Dalších 308 milionů korun do Pardubického kraje

23.9.

Dalších 308 milionů korun do Pardubického kraje

Výbor Regionální rady NUTS II Severovýchod v pondělí 22. září v Liberci projednal a schválil dotaci pro projekty, které se ucházely o evropské peníze prostřednictvím regionálního operačního programu. Jedná se o projekty z oblasti dopravní obslužnosti, infrastruktury pro podnikání a spolupráce firem se středními školami. Podrobnosti k závěrům včerejšího jednání doplnil první místopředseda regionální rady a vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. „Ve zmíněných oblastech podpory bylo hodnoceno celkem 43 projektů, z nichž uspělo 38 s požadovanou dotací ze strukturálních fondů ve výši téměř 892 milionů korun. Z deseti projektů z Pardubického kraje bylo úspěšných plných devět s celkovou podporou 308 milionů korun. Celková hodnota těchto devíti projektů včetně dofinancování činí téměř půl miliardy korun,“ uvedl vicehejtman Línek. „Nejvýznamnější projekty jsou tři dopravní terminály v Letohradě, Přelouči a České Třebové. Konkrétně českotřebovský je částkou 161 milionů korun z EU největším projektem a jeho cílem je komplexní úprava prostoru před nádražím v České Třebové řešící návaznost silniční dopravy na železniční,“ pokračoval Roman Línek. „Dalším zajímavým projektem je brownfield pivovaru v Chrudimi, ze kterého se stane školící centrum a lůžkové a sociální centrum pro seniory. Podporu získalo i odborné vzdělávací centrum při automobilní škole v Ústí nad Orlicí. A zkrátka nepřišly ani cyklistické stezky. S pomocí evropských peněz se nám tak podaří realizovat cyklistickou stezku z Bezpráví do Chocně, I. etapu stezky z Chrudimi do Pardubic a cyklostezku Letohrad – Žamberk – Líšnice,“ přiblížil některé ze schválených projektů vicehejtman. „Opět se tak ukázalo, že subjekty z území Pardubického kraje jsou schopny připravit kvalitní projekty a v soutěžích o evropské peníze bodují,“ dodal Roman Línek a vyjádřil i spokojenost s výsledky včerejšího jednání.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.4.

Pardubický kraj podporuje ze svého rozpočtu sociální oblast

Letošní rok je pro oblast sociálních služeb po několika problémových letech rokem příznivějším díky vyšším dotacím ze státního rozpočtu.

Společnost celý článek
7.12.

V Bystrém a v Předhradí získají klienti sociálních služeb nové bydlení

Podpora přesunu klientů sociálních služeb z ústavů do komunálního bydlení pokračuje. Radní Pardubického kraje se nyní zabývali záměry, které napomůžou klientům z Domova na zámku v Bystrém a z Domova na hradě Rychmburk.

Společnost celý článek
13.3.

Nejnovější poznatky v onkologii přinese Best of ASTRO

Díky modernizaci přístrojového vybavení a šíření vědeckých informací jsou tak pacienti léčeni těmi nejaktuálnějšími světovými postupy.

Společnost celý článek
5.5.

Opravdu je normální být rasistou?

Politici si musejí být vědomi toho, co říkají, a za svá slova mají nést odpovědnost.

Společnost celý článek
26.2.

Pro Pardubice je prioritou doprava. Hradubicko sáhá po miliardách.

Pardubicku by dotace měly pomoci například v dopravě a to nejen při výstavbě a modernizaci silnic či cyklostezek, ale také při budování inteligentního dopravního systému, který by zlepšil průjezdnost městy a v Pardubicích například i při modernizaci vozového parku a odbavovacího systému dopravního podniku, či rozšíření trolejbusových tras.

Společnost celý článek
13.9.

Prezident dostal od obce Přívrat symbolický klíč

Zástupci agrární komory hovořili s prezidentem o situaci v zemědělské živočišné výrobě a na venkově vůbec. Diskuze se stočila i k otázce národního obchodního řetězce, jehož vznik nedávno prezident navrhl.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting