Den otevřených dveří v pivovaru proběhne 15. prosince

7.12.

Den otevřených dveří v pivovaru proběhne 15. prosince

Den otevřených dveří v pivovaru proběhne 15. prosince

V sobotu 15. prosince se lidem otevřou dveře Krajského úřadu Královéhradeckého kraje v nových prostorách opraveného Regiocentra Nový pivovar v Hradci Králové. Od 8 hodin do 15 hodin si lidé budou moci prohlédnout pracovnu hejtmana, jednací místnost krajské rady, sál krajských zastupitelů či kanceláře krajských úředníků. „Během předvánočních trhů, které přilákaly množství návštěvníků, měli lidé velký zájem prohlédnout si jednotlivé objekty opraveného pivovaru. Úřad ještě nebyl nastěhovaný, proto to nebylo možné. Lidem chceme vyhovět co nejdříve,“ řekl královéhradecký hejtman Pavel Bradík. Během dne otevřených dveří si budou moci lidé prohlédnout například fotografie zachycující stav pivovaru před rekonstrukcí, unikátní záběry ze stavby i konečnou podobu Regiocentra. Zaměstnanci krajského úřadu budou mít mimořádně během soboty běžný pracovní den. Dveře jejich kanceláří budou otevřené, aby do nich návštěvníci mohli nahlédnout či případně pohovořit s úředníky. Také v sobotu budou moci řidiči zaparkovat své vozy v podzemních garážích Regiocentra zdarma. Prostory Nového pivovaru si již prohlédlo přes 250 starostů z celého kraje, v pátek 7. prosince si jej prohlédnou čeští hejtmani. Možnost nahlédnout do areálu Nového pivovaru využilo přes 12 tisíc lidí již během předvánočních trhů, které proběhly 24. a 25. listopadu na nádvoří pivovaru. Bývalý průmyslový komplex v historickém centru krajského města nyní díky rekonstrukci slouží vedle krajského úřadu také dalším institucím. Oživenou část města využijí studenti a učitelé katedry výtvarné kultury Univerzity Hradec Králové, Eurocentrum Úřadu vlády České republiky, pracoviště ministerstva pro místní rozvoj, Czechinvest či Centrum evropského projektování. Z komerčních nájemců slouží prostory bance, prodejně pečiva či masných výrobků. V sousedství recepce krajského úřadu návštěvníci naleznou také galerii plastik Vladimíra Preclíka či část bašty čtyři století staré parkánové hradby, kterou archeologové nalezli během rekonstrukce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.5.

Je veřejným zájmem respektování zákonů?

Úředníci stavebního úřadu, kteří jako vykonavatelé státní správy postupují přesně podle platné legislativy.

Společnost celý článek
28.2.

V Poličce vystaví ilustrace Zdeňka Buriana.

. S paleontologem Josefem Augustou spolupracoval na mnoha rekonstrukcích pravěkých zvířat a prehistorických krajin. Známé jsou jeho obrazy dinosaurů, mamutů i prvních lidí. Dodnes je považován za jednoho z nejvýznamnějších ilustrátorů pravěku.

Společnost celý článek
27.1.

Generál Verner přijede diskutovat o letišti Pardubice

Konference proběhne v úterý 2. února od 9 hodin v rytířském sálu Mázhaus na zámku v Pardubicích.

Společnost celý článek
16.2.

Vážná hudba a basketbal, to jde dohromady. Čtvrtý ročník projektu Hrajeme spolu za Pardubice měl rekordní návštěvu

V pardubické Tipsport areně, která je domovským stánkem basketbalového týmu BK JIP Pardubice, ale také hokejového extraligového týmu HC Dynamo Pardubice, se letos na akci Hrajeme spolu za Pardubice IV sešlo rekordních 6 tisíc diváků, což bylo o celou třetinu více než loni. Nechybělo mezi nimi ani dvě stě zaměstnanců Foxconnu, kteří od pořadatelů dostali volné vstupenky.

Společnost celý článek
1.4.

Na práci psovodů se přijeli podívat i zahraniční hosté.

Ve dnech 25. až 29. března 2019 se uskutečnil Přebor Krajského ředitelství policie Pardubického kraje psovodů se služebními psy pro rok 2019 s mezinárodní účastí v areálu účelového zařízení krajského ředitelství v Trpišově.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting