Další kolo soutěže Vesnice roku začíná

16.3.

Další kolo soutěže Vesnice roku začíná

Ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek společně s ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem vyhlásili již 13. ročník soutěže „Vesnice roku“. „Soutěže se mohou zúčastnit všechny obce vesnického charakteru, které nemají statut města či městyse a které mají zpracován vlastní program obnovy vesnice. Obec, která se bude chtít do soutěže přihlásit, musí podat přihlášku do 27. dubna 2007,“ řekla Jaroslava Žáková z odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Pardubického kraje.. Soutěž je organizována ve dvou kolech – krajském a celostátním. Vítěz celostátního kola soutěže Vesnice roku postoupí do evropské soutěže Evropská cena za rozvoj venkova a obnovu vesnice, kterou pořádá Evropská pracovní společnost pro rozvoj venkova a obnovu vesnice. Evropská cena je udělována vždy jednou za dva roky a v roce 2007 bude vyhlášena již podesáté. V českých podmínkách se opět bude soutěžit nejen o titul Vesnice roku 2007, ale také vítězové jednotlivých krajských kol budou oceněni v kategoriích modrá stuha za společenský život, bílá stuha za činnost mládeže a zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí. Za nejlepší pečené koláče získá vybraná obec speciální Koláčovou cenu, za mimořádné písemné zpracování historie obce je udělována cena Písmák roku. Novinkou oproti minulým letům je oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu. „U nás v Pardubickém kraji soutěž podporujeme, a to nejen po organizační stránce, ale také finančně. Vždyť jsme krajem s velkým podílem zemědělských oblastí a ze 451 obcí na našem území jich je více než 400 vesnického charakteru! Škoda, že se jich do soutěže zapojuje tak nepatrné množství,“ povzdechl si krajský radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova Petr Šilar. V roce 2006 se do soutěže zapojilo 29 vesnic z Pardubického kraje, vítězem krajského kola se pak stala obec Lubná na Svitavsku. Za připomenutí stojí i rok 2005, kdy Písečná, malá obec v podhůří Orlických hor, jako vůbec první z celé České republiky získala zlatou medaili v prestižní evropské soutěži Entente Florale Europe.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.12.

Prezentace turistické destinace Králický Sněžník

Nový impulz pro rozvoj cestovního ruchu přinese obecně prospěšná společnost Králický Sněžník.

Společnost celý článek
21.1.

Parlament zasedal u hasičů

Ač byl v očích dětí vidět obdiv a nadšení, ve většině se shodly na tom, že by tuto práci, kvůli náročnosti a velké zodpovědnosti, dělat nechtěly.

Společnost celý článek
6.10.

Služby města kontrolují pouliční osvětlení

Na příští rok jsme připravili plán investic do veřejného osvětlení ve výši 18 milionů korun.

Společnost celý článek
19.2.

Garáž vytočila při premiéře českých hokejistů 400 piv

Garáž totiž získala v těchto dnech od Plzeňského Prazdroje ocenění za dlouholetou spolupráci v péči o pivo.

Společnost celý článek
19.11.

Jabkancová výroba frčela na plné obrátky od ranních hodin

V areálu chalupy Spolku od sv. Kateřiny pod stejnojmennou rotundou bylo živo od božího rána. Někteří nedočkavci dokázali stát v zástupu ještě dřív, než „kuchyně" v chalupě vyprodukovala první várku oblíbené pochoutky, fronty u prodejních míst pak po celý den neochabovaly.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting