Den otevřených dveří v pivovaru proběhne 15. prosince

7.12.

Den otevřených dveří v pivovaru proběhne 15. prosince

Den otevřených dveří v pivovaru proběhne 15. prosince

V sobotu 15. prosince se lidem otevřou dveře Krajského úřadu Královéhradeckého kraje v nových prostorách opraveného Regiocentra Nový pivovar v Hradci Králové. Od 8 hodin do 15 hodin si lidé budou moci prohlédnout pracovnu hejtmana, jednací místnost krajské rady, sál krajských zastupitelů či kanceláře krajských úředníků. „Během předvánočních trhů, které přilákaly množství návštěvníků, měli lidé velký zájem prohlédnout si jednotlivé objekty opraveného pivovaru. Úřad ještě nebyl nastěhovaný, proto to nebylo možné. Lidem chceme vyhovět co nejdříve,“ řekl královéhradecký hejtman Pavel Bradík. Během dne otevřených dveří si budou moci lidé prohlédnout například fotografie zachycující stav pivovaru před rekonstrukcí, unikátní záběry ze stavby i konečnou podobu Regiocentra. Zaměstnanci krajského úřadu budou mít mimořádně během soboty běžný pracovní den. Dveře jejich kanceláří budou otevřené, aby do nich návštěvníci mohli nahlédnout či případně pohovořit s úředníky. Také v sobotu budou moci řidiči zaparkovat své vozy v podzemních garážích Regiocentra zdarma. Prostory Nového pivovaru si již prohlédlo přes 250 starostů z celého kraje, v pátek 7. prosince si jej prohlédnou čeští hejtmani. Možnost nahlédnout do areálu Nového pivovaru využilo přes 12 tisíc lidí již během předvánočních trhů, které proběhly 24. a 25. listopadu na nádvoří pivovaru. Bývalý průmyslový komplex v historickém centru krajského města nyní díky rekonstrukci slouží vedle krajského úřadu také dalším institucím. Oživenou část města využijí studenti a učitelé katedry výtvarné kultury Univerzity Hradec Králové, Eurocentrum Úřadu vlády České republiky, pracoviště ministerstva pro místní rozvoj, Czechinvest či Centrum evropského projektování. Z komerčních nájemců slouží prostory bance, prodejně pečiva či masných výrobků. V sousedství recepce krajského úřadu návštěvníci naleznou také galerii plastik Vladimíra Preclíka či část bašty čtyři století staré parkánové hradby, kterou archeologové nalezli během rekonstrukce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.2.

TECHNOhrátky v Přelouči dokonale prověří šikovnost a všestrannost školáků

„Náplň aktivit na šesti pracovištích v areálu v Jaselské ulici tentokrát nebude úplně kopírovat jednotlivé vyučované obory, ale v části z nich nabídne nejrůznější činnosti, při nichž se dokonale projeví všestrannost a šikovnost žáků. Poznají například grafický program Photoshop, naučí se vazbu zápisníku, vyzkoušejí si řezanou šablonu, vyvažování kol nebo seřizování světel u vozidla,“ upřesňuje Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky. Absolventi se na pracovním trhu neztratí

Společnost celý článek
19.8.

Víkend na Svitavsku bude náročný

Pořadatelé festivalu předpokládají, že festival navštíví až 4500 účastníků.

Společnost celý článek
5.4.

Petice proti letnímu kinu v Tyršových sadech

Lidé si stěžovali na magistrátě města ale i v médiích na přílišnou hlučnost večerních filmových produkcí.

Společnost celý článek
6.12.

U Kostelíčka najdou azyl lidé s Alzheimerovou chorobou

V současné době žije v Pardubicích přes 15 tisíc lidí starších 65 let a během deseti let počet seniorů zdvojnásobí.

Společnost celý článek
10.1.

Hejtman se postaví za zachování pošt na venkově

Pošta je vedle obecního úřadu, fary a školy základem fungování každé obce,“ řekl hejtman Netolický.

Společnost celý článek
4.4.

O Cenu Magnesia Litera bojují hned ve dvou kategoriích dvě knihy akademiků Univerzity Pardubice

V kategorii Litera za literaturu faktu je nominována trojice autorů-historiků za historickou studii k dějinám každodennosti, jejíž název cituje výrok císaře Františka Josefa I. – „Vše pro dítě. Válečné dětství 1914–1918“. Ta bude o vítězství bojovat v konkurenci dalších 59 titulů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting