponované celky jako například elektrochromní demonstrátor, založený na plně tištěné baterii a elektrochromním displeji,“ dodává.

Společnost celý článek
18.3.

Přijďte nás navštívit na Den vody

Celá akce proběhne v sobotu 22. března od 9 do 16 hodin. Prohlídky začínají vždy v celou hodinu, poslední prohlídka je v 15 hodin. Malé vodní elektrárny Spálov, Předměřice a Přelouč budou přístupné vždy od 9 do 15 hodin.

Společnost celý článek
10.4.

Hradubický běh má 2 starty a 1 cíl

„Start zazní v obou městech současně a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman. Start je v Pardubicích Poděbradská ulice – v blízkosti zastávky MHD „Poděbradská“ a v Hradci Králové Lipky – zastávka MHD „Lipky“.

Společnost celý článek
14.11.

Primátor ocení chlapce, který zachránil lidský život

Jedenáctiletý Michal zabránil tragédii v době, kdy pobýval na letním táboře v Proseči u Skutče.

Společnost celý článek
19.5.

Děti z chrudimského nízkoprahu se bavily o rasové nesnášenlivosti a mezilidských vztazích

„V nízkoprahovém klubu Futur v Chrudimi se nám podařilo ve spolupráci s klienty uspořádat další nocovačku. Tentokrát se jí zúčastnilo celkem devět dětí ve věkovém rozpětí od 8 do 12 let,“ upřesnila Lucie Kmošková, pracovnice Šance pro Tebe, která působí v NZDM Futur, jenž v Chrudimi navštěvují děti mladšího věku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting