Další kolo soutěže Vesnice roku začíná

16.3.

Další kolo soutěže Vesnice roku začíná

Ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek společně s ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem vyhlásili již 13. ročník soutěže „Vesnice roku“. „Soutěže se mohou zúčastnit všechny obce vesnického charakteru, které nemají statut města či městyse a které mají zpracován vlastní program obnovy vesnice. Obec, která se bude chtít do soutěže přihlásit, musí podat přihlášku do 27. dubna 2007,“ řekla Jaroslava Žáková z odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Pardubického kraje.. Soutěž je organizována ve dvou kolech – krajském a celostátním. Vítěz celostátního kola soutěže Vesnice roku postoupí do evropské soutěže Evropská cena za rozvoj venkova a obnovu vesnice, kterou pořádá Evropská pracovní společnost pro rozvoj venkova a obnovu vesnice. Evropská cena je udělována vždy jednou za dva roky a v roce 2007 bude vyhlášena již podesáté. V českých podmínkách se opět bude soutěžit nejen o titul Vesnice roku 2007, ale také vítězové jednotlivých krajských kol budou oceněni v kategoriích modrá stuha za společenský život, bílá stuha za činnost mládeže a zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí. Za nejlepší pečené koláče získá vybraná obec speciální Koláčovou cenu, za mimořádné písemné zpracování historie obce je udělována cena Písmák roku. Novinkou oproti minulým letům je oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu. „U nás v Pardubickém kraji soutěž podporujeme, a to nejen po organizační stránce, ale také finančně. Vždyť jsme krajem s velkým podílem zemědělských oblastí a ze 451 obcí na našem území jich je více než 400 vesnického charakteru! Škoda, že se jich do soutěže zapojuje tak nepatrné množství,“ povzdechl si krajský radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova Petr Šilar. V roce 2006 se do soutěže zapojilo 29 vesnic z Pardubického kraje, vítězem krajského kola se pak stala obec Lubná na Svitavsku. Za připomenutí stojí i rok 2005, kdy Písečná, malá obec v podhůří Orlických hor, jako vůbec první z celé České republiky získala zlatou medaili v prestižní evropské soutěži Entente Florale Europe.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.1.

Kraj bude pro chráněné bydlení hledat vstřícnější prostředí

Každý klient zde měl mít individuální rehabilitační plán, včetně postupu předcházení krizovým situacím. Proto také nabídl případné nezávislé konzultace o stavu jednotlivých klientů s regionálním odborníkem Petrem Hejzlarem i součinnost Psychiatrické společnosti při komunikaci s místním společenstvím.

Společnost celý článek
8.7.

Důlní stezky z evropských peněz: To je rarita

Výchozím bodem naučné stezky je expozice geologie na moravskotřebovském zámku.

Společnost celý článek
2.4.

I letos proběhne v AFI paláci světový den porozumění autismu

Rodinné integrační centrum předvede ukázku oblíbené terapie se psy, tzv. canisterapie. Akce vyvrcholí vystoupením Leony Šenkové, finalistky pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar. Od 17 hodin pak proběhne v AFI Paláci vernisáž k jedinečné výstavě o autismu „Mám svůj svět, ale mám vás rád“, která potrvá až do 14. dubna.

Společnost celý článek
17.7.

Studenti chtějí turisty nalákat na zámecké „drby“

Projekt byl přínosný jak pro zámek Slatiňany, tak pro samotné studenty. „Díky projektu jsme mohli nahlédnout do reálného světa projektování, zjistili jsme, jak jsme kreativní a jak umíme pracovat v týmu,“ říká spoluautorka projektu Barbora Kolečářová.

Společnost celý článek
23.12.

Kraj dal možnost rozvoje talentovaným úředníkům

Zaměření projektu vycházelo z nejmodernějších trendů práce s profesním a osobnostním rozvojem talentovaných lidí.

Společnost celý článek
10.6.

Roman Línek je kmotrem unikátního vozu

Unikátní vůz z dílny karosářské firmy Sodomka koupilo a opravilo Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting