Deka a polštáře za desetitisíce

12.3.

Od čtvrtka minulého týdne se policisté zabývají případem okradené čtyřiaosmdesátileté ženy. Ta přišla během několika minut o pětačtyřicet tisíc korun. Seniorku, bydlící v jedné obci na Heřmanoměstecku, navštívila v odpoledních hodinách neznámá žena a muž. U dveří jí sdělili, že jsou zástupci její pojišťovny a jako klientce jí mohou nabídnout vlněnou deku a polštáře za zvýhodněnou cenu.   Důvěřivá žena je pozvala dovnitř domu, kde si v kuchyni prohlédla nabízené zboží. Poté se rozhodla, že si deku i dva polštáře koupí a to za nabízenou cenu dva tisíce korun. Odešla do ložnice pro uschovanou peněženku, ve které měla sedmačtyřicet tisíc korun. Z ní pak v kuchyni předala ženě dva tisíce. Portmonku následně položila na stolek a vydala se zavřít zadní vchodové dveře, jež zůstaly otevřené, takže dovnitř domu táhlo.   To byl zřejmě okamžik, na který neohlášení návštěvníci čekali. Jakmile se seniorka vrátila, spatřila, že dvojice již odchází ze stavení a nasedá do vozidla. Během okamžiku zjistila, že peněženka se zbylou hotovostí ze stolku v kuchyni zmizela. Celou věc ihned oznámila policii.   K popisu muže seniorka uvedla, že byl bílé barvy pleti, vysoký asi 180 centimetrů, ve věku asi 25 až 30 let a měl nakrátko střižené tmavé vlasy. Mluvil česky bez přízvuku. Žena byla taktéž bílé barvy pleti, vysoká asi 160 centimetrů, ve věku okolo 40 let, hnědé rovné vlasy měla střižené na takzvané mikádo. Mluvila česky bez přízvuku. K popisu vozidla poškozená uvedla pouze to, že se jednalo o vůz stříbrné či bílé barvy.   Pokud se podaří dvojici nezvaných návštěvníků vypátrat a bude jim vina prokázána, mohou být potrestáni až dvouletým trestem odnětí svobody. V souvislosti s tímto případem policisté doporučují, aby zejména starší občané nedůvěřovali neznámým lidem. Podvodníci využívají různé záminky a lsti, aby se dostali k Vašim penězům. Právě o tom svědčí výše uvedený případ. Chtějí vniknout do Vašeho bytu a pokud z Vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů, jak Vás okrást. Nikoho cizího si proto do svého bytu nevpouštějte! Zvoní-li opravář, pracovník úřadu či jiných služeb (odečet plynu apod.), nechte si předložit jeho služební průkaz, nebo ještě lépe zavolejte na úřad nebo instituci, na kterou se pracovník odvolává. V případě pochybností trvejte na tom, že o nabízenou službu nestojíte. Pokud se i poté bude nezvaný návštěvník domáhat vpuštění do Vašeho domu či bytu, přivolejte policisty pomocí tísňové linky 158. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.8.

V České republice budou chybět stovky tisíc řemeslníků

Většina uchazečů pak chce dále pokračovat na vysokých školách. Často mají tito studenti na základní škole velmi špatné známky.

Společnost celý článek
19.10.

Night shopping v hororovém stylu v Paláci Pardubice

Od 16:00 se můžete těšit na Pepu Kudrnu, který zahájí celou akci dětským programem. Ten bude plný hororových her, soutěží, workshopů, apod a děti se mohou těšit i na drobné odměny. V 19:00 převezme mikrofon známý český moderátor Honza Musil.

Společnost celý článek
31.3.

,,Pardubický kraj,, putuje do schránek

Magazín doznal obsahových a grafických změn, je vstřícnější k čtenářům a jako vždy přináší ty nejdůležitější informace.

Společnost celý článek
30.11.

Sdružení obcí Orlicko informuje lyžaře

Novinkou provozu běžkařských tratí je rozšiřování informovanosti o lyžařských běžeckých trasách a o stavu jejich úpravy.

Společnost celý článek
19.2.

Splavnění Labe do Pardubic

„Splavnění Labe do Pardubic a ochrana přírody“, tak zní název semináře, který začíná 22. února 2007.

Společnost celý článek
25.1.

Stanovisko Magistrátu města Pardubice k reportáži TV Prima

Měl pokutovat dívku, jíž byl ukraden občanský průkaz.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting