Den autismu – Na podporu lidí s PAS se rozsvítí Pardubice i okolí modře

20.3.

Den autismu – Na podporu lidí s PAS se rozsvítí Pardubice i okolí modře


 Dne 2. 4. 2017 budou moci nejen obyvatelé Pardubic obdivovat krásně modře nasvícené budovy. Akce „Rozsviťme se modře“ vyjadřuje podporu lidem s poruchami autistického spektra (PAS). Do modrého osvětlení se již tradičně zapojují soukromé i veřejné budovy, školy i široká veřejnost po celém Pardubickém kraji, ale i v ČR a na celém světě.

Tato akce je součástí akcí ke Dni autismu, to je již tradiční akce v Pardubickém kraji, kterou pořadatelé podporují rodiny s dětmi a osoby s PAS. Modrá barva, kterou se soukromé i veřejné budovy dne 2. 4. rozsvítí, je symbolem podpory lidí s PAS a také vyjadřuje otevřenost komunikaci s těmito lidmi, která je mnohdy obtížná a náročná pro obě strany.

„Navázat komunikaci s lidmi s PAS je opravdu důležité, ať už ze strany úřadů a veřejných institucí, nebo třeba jen v obchodě, běžné konverzaci v rodině či ve škole, neboť tito lidé s ní mají často velké potíže. Proto je potřebné komunikovat s nimi s pochopením a trpělivostí, a tak jim komunikaci co nejvíce usnadnit,“ vysvětluje spoluorganizátorka akcí ke Dni autismu ředitelka Integrační školky a rehabilitačního centra LENTILKA Gabriela Bělková.

Kampaň Rozsviťme se modře probíhá po celém světě pod názvem LIGHT IT UP BLUE. Je připisována na 2. 4. každý rok. V Pardubickém kraji se do akce již tradičně zapojují školy, veřejné budovy státní, městské i krajské správy, divadla, obchody, kavárny i soukromé byty a domy. „Objekt můžete nasvítit, nebo vyzdobit jakkoliv modře, nebo třeba jen vyjádřit solidaritu modrým oblečením. Nejde o přehlídku, ale o to lidi s PAS podpořit a dát jim tak větší naději na lepší život,“ dodala k akci Hana Janiková, spoluorganizátorka a ředitelka Rodinného Integračního Centra.  

V Pardubickém kraji se letos do akce podle slov organizátorů zapojí jak stálí partneři (např. radnice, Krajský úřad, ČSOB Pojišťovna, Univerzita Pardubice, VČD, Tipsport arena, škola Svítání, LENTILKA, Rodinné Integrační Centrum, Atrium palác), tak i noví partneři jako např. Most do života, Slunečnice, ale i kavárny a restaurace v Pardubicích. Svítit letos budou i budovy a místa v Chrudimi, Lankšrouně, nově v Žampachu a možná i v jiných obcích a městech po celém kraji.  

Den autismu je již tradiční akcí v Pardubickém kraji. Každý rok tak pořadatelé i veřejnost vyjadřují podporu rodinám s dětmi a osobám s poruchami autistického spektra. Letos se koná akce již po páté. Do Dne autismu patří akce Modrý průvod, Česko svítí modře a řada doplňujících vzdělávacích a odborných konferencí a setkání. Nově i akce „MODRÁ ZUMBA“ dne 28. 4.

v Tyršových sadech od 16:00 hodin s cílem oslovit širokou veřejnost s problematikou autismu, která je stále více a více aktuální“ doplnila Hana Janiková, ředitelka spolupořádající organizace Rodinné Integrační Centrum.  

Kontakt:

Ředitelka RODINNÉHO INTEGRAČNÍHO CENTRA Hana Janiková: +420 739 025 071, hana.janikova@ric.cz

Ředitelka LENTILKY Gabriela Bělková: + 420 733 724 538, belkova@drclentilka.cz

Vše ke Dni autismu: www.ric.cz; www.drclentilka.cz  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.4.

Startuje hlasování do burzy filantropie.

Povaha letošních projektů je vskutku unikátní. Na pardubické burze je tak možné kupříkladu podpořit projekty zajišťující kurzy lyžování handicapovaných dětí, muzikoterapii seniorů, nákup kol jako dopravního prostředku do prvního zaměstnání nebo podporu dobrovolníků v kojeneckém ústavu.

Společnost celý článek
9.7.

Otevřenost k novinářům se cení

Hejtman Pardubického kraje Radko Martínek věří, že nové kontakty povedou k obohacení další spolupráce mezi kraji.

Společnost celý článek
5.2.

Cílený vandalismus nebo klukovina...

Osmatřicetiletý místní majitel osobního automobilu ho zaparkoval na volně přístupném parkovišti u Divišova divadla, když se po čase k němu vrátil, byla už tma.

Společnost celý článek
19.1.

V Hradci za dobré vysvědčení zdarma do Aquacentra v Městských lázních.

Akce je určena dětem do 10 let a bude probíhat od úterý 31. 1. 2017 až do neděle 5. 2. 2017. Každý školák, který přinese ukázat své „dobré“ vysvědčení na pokladnu, má zdarma vstup (nutný doprovod platící dospělé osoby) a může si užít atrakce, které Aquacentrum nabízí. Vlnobití, vířivé a masážní bazénky, vodní clonu a podvodní sopky nebo může zůstat v bohatě vybaveném dětském koutku, kde kromě vodních atrakcí jako je umělá řeka a skluzavka najde i různé „suchozemské“ hry včetně skákacího hradu. Ti starší pak mohou zkusit i 82m dlouhý tobogán se světelnými efekty.

Společnost celý článek
17.10.

Konzum vybavil v Žamberku učebnu pro prodavače za 350 tisíc

Žamberská škola je dlouhodobě aktivní při navazování kontaktů s významnými zaměstnavateli v různých oblastech, které se na této multioborové škole učí. Společnost Konzum je pro školu silným partnerem, protože provozuje v našem regionu síť venkovských prodejen.

Společnost celý článek
12.8.

V boji o titul „Železný psovod“ se neztratili

Jedná se o jakýsi triatlon, kdy tým musí absolvovat plavání, jízdu na kole a běh.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting