ČOI versus Farmářské trhy v Polabinách dne 9. října

18.10.

ČOI versus Farmářské trhy v Polabinách dne 9. října

ČOI versus Farmářské trhy v Polabinách dne 9. října

Farmářské trhy fungují ve starých státech Evropské unie s nepřerušenou tradicí po několik století. I v těch nejmenších městech se pořádají pravidelně a jsou velice oblíbené jak u farmářů, tak i u nakupujících. Jde vlastně o nejrychlejší cestu kvalitních a hlavně čerstvých potravin od výrobce na talíř zákazníka. V posledních letech získávají farmářské trhy popularitu i v České republice. Po Praze a dalších městech se je podařilo začít i v Pardubicích. Od 4. září tohoto roku se tak konají každou sobotu od 8 do 12 hodin rovněž v pardubických Polabinách 2, kde budou v závislosti na počasí probíhat minimálně do konce října a pak opět od jara příštího roku. Návštěvníci si zde mohou nakoupit čerstvé sezonní ovoce, zeleninu, uzeniny, sýry, mléčné výrobky, pečivo, bylinky a jiné. Vše zde prodávají registrovaní farmáři - malovýrobci nebo přímo pěstitelé - a to jak v kvalitě běžné, tak i ve stále oblíbenější bio. A právě tady provedl v sobotu 9. října Inspektorát České obchodní inspekce Královéhradecký a Pardubický kontrolu stánkového prodeje a občerstvení Cílem těchto kontrol bylo zmapovat úroveň stánkového prodeje a řešení podnětu spotřebitelky, který se týkal neocenovaného zboží. Byly provedeny celkem 2 kontroly stánků a jedna kontrola restaurace. Porušení právních předpisů bylo zjištěno ve 2 případech. Kontrola oceňování byla namátkově provedena u 22 druhů prodávaného zboží, 12 druhů sladkého pečiva, 5 druhů chleba, 5 druhů pečiva. Závada byla zjištěna u všech 22 druhů prodávaného zboží. Toto zboží nebylo v době kontroly označeno cenou platnou v okamžiku nabídky, informace o ceně nebyla spotřebiteli zpřístupněna ani jiným vhodným způsobem. V jednom případě bylo porušení zákona řešeno uložením sankce formou příkazu na místě a v jednom případě bude s kontrolovanou osobou zahájeno správní řízení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.1.

Hejtman se postaví za zachování pošt na venkově

Podle tajemníka SMS ČR Tomáše Chmely je problém v zákonné úpravě, která navýšila požadovanou minimální vzdálenost jednotlivých pošt mezi sebou z 2,6 kilometrů na deset kilometrů.

Společnost celý článek
25.6.

Den spolupráce složek integrovaného záchranného systému

Vyzkoušet si s českým červeným křížem můžete i poskytnutí první pomoci a resuscitace.

Společnost celý článek
29.7.

Bez evropských peněz by obchvat nepostavili

K bezpečnosti přispěl také podchod pro pěší u železniční zastávky.

Společnost celý článek
12.12.

Ministr vnitra a policejní prezident navštívili Hradec

Ministr vnitra Ivan Langer a policejní prezident plukovník Oldřich Martinů navštívili v pondělí 10. prosince Hradec Králové.

Společnost celý článek
7.3.

Světový den ledvin je tady. Navštivte 13. března dialyzační středisko v Ústí nad Orlicí a nechte se vyšetřit

Ačkoli zodpovědný přístup ke klasické prevenci v České republice stále stoupá, na ledviny se bohužel často zapomíná. Přitom právě ony patří mezi nejdůležitější orgány v těle, jelikož čistí tělo od odpadních látek, regulují množství vody v organismu a zároveň také produkují důležité hormony, které ovlivňují metabolismus kostí a oběhovou soustavu.

Společnost celý článek
18.5.

Podává se krajta královská, krokodýl a žáby

„Zveme všechny do Paláce Pardubice na ochutnávku pokrmů, které si v našich podmínkách v restauraci běžně neobjednáte. Občas se ale zariskovat vyplatí a v tomto případě to platí zvlášť. Odměnou vám bude lahodná chuť a především nevšední zážitek. Veškeré ochutnávky jsou zdarma, takže dorazit a vyzkoušet pro naše zeměpisné podmínky netypickou kuchyni může opravdu každý,“ říká Jana Michalcová, marketingová manažerka Paláce Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting