Deka a polštáře za desetitisíce

12.3.

Od čtvrtka minulého týdne se policisté zabývají případem okradené čtyřiaosmdesátileté ženy. Ta přišla během několika minut o pětačtyřicet tisíc korun. Seniorku, bydlící v jedné obci na Heřmanoměstecku, navštívila v odpoledních hodinách neznámá žena a muž. U dveří jí sdělili, že jsou zástupci její pojišťovny a jako klientce jí mohou nabídnout vlněnou deku a polštáře za zvýhodněnou cenu.   Důvěřivá žena je pozvala dovnitř domu, kde si v kuchyni prohlédla nabízené zboží. Poté se rozhodla, že si deku i dva polštáře koupí a to za nabízenou cenu dva tisíce korun. Odešla do ložnice pro uschovanou peněženku, ve které měla sedmačtyřicet tisíc korun. Z ní pak v kuchyni předala ženě dva tisíce. Portmonku následně položila na stolek a vydala se zavřít zadní vchodové dveře, jež zůstaly otevřené, takže dovnitř domu táhlo.   To byl zřejmě okamžik, na který neohlášení návštěvníci čekali. Jakmile se seniorka vrátila, spatřila, že dvojice již odchází ze stavení a nasedá do vozidla. Během okamžiku zjistila, že peněženka se zbylou hotovostí ze stolku v kuchyni zmizela. Celou věc ihned oznámila policii.   K popisu muže seniorka uvedla, že byl bílé barvy pleti, vysoký asi 180 centimetrů, ve věku asi 25 až 30 let a měl nakrátko střižené tmavé vlasy. Mluvil česky bez přízvuku. Žena byla taktéž bílé barvy pleti, vysoká asi 160 centimetrů, ve věku okolo 40 let, hnědé rovné vlasy měla střižené na takzvané mikádo. Mluvila česky bez přízvuku. K popisu vozidla poškozená uvedla pouze to, že se jednalo o vůz stříbrné či bílé barvy.   Pokud se podaří dvojici nezvaných návštěvníků vypátrat a bude jim vina prokázána, mohou být potrestáni až dvouletým trestem odnětí svobody. V souvislosti s tímto případem policisté doporučují, aby zejména starší občané nedůvěřovali neznámým lidem. Podvodníci využívají různé záminky a lsti, aby se dostali k Vašim penězům. Právě o tom svědčí výše uvedený případ. Chtějí vniknout do Vašeho bytu a pokud z Vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů, jak Vás okrást. Nikoho cizího si proto do svého bytu nevpouštějte! Zvoní-li opravář, pracovník úřadu či jiných služeb (odečet plynu apod.), nechte si předložit jeho služební průkaz, nebo ještě lépe zavolejte na úřad nebo instituci, na kterou se pracovník odvolává. V případě pochybností trvejte na tom, že o nabízenou službu nestojíte. Pokud se i poté bude nezvaný návštěvník domáhat vpuštění do Vašeho domu či bytu, přivolejte policisty pomocí tísňové linky 158. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.6.

Soutěž do práce na kole má vítěze

„Ke všem, kteří se do projektu zapojili, míří moje poděkování a uznání. Akce znovu potvrdila, že kolo je v Pardubicích hojně využívaným dopravním prostředkem. I proto městu záleží na zlepšování podmínek pro cyklisty a rozvoji cyklostezek,“ uvedla krátce po předání cen náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

Společnost celý článek
6.4.

V opraveném památníku je nová expozice

„Pietní území v Ležákách mě fascinuje i inspiruje. Má zvláštní atmosféru, kterou podkreslují pomníky,“ ...

Společnost celý článek
6.6.

Dobrovolníci očima dětí

Až budu velký, chci pomáhat …! Nebo Jak jsem potkal dobrovolníka …!

Společnost celý článek
21.7.

Ochutnejte nápoje lásky a pravdy

Aby se recept nikdo nedozvěděl, nechal rytíř ubohé panně vždy uříznout jazyk.

Společnost celý článek
19.3.

Čtvrtek bude patřit Evropskému dni kreativity

Další mladá vizuální umělkyně a performerka Lenka Morávková bude představená v městské galerii na Příhrádku během čtvrtečního programu. „Po setmění se ve venkovním prostoru budou promítat dvě autorčiny videoperformance, zkoumající barvy a zvuky různých míst ve Španělsku a Německu,“ říká manažerka galerie Ivana Panochová.

Společnost celý článek
28.11.

Letos uplyne 150 let od narození K. E. Macana

Macan se začal postupně zajímat také o otázky související s postavením nevidomých v tehdejší společnosti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting