Den památek přilákal tisíce návštěvníků

24.9.

Den památek přilákal tisíce návštěvníků

Osmnáctý ročník Dnů evropského dědictví (EHD) přilákal na pardubické pamětihodnosti během dvou dnů zhruba 5000 návštěvníků. V návštěvnosti stále vede pardubický zámek, který i přesto, že prochází rekonstrukcí, navštívilo přes tisíc návštěvníků. Za „skokana roku“ by mohla být označena pardubická radnice. Tu během jediného odpoledne navštívilo 420 lidí.
Dny evropského dědictví 2019
„O prohlídku radnice, která se veřejnosti představila poprvé po právě dokončené rekonstrukci, byl ohromný zájem. Naši průvodci se během odpoledne ani na chvilku nezastavili. Velký zájem byl i o návštěvu Larischovy vily, kam během jediného dne přišlo 450 návštěvníků,“ řekla organizátorka této celoevropské kulturně poznávací akce v Pardubicích Jana Fiedlerová z oddělení kultury pardubického magistrátu.
V Pardubicích se letos během druhého zářiového víkendu otevřelo návštěvníkům, většinou zcela bezplatně, dvacet zajímavých, a často jen zřídka přístupných míst. Vedle památek, včetně pěti kostelů, to byly například zákulisí městského divadla, okresní archiv, krajská knihovna či pardubický pivovar. Potvrdil se také stabilní zájem o procházky městem za doprovodu znalců pardubické historie, na něž se vydalo na 200 lidí.
Dny evropského dědictví jsou celoevropskou kulturně poznávací a výchovnou akcí.  V České republice se konají už od roku 1991, kdy se vždy v první polovině září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Pardubice se k této akci poprvé připojily v roce 2002.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.6.

Sté výročí narození režiséra Zdeňka Bittla

Zdeněk Bittl, divadelník tělem a duší, který se nesmazatelným písmem zapsal do historie pardubického divadla.

Společnost celý článek
14.4.

Pardubice budou v sobotu opět patřit maratóncům

Domů by se motorizovaní obyvatelé Višňovky a dalších lokalit měli bez větších potíží dostat po 15. hodině.

Společnost celý článek
10.6.

ZDENĚK SVĚRÁK A JEHO KOLEGOVÉ Z DIVADLA JÁRY CIMRMANA NAVŠTÍVÍ POLIČSKÉ MUZEUM. MŮŽETE BÝT TAKÉ U TOHO!

U příležitosti výstavy Půlstoletí s Cimrmanem proběhne v atriu poličského muzea 19. června 2019 od 16.45 hodin beseda a následná autogramiáda herců Divadla Járy Cimrmana v čele se Zdeňkem Svěrákem.

Společnost celý článek
20.4.

Vyhlášení nejlepších sportovců Pardubického kraje

V pondělí 23. dubna 2007 od 14 hodin budou vyhlášeni „Nejlepší sportovci Pardubického kraje za rok 2006“.

Společnost celý článek
27.8.

Měď je, zdá se, nový národní sport

Zarážející na chování pachatelů krádeží jsou stále se množící krádeže měděných okapů a věcí z mědi.

Společnost celý článek
30.5.

Oslava Pragy V3S

Již od konce šedesátých let se uvažovalo o jejich nahrazení, ale obdobný typ se z různých důvodů nedařilo najít. Situaci se podařilo vyřešit až v nedávné době a v posledních létech dochází k přezbrojování armády a legendární „Vétřiesky“ rychle ze silnic mizí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting