Další pardubické staveniště – Dům Pernerova

21.5.

Další pardubické staveniště – Dům Pernerova

Další pardubické staveniště – Dům Pernerova

V posledních několika letech zažívají Pardubice nebývalý stavební boom, který je srovnatelný snad jen s výstavbou válkou poničeného města po roce 1945. Za ním stojí především obrovský zájem investorů, vycházející z nedostatku bytů v krajském městě a současné vysoké poptávce po nich. V místech bývalé tržnice, v proluce mezi ulicemi Sladkovského a Pernerova, tam, kde bylo možné po celá dlouhá léta a vlastně ještě docela nedávno nakoupit si čerstvé ovoce, zeleninu, řezané květiny, sazenice a posléze i laciný textil z Asie, vyroste nový bytový dům. Prostor staveniště je již řádně označen a přenosné železné ploty brání vstupu do prostoru stavby. V nové, architektonicky velmi zdařilé budově s příznačným názvem „Dům Pernerova“, v domě se spoustou teras, balkonů, garážovým stáním, skladovými a komerčními prostorami, bude rovněž 25 bytových jednotek s plochou bytů od 31 do 131 metrů čtverečních. Průchod do ulice Sladkovského přitom zůstane do budoucna zachován. „Jedná se o kvalitní architekturu, která se do Pernerovy ulice hodí. Viděl jsem plány a dům respektuje výšku okolních staveb. Objekt centrum Pardubic oživí. Jen je pro mě záhada, proč zástavba té proluky trvala tak dlouho. Prázdná parcela je tam už hrozně dlouho,“ uvedl pardubický architekt Milan Košař v sobotním vydání regionální mutace MF Dnes. V samotném centru Pardubic se tak v těchto dnech otevřelo už třetí velké staveniště, jen několik málo metrů od rozestavěného multifunkčního objektu Magnum na třídě Míru a Paláce Pardubice na Masarykově náměstí. Termín dokončení Domu Pernerova je plánován na měsíc září 2008, takže první obyvatelé domu se budou moci nastěhovat již na podzim příštího roku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.2.

Plán investičních akcí je schválen

Mezi další projekty, které budou částečně financovány prostřednictvím úvěrového rámce, patří například rekonstrukce letního stadionu, přístavba ZŠ Svítkov a výstavba nové budovy MŠ Svítkov a část peněz bude využita také na realizace dopravních propojek.

Společnost celý článek
20.7.

Požár balíku slámy

Požár se mu ale nepodařilo zlikvidovat. Plameny se začaly nebezpečně šířit i do lesního porostu.

Společnost celý článek
28.6.

Hasiči z Pardubického kraje opět nejlepší v raftu

Na cvičném kanálu v Troji se závodilo na raftových člunech v kategorii R4 (čtyřčlenná posádka) a v kategorii R6 (šestičlenná posádka). Tak jako každý rok reprezentovali HZS Pardubického kraje na této soutěži profesionální hasiči z Pardubic a již potřetí se přidala i další dvě družstva, a to hasiči z Chrudimi a Svitav.

Společnost celý článek
31.7.

První miliarda z ROP Severovýchod vyčerpána

Už druhý rok čerpají obce, města, kraje a další subjekty dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

Společnost celý článek
22.4.

Univerzita Pardubice otevírá nová sportoviště sportovním dnem, který nabízí i netradiční sporty pro zdravotně znevýhodněné osoby

Na venkovních sportovištích i ve vnitřních sportovních halách bude opravdu živo. Pod taktovkou katedry tělovýchovy a sportu si budou moci návštěvníci zkusit tradiční i netradiční sporty

Společnost celý článek
10.7.

Včera začal výběr stavby roku 2008 v Pardubickém kraji

Cílem soutěže je na straně jedné zrekapitulovat to nejlepší, co se v posledních dvou letech v našem kraji postavilo.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting