Dávejte pozor na své věci

16.8.

Dávejte pozor na své věci

Již na počátku prázdnin policisté upozorňovali, jak se vyhnout nepříjemným situacím spojených s krádežemi osobních věcí. I přesto se s těmito případy neustále setkáváme. S prosbou o pomoc se minulý týden na policisty obrátila pětatřicetiletá žena. Před několika dny zapomněla na dětském hřišti v Králíkách batoh, ve kterém měla doklady a peněženku. Nyní se domnívá, že si ho nepoctivý nálezce ponechal. Policisté případ prověřují. U Ústí nad Orlicí se v minulých dnech ztratily z neuzamčené dřevěné kůlny dva dvoukolové vozíky a jízdní kolo. Hodnota odcizených věcí byla vyčíslena na 800 korun. Případ policisté nadále šetří jako přestupek proti majetku. Mezi železničními stanicemi Kostěnice a Ústí nad Orlicí okradl neznámý poberta jednu z cestujících. Využil její nepozornosti a z kabelky, kterou měla žena položenou vedle sebe, vytáhl peněženku se třemi tisíci korunami, doklady a platební kartou. Po pachateli krádeže policisté pátrají. V případě dopadení mu za neoprávněné opatření platebního prostředku hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. K podobné situaci došlo v minulých dnech i na Pastvinské přehradě. Při návštěvě venkovního posezení nechal mladý muž svůj batoh jen na malou chvíli bez dozoru. A to se mu vymstilo. Neznámý zloděj mu z něho vytáhl mobilní telefon za 300 korun. Případ policisté šetří jako přestupek proti majetku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.9.

Pohodlnějšího, rychlejšího a bezpečnějšího cestování se dočkají i řidiči na Hlinecku.

První úsek od stanice LPG v Hlinsku po začátek obce Dřeveš by měl být dokončen do 20. srpna 2015. „Pardubický kraj obnovuje kompletní konstrukční a krytové vrstvy vozovky a odvodňovací systémy – tedy propustky a příkopy. Součástí projektu je i nové svislé a vodorovné dopravní značení,“ informoval náměstek pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek.

Společnost celý článek
10.2.

Kulturních památek v kraji přibyde

K případné obnově a úpravám se už totiž bude vyjadřovat Krajský úřad Pardubického kraje.

Společnost celý článek
21.3.

V městských lesích je rušno

Správci městských lesů začali o způsobu likvidace polomů jednat bezprostředně po zmapování rozsahu škod.

Společnost celý článek
3.4.

Cyklopecky startují letos už od dubna

„Cyklopecky už asi není potřeba podrobně představovat, je to především inspirace pro aktivní výlety po Pardubickém kraji. V tomto ročníku se nám opět podařilo natipovat nové trasy,“ představil letošní ročník radní pro cestovní ruch a sport René Živný a pokračoval: „Například na Pardubicku můžete vyrazit podél Opatovického kanálu až do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, nebo projet místy zaslíbenými milovníkům houbaření na Holicku. Při cestách ochutnáte gastronomické speciality v Železných horách a navštívíte památkové rezervace a zóny v Českomoravském pomezí. Razítka budou například i na hradě Svojanov nebo na zámku v Nových Hradech. Pro milovníky kopcovitého terénu jsme pak vybrali trasy v masivu Králického sněžníku a v Orlických horách.“

Společnost celý článek
25.2.

Masopust aneb vyvalte sudy, narodil se nám Bedříšek!

Na oslavu narození Bedřicha Smetany bude pro všechnu chasu pivo zdarma, prodávat se budou zabíjačkové speciality.

Společnost celý článek
1.7.

V Poličce, ve věži kostela Sv. Jakuba to ožije

„Světnička je v provozu po celé léto, ovšem bude oproti běžnému provozu více zabydlená a návštěvník tak měl mít pocit, jako kdyby tu jen před malou chvílí dobrosrdečný tatínek Ferdinand opravoval boty, přísná maminka Karolina škrobila tvrdé košilové manžety a sestra Mařenka nechala rozešité šaty“ řekla muzikoložka poličského muzea Lucie Jirglová.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting