Cyklobus vyjel již minulý pátek

4.7.

Cyklobus vyjel již minulý pátek

Cyklobus vyjel již minulý pátek

Také v letošním roce můžete v rámci projektu „Cyklobusem Českomoravským pomezím“ navštívit ta nejzajímavější místa našeho regionu. Autobus uzpůsobený pro převoz kol se tak poprvé vydal na svou trasu již v pátek 1. července. V provozu pak bude po oba prázdninové měsíce a v září vždy od pátku do neděle. Neváhejte a vydejte se na putování překrásnou krajinou na pomezí Čech a Moravy. Jednotná cena pro cestující s kolem do kterékoliv zastávky na trase cyklobusu je pouhých 40 korun. Pro rodiny s dětmi jsou pak k dispozici zvýhodněné rodinné jízdenky. Bližší informace najdete na internetových stránkách www.ceskomoravskepomezi.cz. Projekt Cyklobusem Českomoravským pomezím si od roku 2006 našel již mnoho příznivců. Také letos je cyklobus, tedy linkový autobus uzpůsobený pro převoz kol, od začátku července do konce září vyjíždět na svou trasu po turisticky atraktivních místech na pomezí Čech a Moravy. V loňském roce došlo navíc k rozšíření jízdního řádu o nové zastávky v České Třebové a na nedalekém Kozlově. Cyklisté tak mohou využít napojení na nový systém cyklo a in-line stezek na Orlickoústecku nebo navštívit rozhlednu na Kozlovském kopci. Také v roce 2011 je pro fanoušky cykloturistiky připravena novinka. Do projektu se podařilo zapojit Vysoké Mýto, poslední z měst Českomoravského pomezí, ve kterém cyklobus doposud nestavěl. Po prohlídce historického centra s největším čtvercovým náměstím v Čechách můžete z Vysokého Mýta vyrazit třeba do nedaleké Vraclavi a navštívit místní barokní areál a hradiště. Za výlet určitě stojí i Dobříkov, kde si můžete prohlédnout unikátní dřevěný kostel. Možnost dostat se blíž k atraktivitám Českomoravského pomezí vám nabízíme ve spolupráci s firmou Zlatovánek, městy Polička, Svitavy, Litomyšl, Moravská Třebová, Vysoké Mýto a Česká Třebová. Projekt opět podpořil Pardubický kraj, který zahrnul víkendový provoz cyklobusu do takzvané základní dopravní obslužnosti. Každý ze třinácti prodloužených víkendů ujede cyklobus 954 kilometrů, což je o 64 kilometrů více než v uplynulém roce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.1.

Vysloužilé vánoční stromky se vrací zpět do přírody

Umělé stromky končí s ostatním komunálním odpadem na skládkách.

Společnost celý článek
1.9.

Uhořel s prostřelenou hlavou

Jeden ze zasažených objektů se podařilo hasičům dostat pod kontrolu již 14 minut po příjezdu k místu požáru.

Společnost celý článek
19.12.

Náměstek primátora Jan Řehounek rezignuje na svůj post ke konci roku

Náměstek, do jehož gesce spadá dotační politika, rozvoj a strategie města, projektový management, veřejné zakázky a kapitálová správa, svou funkci opustí na konci letošního roku

Společnost celý článek
8.4.

Nechte si změřit průchodnost svých tepen

Akce je součástí dlouhodobého projektu zachycení a účinné léčby této choroby.

Společnost celý článek
5.9.

První září věnovala radní prvňáčkům

Také v Chornicích na Svitavsku musí obec doplácet na přímé náklady spojené s fungováním základní školy.

Společnost celý článek
1.11.

Pardubičtí studenti zápolí v celostátní soutěži Svačina roku

Školy, ze kterých budou ocenění studenti, dostanou tuňákové výrobky Rio Mare ve stejných hodnotách. Kromě toho obdrží všichni finalisté včetně zástupců škol balíček Rio Mare. Navíc všem účastníkům finále pořadatel proplatí použité surNejlepší mladí kuchaři a kuchařky si rozdělí celkem 20 000 Kč v dárkových poukazech na nákup zboží v e-shopu. Za vítězství v soutěži Svačina roku s Rio Mare je 7 000 Kč, druhé místo obnáší 5 000 Kč a soutěžící na třetím místě získá poukaz v hodnotě 3 000 Kč. Porota pořadatele soutěže vyhlásí Zvláštní cenu Rio Mare v hodnotě 5 000 Kč. oviny, které budou pro přípravu jídel potřebovat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting