Cvičiště u Jaroměře nabídne ukázku bitvy z druhé světové války

18.1.

Cvičiště u Jaroměře nabídne ukázku bitvy z druhé světové války

Cvičiště u Jaroměře nabídne ukázku bitvy z druhé světové války

Na cvičišti v Jaroměři - Josefově na Náchodsku si v sobotu 20. ledna dopoledne přibližně dvě stovky milovníků vojenské historie připomenou 64. výročí bitvy u Sokolova z druhé světové války. Zhruba hodinové bitevní ukázky nazvané Sokolovo - Den na východní frontě se zúčastní také dobová vojenská technika, řekl včera ČTK Petr Dostál z místního klubu vojenské historie. "Oproti předchozím ročníkům ale bude letos vojenské techniky k vidění méně, protože její majitelé odmítli účast kvůli rozbahněnému terénu. Kromě problémů s uvíznutím vozidla, by měli také složitější mytí těžké techniky," řekl Dostál. Dodal, že se organizátoři snaží zajistit alespoň účast několika motocyklů a terénních vozidel, lidé z klubů vojenské historie předvedou i dobové těžké kulomety a pyrotechnické efekty. Vloni se u Jaroměře utkalo v deštivém počasí a mokrém sněhu v bitevní ukázce přibližně 270 nadšenců z celé republiky a několik kusů vojenské techniky. Vojenské operace u ukrajinského Sokolova, do níž se poprvé zapojila československá jednotka na východní frontě, se na počátku března 1943 zúčastnilo asi 970 českých a slovenských vojáků. Při bojích jednotka za cenu těžkých ztrát podle některých pramenů vyřadila zhruba čtyři stovky německých vojáků, devatenáct tanků a šest obrněných vozidel.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.6.

Burza filantropie: dárci z pardubicka věnovaly neziskovkám 428 000 Kč

Poněkolikáté se na burze představila i oblíbená Apolenka, která je známá především díky svým hiporehabilitacím a farmou se zvířaty ve Spojile. Farma je oblíbeným místem pro trávení volného času rodin z Pardubicka. A právě pro ně si Apolenka připravila zatraktivnění svého areálu. Donátoři poskytli své finance na rozšíření Relax parku, díky němu na farmě přibydou nové atrakce a prolézačky pro nejmenší děti a batolata.

Společnost celý článek
7.3.

A kdo pomáhá vám? Nominujte ty nejlepší ze sociálních služeb na cenu Duhové křídlo!

Nominace jsou možné ve třech kategoriích, a to Profesionál, Poskytovatel sociálních služeb a Dobrovolník/Filantrop a. Kromě toho ještě porota vybere laureáta Zvláštní ceny za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením.

Společnost celý článek
20.9.

Kladruby naruby vidělo na dva tisíce lidí

Znovu se ukázalo, jaký má hřebčín a jeho okolí turistický potenciál. Návštěvnost se zvyšuje už od dokončení rekonstrukce a takové akce, kde jsou nádherné ukázky s koňmi i zábava pro děti a celé rodiny, dokážou nalákat i několik tisíc lidí.

Společnost celý článek
24.10.

Moravská Třebová má poprvé „svého hejtmana“

Úspěch Radka Martínka těší především obyvatelé Moravské Třebové.

Společnost celý článek
18.2.

PéTéPáky pozdravil rovněž náměstek Línek

Důležitým důvodem jejich vzniku bylo i zajištění levné pracovní síly pro vybraná hospodářská odvětví.

Společnost celý článek
21.12.

V centru Pardubic začne platit přísnější dopravní režim

Od Nového roku začne v Pardubicích platit na třídě Míru a na Pernštýnském náměstí nový dopravní režim.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting