Cyklo Glacensis startuje již po osmé

12.5.

Region Orlicko - Třebovsko připravuje na dny 15. a 16. května ve spolupráci se Sdružením obcí Orlicko, mikroregiony Vysokomýtsko, Lanškrounsko, městy Choceň a Náchod, DSO Regionem Orlické hory a s okresem kladským 8. ročník mezinárodní cyklistické akce Cyklo Glacensis 2009. Tato akce zahajuje cykloturistickou sezónu v česko-polském příhraničí, koná se s finanční podporou zúčastněných regionů a Pardubického a Královéhradeckého kraje. Osobní záštitu nad letošním ročníkem přijal náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který se také zúčastnil včerejší tiskové konference v sídle krajského úřadu.   „Cyklo Glacensis je výbornou reklamou přeshraniční spolupráce, cestovního ruchu i výstavby cyklostezek nejen v našem kraji. Záštitu nad touto akcí již poněkolikáté přebírám o to raději, že jsem sám nadšeným cyklistou a vyrazit na kole někam do přírody je mým nejoblíbenějším relaxem. V pátek proto nebudu chybět na startu Cyklo Glacensis a těším se na setkání se všemi účastníky i pořadateli,“ popsal svůj postoj k Cyklo Glacensis a k cyklistice vůbec Roman Línek.   Akce se zúčastní 18 týmů startujících v pátek 15. května v 8 hodin ráno z dvaceti různých míst pořádajících českých a polských regionů - z českých měst se startuje z Ústí nad Orlicí, České Třebové, Brandýsa nad Orlicí, Chocně, Žamberka, Králík, Lanškrouna, Vysokého Mýta, Náchoda a Bačetína. V každém týmu pojede deset a více cyklistů a po různých trasách dojedou do cíle na Šlechtově palouku v Pastvinách. Každý účastník získá na památku tričko a štítek na kolo s logem Cyklo Glacensis.   Tradičně se k propagační jízdě připojují významné osobnosti veřejného života, v průběhu předcházejících ročníků se jí zúčastnili hejtmani a radní obou krajů, zástupci agentury CzechTourism, ministerští úředníci, předsedové mikroregionů a starostové příhraničních obcí a měst.   V cíli je na páteční večer 15. května pro všechny zúčastněné připraven společenský večer s prezentací činnosti českých i polských pořádajících regionů a zábavný program. Projekt je zrcadlově připravován i z polské strany. Očekává se, že se ke kmenovým členům startujících týmů připojí další dobrovolní cyklisté, kteří s nimi ujedou část trasy nebo s nimi dorazí až do cíle. Na Šlechtově palouku v Pastvinách se předpokládá, že se sejde až čtyři sta cyklistů. Po společně stráveném večeru zde účastníci přenocují a následující den se vrátí do svých domovů. A jak praví organizátoři celé akce: "Všichni příznivci cykloturistiky, jste zváni k účasti!"

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.3.

Kostelec žije kauzou Furda versus Šabatková

Vloni na jaře se těch informací objevilo výrazně víc, jak od lidí, tak i od zastupitelů, ale nikdo neřekl žádné jména.

Společnost celý článek
8.11.

Studenti z Pardubic předvedou své gastronomické umění v celostátní soutěži Svačina roku

Odborným garantem soutěže a předsedou poroty je i letos Mistr kuchař Vladimír Picka, který přibližuje použití tuňáka Rio Mare jako hlavní suroviny soutěže: „Tuňákové maso je lehké a chutné. Skvěle se hodí jako základ pro zdravé školní svačiny. Tuňák dává lidskému tělu významné množství minerálů, bílkovin a vitamínů“.

Společnost celý článek
21.5.

Slunečné počasí a nadupaný program na zemi i ve vzduchu přilákali přes dvacet tisíc návštěvníků

Vzhledem k velkému počtu letadel, které se chtěly na hradeckém nebi v sobotu ukázat, museli organizátoři přistoupit k letovému „předprogramu“, který začal již ve 12:00 průletem skupiny klasických letounů Cessna Grand Caravan, připomínajícími svými vlastnostmi SUV mezi automobily. Následovaly ukázky hornoplošníku Piper PA 18 Super Cub, na kterém se v 50. letech cvičila americká armáda, JAK C11 i premiérová ukázka skupiny letounů Cessna C525 a CJ 2+.

Společnost celý článek
22.1.

Pardubice připravují žalobu na stát

O areál projevilo zájem ministerstvo spravedlnosti a ministerstvo vnitra, Pardubice se však svého historického majetku.

Společnost celý článek
9.10.

V Pardubicích se setkají religionisté z celého světa

Celkem se konference zúčastní přes 40 religionistů z řady zemí Evropy, ale také například z Turecka a Jordánska.

Společnost celý článek
3.8.

Jízdné se v Hradci vrátí na původní výši z roku 2009

Tržby meziročně poklesly zhruba o šest milionů korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting