Den otevřených dveří

26.6.

Den otevřených dveří

V pondělí 24. června 2013 otevřela policie bránu do prostoru areálu Územního odboru Policie České republiky Ústí nad Orlicí.

U příležitosti dne otevřených dveří měli návštěvníci jedinečnou možnost podívat se do areálu a budovy územního odboru kam veřejnost přístup normálně nemá. Děti a jejich rodiče nebo pedagogický dozor si prohlédli mobilní kontaktní a koordinační centrum – služební vozidlo značky Volkswagen Transporter používané při mimořádných událostech a pátracích akcích, služební motocykl značky Yamaha Fazer 600, služební vozidlo značky Škoda Octavia a statický radar pro měření rychlosti jízdy. Zájemce upoutala praktická ukázka kriminalistické techniky a v neposlední řadě i protiúderový oděv s neprůstřelnou vestou a helmou vše používané policisty zařazených v pořádkové jednotce Krajského ředitelství policie Pardubického kraje.

Děti besedovaly také s policejními psovody. Před letními prázdninami jsme si mimo jiné povídali i o prevenci zaměřené na BESIP. V pravidelných intervalech si malí i velcí zájemci prohlédli policejní cely a operační středisko.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.2.

Na Dukle tekla krev

Odjíždějící policisté zahlédli tři mladíky, z nichž zrovna jeden uhodil druhého do tváře lahví od vodky,

Společnost celý článek
2.10.

Pardubice přivítají vesmírné cestovatele

Ve dnech 4. - 10. října se v Praze uskuteční ojedinělá událost. Město navštíví celkem 53 astronautů a kosmonautů

Společnost celý článek
28.8.

Rekonstrukce třídy Míru: Je třeba myslet také na úklid

Jako každé nově budované či rekonstruované prostranství se samozřejmě i třída Míru dočká zbrusu nového mobiláře, který bude zahrnovat například i lavičky či odpadkové koše.

Společnost celý článek
2.6.

Pardubice čeká rozsáhlá evakuace

Budou převezeni do evakuačního střediska v ČEZ aréně a odtud do míst nouzového ubytování ve školách Staňkova a Kotkova.

Společnost celý článek
19.11.

Program prevence kriminality na léta 2009 – 2011

Vláda České republiky schválila v říjnu 2007 Strategii prevence kriminality na léta 2008 – 2009.

Společnost celý článek
6.5.

Rekonstruovaná radnice postupně vydává svá tajemství

Rekonstrukce pardubické radnice, která začala před více než rokem, finišuje. Přesto, že se práce chýlí ke konci, více než sto let stará budova má stále svá tajemství. Nyní dělníci v průjezdu, části chodeb a některých kanceláří severního traktu objevili pod nánosem novodobých maleb původní výmalbu, podobnou té, která zdobí chodby jižního křídla radnice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting