Deset tisíc letí k Lentilce

19.8.

Deset tisíc letí k Lentilce


 Díky unikatní akci televize Prima získalo pardubické Dětské rehabilitační centrum Lentilka deset tisíc korun. Televizní roadshow Prima jede k Vám skloubila zábavné odpoledne pro děti i dospělé a vysílání hlavní zpravodajské relace z Pernštýnského náměstí.

Lidé si během sobotní části show mohli koupit lístky do tomboly, celkem se jich prodalo přes 400. "Chtěla bych poděkovat všem Pardubákům i televizi Prima, že přispěli na dobrou věc, kterou pomoc postiženým dětem bezesporu je," řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. "Tyto peníze nám výrazně pomohou k vybudování naší vlastní arteterapeutické keramické dílny pro děti se zdravotním postižením," doplnila ředitelka dětského centra Gabriela Bělková.

Pardubičtí během soboty a neděle dokázali, že je nesymbolizuje pouze srdce z perníku, ale také srdce na pravém místě. Na Pernštýnském náměstí se vedle stánků s perníkem, jehož zdobení si návštěvníci mohli také vyzkoušet, prezentovali i handicapovaní. Speciální škola Svítání, sdružení CEDR a abilympionici zde předststavili nejen výrobky svých chráněných dílen, ale dali možnost zdravým vyzkoušet si při jejich výrobě i vlastní  šikovnost

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.7.

V Pardubicích přibudou barevné kontejnery

Pardubice již dnes patří k městům, jejichž obyvatelé se chovají k životnímu prostředí zodpovědně. V rámci Pardubického kraje se v loňském roce staly skokanem roku ve třídění odpadu, v rámci republiky jsou jedním ze čtveřice českých měst, která recyklují téměř polovinu komunálního odpadu ročně.

Společnost celý článek
6.3.

Konference neziskovek vyzdvihla burzy filantropie

Účastníci konference také zhodnotili aktivity v loňském roce a shodně vyzdvihli zejména koncept filantropických burz, na kterých se rozdělují finanční prostředky od řady dárců a neziskové organizace mají možnost získat podporu po předložení dobře zpracovaného projektu.

Společnost celý článek
18.3.

Dvouplošníky připomenou kulaté výročí

V letošním roce jejich elegantní vystoupení, doprovázené kouřovými efekty, připomene i osmdesáté výročí prvního vzletu tohoto cvičného dvouplošníku, jehož první exemplář se do vzduchu premiérově vznesl v dubnu 1934.

Společnost celý článek
29.11.

Vzdělávací centrum v Lipkách nebude, pro budovu chce město jiné využití

Záměr Centra přírodovědného a technického vzdělávání, které mělo vzniknout v areálu základních škol v hradeckých Lipkách, město opouští. Rozhodli o tom na svém dnešním zasedání zastupitelé. Pro školskou budovu postavenou podle návrhu architekta Josefa Gočára v roce 1927 tak město bude hledat jiné využití.

Společnost celý článek
3.3.

Tibetská vlajka bude viset 10. března na pardubické radnici letos už počtrnácté.

Celosvětová kampaň na podporu Tibetu – Vlajka pro Tibet - vznikla v polovině 90. let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v této oblasti.

Společnost celý článek
2.8.

Návštěvníky láká tření solí z Mrtvého moře a spousta dalšího

Uvedl dále, že jsou lidé nadšeni i z toho, kolik je ve wellness studiu nabízeno masáží.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting