Den pro rodinu se zaměřil na děti a seniory

17.5.

Den pro rodinu se zaměřil na děti a seniory

Den pro rodinu se zaměřil na děti a seniory

Mezinárodní den rodiny si připomenuli v Přelouči už o minulém víkendu. Jejich Den pro rodinu se konal pod záštitou radního Pardubického kraje pro neziskový sektor Pavla Šotoly a jeho tématem byla mezigenerační solidarita. Důležitou roli v rámci neziskových organizací na Přeloučsku sehrává zejména Charita Přelouč a její ředitelka Zdenka Kumstýřová. „Velmi si vážím jejich práce a toho, že se snaží dlouhodobě věnovat rodinné problematice a zvyšovat povědomí o důležitosti rodinného života,“ říká Pavel Šotola. Na Dnu pro rodinu si v Přelouči letos připomenuli, že rok 2012 je vyhlášen Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. „Žákům základních škol se ve výtvarné soutěži podařilo moc pěkně zpracovat téma Život ve stáří a všechny výtvarné práce budou do konce května vystaveny v přeloučské městské knihovně,“ informovala organizátorka Zdenka Kumstýřová. Na náměstí bylo připraveno také plno her a soutěží pro děti všech věkových kategorií, ale i pro odvážné rodiče či prarodiče. Podílelo se na nich několik přeloučských organizací, síly spojili pracovníci i dobrovolníci Jakub klubu, RC Kubíček, Orel Přelouč, skauti, DDM, RC Sluníčko, Sdružení Creatio i pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí. Zajímavé bylo také malování na asfalt na téma Moje babička, můj dědeček Akci připravila Charita Přelouč ve spolupráci s Koalici nevládek Pardubicka.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.1.

Kraj připravuje vybudování trvalých zábran pro ochranu obojživelníků v Přívratu

Současný způsob odchytávání obojživelníků je v současné době o poznání složitější. „Ochránci přírody musí nyní podél cesty na pěti úsecích instalovat téměř 1400 metrů provizorních překážek.

Společnost celý článek
11.1.

Stěhování Velké pardubické z Pardubic je absolutní nesmysl

Uveřejňováním polopravd, pokroucených faktů či dokonce úplných nesmyslů může skutečně docházet k nezvratným škodám.

Společnost celý článek
26.3.

Řidič se Škodou Favorit skončil mimo silnici

Hasiči poskytli řidiči první před lékařskou pomoc a ihned po příjezdu posádky záchranné služby byl pacient předán do jejich péče. Dále jednotka pomohla s transportem zraněného do sanitního vozu.

Společnost celý článek
30.7.

Česká obchodní inspekce v Pardubicích končí

Elektronická podatelna na našich webových stránkách bude fungovat úplně stejně, jako tomu bylo před zrušením těchto pracovišť.

Společnost celý článek
2.5.

Pardubická dostihová sezona právě začíná

Již o dva týdny později, v sobotu 21. května je možné vyrazit na první kvalifikační dostih Velké pardubické.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting