Co je prioritou města Vysoké Mýto?

8.2.

Jednou z největších priorit města Vysokého Mýta je rekonstrukce a následné komplexní využití budov bývalého soudu a vězení na náměstí Přemysla Otakara II. Ve středu 26. ledna proto proběhl na vysokomýtské radnici seminář pro zastupitele města, na kterém se diskutovalo o dalším postupu při posuzování možností rekonstrukce těchto objektů. Tohoto semináře se mimo jiné zúčastnil i autor architektonického návrhu Roman Brychta z pražského studia Projektil. Zastupitele nejprve osobně provedl oběma historickými budovami a poté je seznámil s historií projektu. Nejprve měla v rekonstruovaných budovách vzniknout kavárna s restaurací, informačním centrem, galerií a expozicí vězeňství; podle aktuálního projektu by tu mělo být především Muzeum českého karosářství. Tento projekt byl navíc podpořen z fondů EU. Zastupitelé se po čtyřhodinové diskusi dohodli na tom, že pro kvalifikované rozhodnutí potřebují srovnat ekonomické parametry základních variant dalšího postupu: plné varianty muzea karosářství s dotací, několik variant stejného projektu s redukovanými náklady a případně i varianty bez dotace. Vzhledem k vhodnému umístění objektů a jejich atraktivitě má tento budoucí multifunkční areál šanci stát se skutečným pulzujícím srdcem města jak pro zdejší obyvatele, tak i pro jeho návštěvníky. Hlavním úkolem rekonstrukce je vdechnout život chátrajícím budovám bývalého soudu a vězení hlavně ve prospěch reprezentace města. Jak již uvedeno, má zde být umístěno infocentrum a Regionální­ muzeum Vysoké Mýto - expozice Muzea českého karosářství (Muzeum českého karosářství Josefa Sodomky) Rekonstrukcí objektu dojde k záchraně kulturní památky zcela prvořadého významu uprostřed města. Jde o poslední „mrtvé“ domy s vazbou přímo na náměstí. Objekt bývalého soudu je v dezolátním stavu. V 80. letech zde byla započata rekonstrukce budovy pro účel městské knihovny. Zůstalo však pouze u počátečních bouracích prací, byla realizována nevhodná konstrukce krovu a některé statické práce. Vnitřní trakt má vybourané veškeré klenby. Budova vězení je v zachovalém intaktním stavu. Vězeňské cely byly využívány jako depozitáře Regionálního muzea a dále jako sklad civilní obrany. V suterénu jsou prostory vlhké a zanedbané. Budova byla dříve omítnuta – jak to dokládá segment omítnuté střešní římsy. V současné době má budova fasádu z režného lomového kamene. Podkrovní prostor je prázdný. Projekt neskrývá ambice pro vznik nového kulturního centra ve středu města. Nedochází pouze k rekonstrukci stávajících objektů, ale vytváří se i moderní přístavba – prostor, který si expozice Muzea českého karosářství vynucuje a zaslouží. Nejen náplň budovy, ale také vlastní architektura bude jasně prezentovat změnu uprostřed města.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.4.

Připravte se na Velikonoce v Paláci Pardubice

Obchodní centrum Palác Pardubice přichystalo na 18. dubna 2019 pro návštěvníky bohatý program plný velikonočních dílen a tradic. Nebude chybět ani kulinářská show a ochutnávky dobrot od Karolíny, domácí kuchařky. Na tradiční sváteční oslavy si tak můžete připravit vše potřebné i získat inspiraci.

Společnost celý článek
9.5.

V Pardubicích se představí nejen letadla

V ukázkách z daných období se představí historické letouny a na zemi děj doplní herci v dobových kostýmech.

Společnost celý článek
21.8.

Krásné „kulatiny“ Anny Štěpánkové

Paní Štěpánková, rozená Stehnová, se narodila v obci Medlešice nedaleko Chrudimi a pochází z celkem osmi dětí.

Společnost celý článek
14.1.

Kraj bude řešit krizovou situaci v sociálních službách

Pardubický kraj se nehodlá s touto situací smířit a má připraveno několik variant dalšího postupu.

Společnost celý článek
3.8.

Letní brigádnici se těší z rekordně vysokých mezd.

Vzhledem k rekordně nízké nezaměstnanosti řada firem poptávající letní brigádníky přistoupila k navýšení mezd.

Společnost celý článek
18.10.

Pardubice OZP Čokoládový Festival 2017

Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku šéfkuchaře Márek Vaňa, který bude připravovat jídla dle zajímavých receptů: čokoládové pralinky s moučnými červy, dyňová polévka s bílou čokoládou v suchém ledu nebo vanilková krupicová kaše z espumy s čokoládovým sněhem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting