Člověk v tísni vyhlašuje druhý ročník soutěže Hledá se LEADr.

20.10.

Člověk v tísni vyhlašuje druhý ročník soutěže Hledá se LEADr.

 Jeden svět na školách, vzdělávací program společnosti Člověk v tísni, odstartoval nábor do druhého ročníku soutěže Hledá se LEADr. Soutěž s prvky reality show hledá budoucí lídry občanské společnosti. Je určená pro mladé lidi, kteří se aktivně zajímají o své okolí a uvažují o působení v komunální politice. V porotě zasednou významné osobnosti mediálního a společenského života, například politický komentátor Jindřich Šídlo nebo novinářka Veronika Sedláčková. Zájemci o účast se můžou hlásit do 13. listopadu 2016. 
„Potkáváme mnoho angažovaných mladých lidí, kteří mají nápady, dovedou je uvádět v život. Jen málo z nich si ale dokáže představit, že by se v budoucnu stali politiky. Chceme tento odmítavý postoj změnit a ukázat, že právě jako politici toho můžou hodně dokázat,“ vysvětluje Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni, který soutěž pořádá. „Česká společnost nové, vzdělané, sebevědomé a idealistické politiky potřebuje,“ dodává.
Soutěž je určena mladým lidem od 17 do 25 let. Její první fázi tvoří kampaň na nábor účastníků, která potrvá do 13. listopadu. V prosinci pak odstartují regionální konkurzy, na kterých porota vybere 15 soutěžících. Posoudí jejich všeobecný přehled, orientaci ve společenských a politických tématech, prezentační dovednosti, schopnost obhajovat vlastní názor a další předpoklady. 
Postupující se zúčastní workshopů kombinovaných se soutěžním pořadem, který bude vysílat internetová televize Stream.cz, a představí vlastní projektové záměry, s nimiž budou dále soutěžit. Čeká je pět kol, ve kterých budou plnit různé úkoly. Na konci každého kola porota jednoho z nich vyřadí. Poslední dva finalisté se utkají v diskusním duelu a o vítězi rozhodne hlasováním veřejnost.
V porotě zasednou výrazné osobnosti společenského a mediálního života. Vedle novináře a politického komentátora Jindřicha Šídla například novinářka Veronika Sedláčková. „Soutěž dává mladým lidem příležitost konkrétně formulovat, jakým způsobem se zapojit do společenského života. Podněcuje  vůli zasáhnout do veřejného prostoru, podílet se na správě věcí veřejných, což v Česku potřebujeme jako sůl,“ vysvětluje důvody, proč ji soutěž zaujala.
Mezi partnery projektu je i Sdružení místních samospráv ČR. „Hledá se LEADr. může motivovat mladé lidi k respektu a účasti v komunální politice. Ta je přes všechna úskalí stále tou nejférovější cestou, jak kultivovat veřejný prostor,“ vysvětluje jeho tajemník Tomáš Chmela.
Organizátorem soutěže je Jeden svět na školách, vzdělávací program společnosti Člověk v tísni, který dlouhodobě pracuje s mladými lidmi i učiteli. Je provozovatelem audiovizuálního portálu jsns.cz, vzdělávací platformy pro pedagogy, která jim zdarma nabízí více než 200 – převážně dokumentárních – filmů a metodiku jejich využití ve výuce. Mezi jeho další projekty patří například nedávno proběhlé Studentské volby, Příběhy bezpráví – Měsíc filmu na školách nebo kampaň Proti ztrátě paměti. V květnu pravidelně uděluje Cenu Gratias Tibi pro aktivní mladé lidi. 
První ročník soutěže Hledá se LEADr., který vyvrcholil letos v červnu, vyhrála vysokoškolská studentka Aneta Sklenářová z Tachova. „Soutěž mi ukázala naprosto nový způsob toho, jak nakládat se svým časem, tedy že mohu postupně pracovat krok po kroku na věcech, které mohou mít ve výsledku velký přínos pro mé okolí, město, kde žiji,“ říká Aneta ke své účasti. 
Podrobné informace o soutěži naleznete na stránkách hleda.se.
Kontakty: 
Marianka Macková, koordinátorka projektu Hledá se LEADr. 
736 115 910, marianka.mackova@clovekvtisni.cz
Lída Součková, mediální koordinátorka vzdělávacího programu Jeden svět na školách
777 787 967, lida.souckova@jsns.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.4.

Jak vypadala oslava Dne Země pod záštitou kraje?

Formou poznávacích soutěží i zážitkových miniaktivit si žáci prověřili nejen znalosti z environmentální výchovy.

Společnost celý článek
9.9.

Sbírejte tonery, pomůže tak postiženým

V Pardubickém kraji výtěžek na podzim převezme Denní stacionář Slunečnice.

Společnost celý článek
13.5.

Zlaté medaile v požárním útoku ve Slepoticích patří Pardubicím

Obě družstva z pardubického hasičského záchranného sboru obhájila loňské vítězství a zlaté medaile tak zůstávají „doma“. V ženském družstvu o zlato bojovaly příslušnice HZS Pardubického kraje a požární útok dámy zvládly za 29.13 s. S časem 25.50 s předběhlo všech 14 týmů pardubické mužstvo.

Společnost celý článek
28.12.

Město nezvýší cenu za likvidaci odpadů, doplatí miliony

V průměru pardubičtí občané vyprodukují denně netříděný komunální odpad, jehož svoz a likvidace přijde na víc než 110 tisíc korun. Na související činnosti, například provoz separačních dvorů, úklid kontejnerových stanovišť, třídění, likvidaci nebezpečného odpadu a podobně město denně vynaloží dalších 87,5 tisíce korun. Od občanů však na poplatcích vybere málo přes 119 tisíc korun. Denně tedy dotuje likvidaci odpadů v Pardubicích více než 78 tisíc korunami.

Společnost celý článek
26.8.

Střemošice převzaly ocenění

Od Ministerstva pro místní rozvoj dostaly Střemošice milion korun a od Pardubického kraje tři sta tisíc korun.

Společnost celý článek
3.5.

Firma REKLA dostala pokutu 220 tisíc korun za nezákonné nakládání s nebezpečnými odpady v Pardubicích-Semtíně

„Jednalo se o odpadní oleje přijaté k přepracování a kaly z olejových odlučovačů z vlastní produkce firmy. Při kontrole jsme našli celkem 18 m3těchto nebezpečných odpadů v kontejnerech a kovových sudech,“ uvedl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting