Co je to vlastně osobní bankrot

7.6.

Co je to vlastně osobní bankrot

Insolvenční zákon platný již od roku 2008 nabízí řešení dluhové pasti – takzvaný osobní bankrot. Ten pomáhá vyřešit lidem finanční problémy, které již nezvládají. Mohou tak odvrátit i nařízenou exekuci. Osobní bankrot podle zákona o úpadku (182/2006) povoluje soud. Může jej vyhlásit osoba, která není podnikatelem, má více věřitelů a už není schopná splácet. Osobní bankrot pak může nastat ve dvou podobách. Tou první je, že dlužník prodá veškerý svůj majetek. Druhou variantou je život po dobu 5 let na životním minimu Návrh na osobní bankrot musí být podán na insolvenční soud s patřičnými náležitostmi. Těmito bezesporu jsou: seznam majetku a veškerých závazků, doklady o příjmech za poslední tři roky, dále souhlas věřitele s plněním menším než 30 procent a rovněž podpis spoludlužníků Vyhlášení osobního bankrotu pak ale není automatické, a záleží na rozhodnutí soudu. Samotný proces oddlužení je pak pečlivě sledován, a dlužník je veden v insolvenčním rejstříku. Osobní bankrot však nelze využít na sjednané hypotéky a leasing Pokud splní dlužník všechny povinnosti v průběhu osobního bankrotu, osvobodí soud dlužníka od zbývajících závazků.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.1.

Aglomerace má připravené výzvy na více než jeden a půl miliardy

Hradecko-pardubická aglomerace pokračuje ve svém úspěšném naplňování schválené strategie ITI. Už v roce 2016 vypsala jako první ze sedmi aglomerací v České republice výzvy pro předkládání projektů a do současné doby schválila realizaci osmi významných aglomeračních projektů za téměř 278 milionů korun. „Řídicí výbor ITI schválil například výstavbu dopravního terminálu v Přelouči, nákupy speciálních trolejbusů v Hradci Králové a Pardubicích nebo projekt Státní vědecké knihovny v Hradci králové na ukládání a zálohování digitálních dokumentů,“ říká předseda Řídicího výboru ITI (ŘV ITI) a primátor města Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
9.4.

Světový den hlasu v pardubické nemocnici

Vyšetření hlasivek a hrtanu v rámci Světového dne hlasu bude probíhat ve foniatrické (hlasové) ambulanci v Pardubické krajské nemocnici, a.s.

Společnost celý článek
31.3.

Semenářský závod Lesů ČR slaví 40 let od založení

K tomu je nutné zajistit potřebné množství osiva a z něj vypěstovat kvalitní sazenice lesních dřevin.

Společnost celý článek
9.8.

Hluk způsobovaný provozem nepřesahuje stanovené normy.

Čáslavské gripeny mohou najít azyl jedině v Pardubicích a domů se vrátí do konce září.

Společnost celý článek
2.7.

Hejtman navštívil litomyšlskou - Zetešku -.

„Před časem jsem zde byl ještě jako poslanec a musím říci, že škola se hodně změnila,“ prohlásil Radko Martínek

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting