Dendrolog: posuzované stromy bezprostředně neohrožují okolí

20.5.

Dendrolog: posuzované stromy bezprostředně neohrožují okolí

Pardubice na základě upozornění jednoho z občanů města, který varoval před sedmnácti nebezpečnými stromy v Tyršových sadech a žádal neprodlené pokácení jednoho z nich, nechaly tyto dřeviny posoudit Agenturou ochrany přírody a krajiny (AOPK). Dendrolog vyhodnotil stromy jako stabilní. K jejich kácení je nutné vydání povolení formou rozhodnutí.


„Dendrologický posudek jasně říká, že ani jeden ze sedmnácti stromů, na které jsme byli upozorněni, není bezprostředním ohrožením pro návštěvníky Tyršových sadů,“ sdělil výsledek posudku náměstek primátorky František Brendl. U většiny dřevin doporučil dendrolog v nejbližší době zásah či jejich likvidaci, protože jsou různými způsoby poškozeny. Bezprostřední nebezpečí však nehrozí.

„AOPK nám doporučila řešit přednostně dva stromy z důvodu nevyhovující provozní bezpečnosti při olistění a při nestandardních povětrnostních podmínkách. Ani jeden z nich však není ten, který jsme podle žádosti občana měli neprodleně pokácet,“ dodal náměstek. „Korunu tvoří pouze jedna kosterní větev. Objem koruny je malý, strom okolí neohrožuje,“ hodnotí dendrolog strom, jehož pokácení občan žádal.

Posudek zkoumal sedmnáct ze zhruba stovky stromů, na které Pardubice žádají rozhodnutí o kácení. Všechny stromy jsou nějakým způsobem poškozené a postupem času hrozí, že by jejich stav mohl ohrozit bezpečnost návštěvníků Tyršových sadů. Celý posudek Pardubice předají správnímu orgánu, kterým je Městský úřad Přelouč, jako další podklad do správního řízení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.8.

Případů týrání zvířat je méně

Ač statisticky případů týrání zvířat rok od roku nepřibývá, občas veterinární inspektoři vyjíždějí k „případům“.

Společnost celý článek
20.4.

Startují registrace dvanáctého ročníku nejúspěšnější soutěže pro živnostníky a podnikatele

Do soutěže se mohou přihlásit malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů. V roce 2016 tak učinilo rekordních 6 716 podnikatelů a živnostníků.

Společnost celý článek
21.1.

Přání stát se policistou se mu třeba vyplní.

V tomto období se žáci devátých tříd rozhodují o další budoucnosti. Někteří již mají představu o svém povolání nebo škole, jiní ještě tápou. Obrátila se na mne kariérová poradkyně ze ZŠ Noe s prosbou, že se jeden z jejich žáků zajímá o práci u policie. Jeho budoucí studium s bezpečnostně právním oborem mu jistě pomůže v rozhodování.

Společnost celý článek
31.12.

Bilancujme s hasiči Pardubického kraje

Hasiči Pardubického kraje v tomto roce likvidovali celkem 645 požárů, což je o 66 požárů méně než v roce 2008.

Společnost celý článek
9.4.

Hejtman míří do Poličky

Důvodem těchto mých cest je především zájem seznámit se s úspěchy, ale i problémy těchto měst.

Společnost celý článek
23.11.

Silničáři dokončili rekonstrukci mostu u Vysoké

Po rekonstrukci se výrazně zvýšila bezpečnost mostu. Projíždět po něm budou moci pouze automobily do 3,5 tuny.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting