Další pardubické staveniště – Dům Pernerova

21.5.

Další pardubické staveniště – Dům Pernerova

Další pardubické staveniště – Dům Pernerova

V posledních několika letech zažívají Pardubice nebývalý stavební boom, který je srovnatelný snad jen s výstavbou válkou poničeného města po roce 1945. Za ním stojí především obrovský zájem investorů, vycházející z nedostatku bytů v krajském městě a současné vysoké poptávce po nich. V místech bývalé tržnice, v proluce mezi ulicemi Sladkovského a Pernerova, tam, kde bylo možné po celá dlouhá léta a vlastně ještě docela nedávno nakoupit si čerstvé ovoce, zeleninu, řezané květiny, sazenice a posléze i laciný textil z Asie, vyroste nový bytový dům. Prostor staveniště je již řádně označen a přenosné železné ploty brání vstupu do prostoru stavby. V nové, architektonicky velmi zdařilé budově s příznačným názvem „Dům Pernerova“, v domě se spoustou teras, balkonů, garážovým stáním, skladovými a komerčními prostorami, bude rovněž 25 bytových jednotek s plochou bytů od 31 do 131 metrů čtverečních. Průchod do ulice Sladkovského přitom zůstane do budoucna zachován. „Jedná se o kvalitní architekturu, která se do Pernerovy ulice hodí. Viděl jsem plány a dům respektuje výšku okolních staveb. Objekt centrum Pardubic oživí. Jen je pro mě záhada, proč zástavba té proluky trvala tak dlouho. Prázdná parcela je tam už hrozně dlouho,“ uvedl pardubický architekt Milan Košař v sobotním vydání regionální mutace MF Dnes. V samotném centru Pardubic se tak v těchto dnech otevřelo už třetí velké staveniště, jen několik málo metrů od rozestavěného multifunkčního objektu Magnum na třídě Míru a Paláce Pardubice na Masarykově náměstí. Termín dokončení Domu Pernerova je plánován na měsíc září 2008, takže první obyvatelé domu se budou moci nastěhovat již na podzim příštího roku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.9.

Předškoláci se včera zabydleli i v poslední ze školek

Pět školek bylo zkoulaudováno koncem prázdnin, dvě školky plně fungují s třítýdenním zpožděním.

Společnost celý článek
25.6.

Přístav Pardubice: Kraj vlastní již 10 kusů akcií

Zastupitelstvo Pardubického kraje schválilo finanční vklad ve výši 300 tisíc korun do akciové společnosti Přístav Pardubice.

Společnost celý článek
28.8.

Pardubický kraj usnadní rodinám život

Projekt nabízí rodinám s alespoň jedním dítětem do 18 let slevy od soukromých společností a příspěvkových organizací.

Společnost celý článek
29.12.

Děti z dětských domovů utržily v Obchůdcích rekordních 490 tisíc korun

Cílem charitativního projektu Obchůdky s Albertem je zprostředkovat dětem zábavnou formou základy podnikání, naučit je hospodařit a dát jim tak dobrou průpravu do budoucího života. Malí prodavači si vyzkoušeli celý proces - od nákupu materiálu, na který získali příspěvek od Nadačního fondu Albert, přes výrobu a ocenění zboží až po setkání se zákazníky a samotný prodej.

Společnost celý článek
27.6.

Hladiny řek ve středu přestaly stoupat, situace se zklidnila

Během středy se situace zklidnila, v některých částech Pardubického kraje již nepršelo a místy byly jen drobné přeháňky.

Společnost celý článek
18.3.

Již pátým rokem děti ležící v Pardubické nemocnici vyrábějí pestrobarevné záložky do knih, jimiž pak potěší pacienty Geriatrického centra.

„Jsou moc krásné a všem dětem za ně velice děkujeme. Z předávání záložek se již stala příjemná tradice. Jsou to dárky od nejmladších pacientů naší nemocnice pro ty nejstarší, což je moc milé,“ řekla Diana Hanzlíková, vrchní sestra Geriatrického centra.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting