ČOI versus Farmářské trhy v Polabinách dne 9. října

18.10.

ČOI versus Farmářské trhy v Polabinách dne 9. října

ČOI versus Farmářské trhy v Polabinách dne 9. října

Farmářské trhy fungují ve starých státech Evropské unie s nepřerušenou tradicí po několik století. I v těch nejmenších městech se pořádají pravidelně a jsou velice oblíbené jak u farmářů, tak i u nakupujících. Jde vlastně o nejrychlejší cestu kvalitních a hlavně čerstvých potravin od výrobce na talíř zákazníka. V posledních letech získávají farmářské trhy popularitu i v České republice. Po Praze a dalších městech se je podařilo začít i v Pardubicích. Od 4. září tohoto roku se tak konají každou sobotu od 8 do 12 hodin rovněž v pardubických Polabinách 2, kde budou v závislosti na počasí probíhat minimálně do konce října a pak opět od jara příštího roku. Návštěvníci si zde mohou nakoupit čerstvé sezonní ovoce, zeleninu, uzeniny, sýry, mléčné výrobky, pečivo, bylinky a jiné. Vše zde prodávají registrovaní farmáři - malovýrobci nebo přímo pěstitelé - a to jak v kvalitě běžné, tak i ve stále oblíbenější bio. A právě tady provedl v sobotu 9. října Inspektorát České obchodní inspekce Královéhradecký a Pardubický kontrolu stánkového prodeje a občerstvení Cílem těchto kontrol bylo zmapovat úroveň stánkového prodeje a řešení podnětu spotřebitelky, který se týkal neocenovaného zboží. Byly provedeny celkem 2 kontroly stánků a jedna kontrola restaurace. Porušení právních předpisů bylo zjištěno ve 2 případech. Kontrola oceňování byla namátkově provedena u 22 druhů prodávaného zboží, 12 druhů sladkého pečiva, 5 druhů chleba, 5 druhů pečiva. Závada byla zjištěna u všech 22 druhů prodávaného zboží. Toto zboží nebylo v době kontroly označeno cenou platnou v okamžiku nabídky, informace o ceně nebyla spotřebiteli zpřístupněna ani jiným vhodným způsobem. V jednom případě bylo porušení zákona řešeno uložením sankce formou příkazu na místě a v jednom případě bude s kontrolovanou osobou zahájeno správní řízení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.9.

Město se chystá na návštěvu prezidenta

Na setkání s občany má Miloš Zeman v programu vyhrazenu zhruba půlhodinu. V 17:00 se setká ve společenském sále radnice s představiteli města.

Společnost celý článek
17.4.

Propojení databází EU: Konec falešných identit zločinců

Štrasburk - Evropský parlament dnes odhlasoval propojení informačních systémů EU, které využívá policie a pohraniční stráž. Díky jednotnému systému hledání ve všech databázích najednou a podle biometrických údajů bude pro zločince těžší využívat falešných identit a utíkat před spravedlností.

Společnost celý článek
24.10.

České korunovační klenoty na dosah na Zámku Pardubice

Svatováclavskou korunu, žezlo a jablko doplní ve Velkém gotickém sále svatováclavský meč, ale také archeologické nálezy z doby vlády Lucemburků. Výstava České korunovační klenoty na dosah je ve Východočeském muzeu v Pardubicích přístupná od 8. listopadu 2016 do 5. února 2017.

Společnost celý článek
4.4.

Policisté hledají svědky dopravní nehody v obci Bukovina

Dvacetiletá spolujezdkyně na předním sedadle utrpěla těžké zranění, kterým bohužel v nemocnici podlehla.

Společnost celý článek
25.5.

Noc kostelů představí minulost i přítomnost křesťanství

Noc kostelů se uskuteční na Den dětí a to je příležitost pro rodiny s dětmi, pro které připravujeme zajímavé aktivity a soutěže.

Společnost celý článek
9.7.

Radní ocenil diplomovou práci zdravotní sestřičky

Studenti Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice zakončily slavnostně studium promocí. Ta se uskutečnila 8. července v Aule Arnošta z Pardubic. Radost z diplomu měla i Monika Pokorná, která obdržela Cenu Pardubického kraje za vynikající úroveň diplomové práce. Pamětní list a finanční odměnu obdržela od radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting