Cvičiště u Jaroměře nabídne ukázku bitvy z druhé světové války

18.1.

Cvičiště u Jaroměře nabídne ukázku bitvy z druhé světové války

Cvičiště u Jaroměře nabídne ukázku bitvy z druhé světové války

Na cvičišti v Jaroměři - Josefově na Náchodsku si v sobotu 20. ledna dopoledne přibližně dvě stovky milovníků vojenské historie připomenou 64. výročí bitvy u Sokolova z druhé světové války. Zhruba hodinové bitevní ukázky nazvané Sokolovo - Den na východní frontě se zúčastní také dobová vojenská technika, řekl včera ČTK Petr Dostál z místního klubu vojenské historie. "Oproti předchozím ročníkům ale bude letos vojenské techniky k vidění méně, protože její majitelé odmítli účast kvůli rozbahněnému terénu. Kromě problémů s uvíznutím vozidla, by měli také složitější mytí těžké techniky," řekl Dostál. Dodal, že se organizátoři snaží zajistit alespoň účast několika motocyklů a terénních vozidel, lidé z klubů vojenské historie předvedou i dobové těžké kulomety a pyrotechnické efekty. Vloni se u Jaroměře utkalo v deštivém počasí a mokrém sněhu v bitevní ukázce přibližně 270 nadšenců z celé republiky a několik kusů vojenské techniky. Vojenské operace u ukrajinského Sokolova, do níž se poprvé zapojila československá jednotka na východní frontě, se na počátku března 1943 zúčastnilo asi 970 českých a slovenských vojáků. Při bojích jednotka za cenu těžkých ztrát podle některých pramenů vyřadila zhruba čtyři stovky německých vojáků, devatenáct tanků a šest obrněných vozidel.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.3.

Pardubice obnoví městský navigační systém

V rámci tohoto projektu vznikne zhruba 100 nových tabulek. Celý projekt včetně mapování současné situace a různých technických náležitostí vyjde asi na 170 tisíc korun.

Společnost celý článek
10.9.

Akce Síť přináší první úspěchy

Kriminalisté slibují, že v jejich „Síti“ v nejbližší době uvíznou pravděpodobně další dealeři.

Společnost celý článek
1.10.

Docent Novák přednášel na kongresu v Londýně

Hlavní část programu kongresu tvořily vědecká symposia a přednášky. Oftalmologové se při nich mohli seznámit se současnými trendy implantologie a refrakční chirurgie. Do přednáškové sekce o současných technologiích v implantologii se aktivně zapojil i doc. Novák. Představil se s přednáškou o kvalitě materiálů pro nitrooční čočky.

Společnost celý článek
1.9.

Stavba roku 2008 v Pardubickém kraji potřetí

Cílem soutěže je na straně jedné zrekapitulovat to nejlepší, co se v posledních dvou letech v našem kraji postavilo.

Společnost celý článek
8.3.

Od února probíhají další měření radonu

Jak jsou na tom pardubické školky a školy s radonem, ukážou další kontrolní měření. Statutární město Pardubice ve spolupráci se Státním ústavem radiační ochrany se letos zaměřilo na ty objekty, u kterých byla již v roce 2011 naměřena zvýšená koncentrace radonu a od roku 2011 u nich bylo provedeno zateplení či jiné stavební úpravy.

Společnost celý článek
8.7.

Růžový palouček – místo opředené pověstmi, které stojí za návštěvu

Za dnešní podobu pietního území je nutné poděkovat především obci Újezdec a Spolku přátel Růžového paloučku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting