Další investice do krajské dopravy

30.7.

Další investice do krajské dopravy

Další investice do krajské dopravy

Pardubický kraj postupně pokračuje v opravách silnic II. a III. třídy, které jsou jeho majetkem, a nyní přichází na řadu další tři z nich.Investiční záměr rekonstrukce silnice číslo III/34026, která vede obcí Nemošice a napojuje se na komunikaci I/37 byl schválen v květnu tohoto roku. „Tato silnice je zařazena do páteřní sítě silnic Pardubického kraje a je významným dopravním spojením Chrudimi s jihovýchodní částí kraje. Její současný stav však jejímu významu neodpovídá. Je tam množství výtluků, olámaných okrajů, odvodňovací příkopy jsou zanešené,“ zdůvodnil nutnost rekonstrukce náměstek hejtmana Ivo Toman. Výběrového řízení na realizaci této stavby se zúčastnilo pět firem, z nichž byla hodnotící komisí vybrána a radními schválena akciová společnost M-SILNICE z Pardubic, která se zavázala opravit zmíněnou komunikaci za 31 milionů korun. „Ty budou uhrazeny prostřednictvím úvěru, který jsme právě na rekonstrukce dopravních komunikací získali od Evropské investiční banky,“ doplnil Ivo Toman. Stejným způsobem se bude financovat i oprava průtahu městem Česká Třebová. Předpokládané náklady na rekonstrukci 550 metrů dlouhého úseku frekventované dvoupruhé komunikace II/358 činí 6 milionů korun. Krajští radní včera schválili pět firem, které budou s nabídkou na realizaci stavby osloveny. „Stejné tak jsme odsouhlasili společnosti, kterým bude nabídnuta realizace oprav vozovek v Brandýse nad Orlicí. Konkrétně půjde o úpravu ulice Žerotínova v úseku od přejezdu s železniční tratí po křižovatku se silnicí III(/3123, přestavbu křižovatky těchto silnic na malou okružní křižovatku a úpravu části ulice Komenského. Celkově počítáme s náklady 20 milionů korun,“ doplnil informace o plánovaných akcích náměstek Toman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.2.

Vypůjčit peníze si přišel s nožem v ruce

Čekající návštěvník jej uchopil za oděv a pod krkem a přitiskl ke zdi.

Společnost celý článek
7.11.

Gottvald, Ninger a Rudzan povedou Nemocnice Pardubického kraje

Do konce letošního roku zůstávají ve funkci všichni současní ředitelé pěti nemocnic akutní péče, na vedoucí místa pro nemocnice v Pardubicích a v Chrudimi bude vypsáno výběrové řízení.

Společnost celý článek
24.6.

Na pardubickém hlavním nádraží byla v úterý zahájena putovní interaktivní výstava „I já chci mít vzpomínky na dětství“

V průběhu léta výstava zavítá vždy na týden do vybraných měst po celé České republice. Z Pardubic poputuje do Plzně, Karlových Varů, Ostravy a dál. Její zahájení v Pardubicích doprovázela také odborná konference „Pěstounství je profese“.

Společnost celý článek
11.5.

Království železnic se rozroste o zmenšené Pardubicko

Projekt, modeláři, prostor i dodavatelé jsou na chystané novinky připraveni. Chybí už jen peníze. Království železnic se proto rozhodlo zkusit je získat od lidi, svých nadšených fanoušků, kteří se sem i několikrát ročně vrací. Jak? Prostřednictvím crowdfundingové kampaně na HitHitu. Stránku celého projektu pak můžete najít zde: http://www.HITHIT.cz/Pardubicko-v-Kralovstvi (viz také vložený QR kód).

Společnost celý článek
26.10.

Jaroslav Runštuk obdržel Řád svatého Ambrože

Jaroslav Runštuk pracuje v gastronomii více než padesát let.

Společnost celý článek
10.4.

Sociálním službám pomůže kraj ze své vnitřní rezervy

Jedná se například o službu rané péče, která je nezastupitelná při podpoře rodin pečujících o zdravotně postižené děti, nebo služby na podporu ohrožených rodin, tzv. sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting