Další smlouvy o dotacích EU pro venkovské oblasti

9.10.

Další smlouvy o dotacích EU pro venkovské oblasti

Další smlouvy o dotacích EU pro venkovské oblasti

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek podepíše v roli statutárního představitele Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod další smlouvy o poskytnutí dotací z rozpočtu této rady. První z nich stvrdili ve středu 8. října v Martinicích – místní části obec Proseč v oblasti Toulovcových Maštalí. „Jedná se o projekt z prioritní osy Cestovní ruch. Jeho hlavním cílem je zkvalitnění ubytovacích kapacit v mikroregionu, konkrétně vybudování penzionu třídy ***Standard s veškerým potřebným zázemím v Martinicích. Zařízení ihned po uvedení do provozu zažádá o certifikaci Asociací hotelů a restaurací České republiky. Kromě ubytování bude penzion poskytovat i stravovací služby, půjčování kol i lyží, relaxační služby typu sauna, vodoléčba, masáže, ale i projížďky na koních či zvířecí farmu. Tento privátní projekt nám jako kraji pomůže s řešením nedostatečných kapacit a kvality infrastruktury v cestovním ruchu v této malebné části našeho kraje,“ přiblížil projekt Roman Línek. Celkové náklady projektu jsou ve výši zhruba 63,6 milionu korun, z toho dotace z evropských zdrojů činí 60 procent. Dalším projektem, jenž získal podporu, je revitalizace centra volnočasových aktivit v Českých Heřmanicích, kde byla žadatelem obec. Smlouvu na tento projekt vicehejtman Línek podepíše se starostou Pavlem Eliášem ve čtvrtek 9. října. Předmětem projektu je revitalizace sportoviště u základní školy. Dojde k odstranění nevyhovujících prolézaček a hřiště a běžecké dráhy s nevhodným povrchem. Na jejich místě vznikne víceúčelové hřiště s umělým povrchem, tenisová a horolezecká stěna, běžecká dráhy a sektor pro skok do dálky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.5.

Vzdušné síly na Aviatické pouti

Již tento víkend 1. a 2.června proběhne na pardubickém letišti známá Aviatická pouť. V letovém programu nemůže tradičně chybět ani ukázka současných vojenských strojů.

Společnost celý článek
17.4.

Před Aviatickou poutí proběhne jedinečná burza

Páteční odpoledne, na které bude platit snížené vstupné 20Kč, bude patřit nejen nadšencům letecké archeologie, ale i všem, kteří se rádi podívají na přílety účastníků Aviatické pouti.

Společnost celý článek
17.7.

Válkou zničená Hrabyně ve Slezsku znovu ožila i díky velké pomoci Hradce

V roce 1946 byla vyhlášena celorepubliková akce „Budujeme Slezsko“ a jednotlivá města v Čechách a na Moravě, která neutrpěla válečné škody, posílala pomoc postiženému Slezsku. Výzva měla obrovský ohlas, ale protože veškerá pomoc šla centrálně přes v Ostravu, zejména u materiálních darů se její přerozdělování velmi komplikovalo.

Společnost celý článek
6.5.

O titul Vesnice roku 2014 soutěží 306 obcí

Vítězná obec krajského kola postupuje do kola celostátního, které proběhne od 31. srpna do 6. září. Vítěze celostátního kola a nositele titulu Vesnice roku 2014 oznámí ministryně Věra Jourová 20. září 2014 v Luhačovicích v rámci Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů "Písní a tancem".

Společnost celý článek
18.9.

Hasiči odstraňovali následky nehod

Osobní automobil skončil na střeše. Uvnitř vozu cestovaly dvě osoby. Zraněnou těhotnou ženu si do péče převzala zdravotnická záchranná služba. Hasiči automobil otočili zpět na kola, odstranili následky nehody a vrátili se na stanice.

Společnost celý článek
12.10.

Školy knihu o Ležákách využijí při výuce

Autorkou díla je Jarmila Doležalová ml., dcera Jarmily Doležalové rozené Šťulíkové, která vyhlazení Ležáků přežila. Kniha je rozdělena do pěti kapitol.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting