Cvičení složek IZS mají smysl. Postup záchranářů byl perfektní, říká hejtman Netolický

22.10.

Cvičení složek IZS mají smysl. Postup záchranářů byl perfektní, říká hejtman Netolický

Nehoda linkového autobusu nedaleko Časů prokázala, jak důležitá jsou pravidelná cvičení složek integrovaného záchranného systému. Při nich je testována nejen práce a připravenost jednotlivých složek IZS, ale především jejich vzájemná komunikace a koordinace. Podle hejtmana a předsedy Bezpečnostní rady Pardubického kraje Martina Netolického rozhodně není na místě kritizovat jednotlivá cvičení jako zbytečná. Hejtman zároveň potvrdil, že kraj bude ve spolupráci se složkami IZS v těchto simulacích pokračovat i nadále.
 „Když jsme v úterý společně s kolegy z integrovaného záchranného systému sledovali postup policie, hasičů a záchranářů v rámci cvičení Tunel 2018, nikdo z nás si ani ve snu nepředstavoval, že se toto cvičení stane o pouhé dva dny později realitou. V rámci simulace v Hřebečském tunelu byla koordinace jednotlivých složek výborná. Ještě důležitější však je, že i v reálné situaci proběhlo ze strany záchranářů vše s maximální profesionalitou, rychlostí a precizností. Za to bych jim chtěl velice poděkovat. Právě proto, že nikdy nevíme, k jaké situaci může v reálu dojít, snažíme se každoročně pořádat různě zaměřená cvičení, při kterých můžeme všechny složky IZS připravovat a cvičit,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Velmi nemile mne překvapily některé vzkazy veřejnosti, že jsou obdobná cvičení nesmyslná a pouze obtěžují řidiče. Každý z nás si musí uvědomit, že se může někdy dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc profesionálů, kteří musí být na obdobné mimořádnosti připraveni. Jinou možnost, než simulovat reálnou událost se všemi jejími náležitostmi, však nemáme, a proto budou tato cvičení na různá témata i nadále pokračovat,“ řekl hejtman Martin Netolický.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.5.

Lidé potřebují šanci

Dobrovolník, který se spolu s terénním pracovníkem vydá do terénu do konkrétních rodin anebo začne docházet do nízkoprahových klubů, je pro Šanci pro Tebe a pro zdejší sociální a kontaktní pracovníky velkou pomocí. Sociální pracovník se pak může naplno věnovat sociální práci s rodinou a rychleji řešit další problémy.

Společnost celý článek
21.5.

Největší oslava svátku všech dětí v Pardubickém kraji bude letos v sobotu 1. června

Úsměv na tváři a radost v srdci dětí z Pardubic a širokého okolí vykouzlí Dětský innogy super den letos již po osmnácté. Společně s dětmi oslaví dospělost tradiční pardubické akce Michal Nesvadba a youtubeři Ment a Luboš Je Celkem Fajn. Přidá se i klaun Ferda se svými nezbednými kamarády, Komedianti na káře a celá plejáda zábavných, sportovních i poučných aktivit. Dětský innogy super den se bude konat v sobotu 1. června od 10 do 17 hodin na Dostihovém závodišti v Pardubicích.

Společnost celý článek
8.11.

Jak jedí české děti

Pětina dětí si dopřává poslední jídlo až po 21. hodině večerní.

Společnost celý článek
20.9.

Lukavice je druhou nejlepší Vesnicí roku v celé republice

Titul Vesnice roku získala obec Heřmanov z Kraje Vysočina, třetí místo obsadil Slavkov ze Zlínského kraje.

Společnost celý článek
26.8.

Pardubický festival vína začíná

Představena budou česká a moravská vína pro všechny obyvatele Pardubic.

Společnost celý článek
13.3.

Požadoval 8 milionů korun

Obviněnému může být uložen, v případě prokázání viny, až dvanáctiletý trest odnětí svobody.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting