Chvaletické jedy jsou definitivně pryč

6.9.

Chvaletické jedy jsou definitivně pryč

Chvaletické jedy jsou definitivně pryč

Ve středu 5. září 2007 kolem 7. hodiny ranní dorazil transport nebezpečných odpadů z Chvaletic na Pardubicku v pořádku do spalovny v Ostravě. Tam nyní zlikvidují na 45 tun vysoce toxických a pro životní prostředí nebezpečných látek. Ještě v úterý 4. září 2007 dopoledne uložili odborníci poslední nádoby s nebezpečnými látkami do kontejnerů, které byly postupně nakládány na nákladní soupravy. Ty pak v doprovodu vozidel policie, hasičů a specializované firmy Dekonta odjely z Chvaletic o půlnoci. Do ostravské spalovny se konvoj vydal po trase Čáslav, Havlíčkův Brod, dálnice D1 směr Brno, Olomouc a Hranice na Moravě. „Ve chvaletickém skladu nám zůstaly prázdné haly. Výjimku tvoří odorizační jednotky, o jejichž způsobu likvidace bude rozhodnuto tento týden. Buď budou specializovanou firmou odvezeny v celku, nebo je zlikvidují přímo na místě. Chladné počasí nám k tomu teď přeje,“ řekl radní Pardubického kraje Petr Šilar. Nelegální sklad byl objeven vloni v červnu, kdy byla zahájena I. etapa prací. Ta skončila v listopadu 2006. Od začátku prázdnin roku 2007 se pak rozběhla druhá etapa. Kromě chemikálií objevili odborníci například i jedy, bojové látky, léky, střelivo či injekční stříkačky. Nebezpečného odpadu tu bylo více než 100 tun. Ve Chvaleticích se 14. září 2007 uskuteční velký kontrolní den za účasti Pardubického kraje, města Chvaletice, hasičů, policie, České inspekce životního prostředí, Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, firmy Dekonta i správce konkurzní podstaty.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.5.

Třídu Míru zdobí stovky muškátů

Pracovníci Služeb města Pardubice instalovali na třídě Míru dvě velké věže v blízkosti sochy Jana Kašpara, jedna věž přitom obsahuje 169 kusů muškátů.

Společnost celý článek
29.10.

Část nevyužitých areálů se již povedlo zanést do národní databáze brownfieldů CzechInvest.

V Pardubicích je kolem třiceti stávajících či potencionálních brownfieldů. Drtivá většina z nich patří soukromým majitelům, pouze čtyři lokality má ve svém majetku město. „Pardubice mají poměrně hodně nevyužitých průmyslových ploch, většina z nich má velký potenciál. Chceme maximálně pomoci k jejich rozvoji,“ uvedl náměstek primátorky Michal Koláček.

Společnost celý článek
9.11.

Zástupci informačních center řešili spolupráci i bezbariérovost

Program zahájila prezentace Cykloturistika v Královéhradeckém kraji, ve které byl zdůrazněn význam nadnárodního cykloproduktu Labské stezky pro oba kraje. Stejně tak pro oba regiony je důležité i letiště Pardubice, jehož potenciál pro rozvoj cestovního ruchu do budoucnosti prezentovala ředitelka Hana Šmejkalová. Statistiky v oblasti cestovního ruchu zaměřené na příjmy a výdaje z pohledu veřejných rozpočtů představil Ondřej Špaček z KMPG.

Společnost celý článek
21.10.

Lidovci varují: Snížením dotací dojde ke kolapsu

Pokud stát sníží dotace na plánované 3 miliardy, doje ke kolapsu poskytovatelů sociálních služeb.

Společnost celý článek
17.5.

Jubilejní Cyklo Glacensis zamíří do Dolní Čermné

Cyklo Glacensis 2011 je v letošním roce spolufinancován z Fondu mikroprojektů Euroregionu Glacensis.

Společnost celý článek
19.7.

Kraj postaví u tvrze Bouda provozní budovu. Fungovat by měla od konce příštího roku

Objekt bude mít v suterénu technickou místnost a sklad, v přízemí pokladnu, sociální zařízení, čekárnu, kuchyň, dílnu, garáž, sklady a prostory pro dobrovolníky, kteří zde pracují. Podkroví by mělo být vybaveno pokojíky na přespání provozního personálu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting