Chvaletické jedy jsou definitivně pryč

6.9.

Chvaletické jedy jsou definitivně pryč

Chvaletické jedy jsou definitivně pryč

Ve středu 5. září 2007 kolem 7. hodiny ranní dorazil transport nebezpečných odpadů z Chvaletic na Pardubicku v pořádku do spalovny v Ostravě. Tam nyní zlikvidují na 45 tun vysoce toxických a pro životní prostředí nebezpečných látek. Ještě v úterý 4. září 2007 dopoledne uložili odborníci poslední nádoby s nebezpečnými látkami do kontejnerů, které byly postupně nakládány na nákladní soupravy. Ty pak v doprovodu vozidel policie, hasičů a specializované firmy Dekonta odjely z Chvaletic o půlnoci. Do ostravské spalovny se konvoj vydal po trase Čáslav, Havlíčkův Brod, dálnice D1 směr Brno, Olomouc a Hranice na Moravě. „Ve chvaletickém skladu nám zůstaly prázdné haly. Výjimku tvoří odorizační jednotky, o jejichž způsobu likvidace bude rozhodnuto tento týden. Buď budou specializovanou firmou odvezeny v celku, nebo je zlikvidují přímo na místě. Chladné počasí nám k tomu teď přeje,“ řekl radní Pardubického kraje Petr Šilar. Nelegální sklad byl objeven vloni v červnu, kdy byla zahájena I. etapa prací. Ta skončila v listopadu 2006. Od začátku prázdnin roku 2007 se pak rozběhla druhá etapa. Kromě chemikálií objevili odborníci například i jedy, bojové látky, léky, střelivo či injekční stříkačky. Nebezpečného odpadu tu bylo více než 100 tun. Ve Chvaleticích se 14. září 2007 uskuteční velký kontrolní den za účasti Pardubického kraje, města Chvaletice, hasičů, policie, České inspekce životního prostředí, Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, firmy Dekonta i správce konkurzní podstaty.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.3.

Na konferenci zazní aktuální témata neziskovek

Na konferenci zazní také příspěvek o vytváření sociálních inovacích, který přednese expertka na toto téma Anna Kadeřábková z Centra inovačních studií VŠEM. První část programu zakončí příspěvky o navazování prospěšných partnerství mezi firmami a neziskovými organizacemi.

Společnost celý článek
14.2.

Kraj hledá dodavatele na stavbu nového mostu v Jaroměřicích

I v letošním roce budou na celém území Pardubického kraje pokračovat modernizace silnic II. a III. tříd, ale také mostů, na jejichž stav je poslední dobou z řad odborné, ale i laické veřejnosti kladen velký důraz. Krajští radní na svém pondělním jednání schválili návrh na zahájení zadávacího řízení na výběr dodavatele modernizace mostu v Jaroměřicích. Jedná se o projekt, který je spolufinancovaný z rozpočtu Evropské unie v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Společnost celý článek
21.4.

Den zdraví v Atrium Paláci Pardubice

Starat se o své zdraví je v dnešní dynamické době velice důležité a někteří z nás v této oblasti stále tápají a potřebují nasměrovat. Proto je Den zdraví v obchodním centru skvělou příležitostí pro nový životní start. Neváhejte s sebou vzít i své ratolesti, pro které bude připraveno spoustu soutěží o zajímavé ceny.

Společnost celý článek
19.4.

Na Rock for People dorazí Mastodon!

Vstupenky jsou v prodeji na www.rockforpeople.cz. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 2000 Kč. K dispozici jsou také kombotickety nebo jednodenní vstupenky na jednotlivé festivalové dny.

Společnost celý článek
8.2.

Radní rozdělovali peníze na krajskou prezentaci

Rada Pardubického kraje schválila příspěvek organizátorům osmi akcí, které svým obsahem kraj propagují.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting