Děti bojují o světový rekord

15.12.

Děti bojují o světový rekord

V pondělí 13. prosince byla v nových reprezentativních prostorách bývalé pardubické reálky zahájena vernisáž výstavy Galerie znaků měst a obcí Pardubického kraje.      Děti ze škol Pardubického kraje vyráběly znaky svých měst a obcí z odpadových materiálů určených pro třídění. Nejčastěji je tak lepily a tvarovaly z PET lahví nebo jejich víček, z igelitových tašek, plastových sáčků nebo ze skla a papíru. Celá tato soutěž probíhala nejen v Pardubickém kraji, ale po celé republice. Děti se spojily ve snaze o vytvoření světového rekordu – největší světové galerie znaků měst a obcí. Jen v Pardubickém kraji jich vznikly tři desítky. Do pokusu o vytvoření světového rekordu se počítá každý vyrobený znak.      Vernisáž v nových sálech bývalé reálky zahájil hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Až do 7. ledna si výstavu mohou prohlédnout všichni zájemci v prvním patře Krajského úřadu v Pardubicích. Ty nejzajímavější znaky poputují 11. ledna do Brna na veletrhy GO a Regiontour, které na brněnském výstavišti probíhají ve dnech 13. - 16. ledna 2011.     Tuto soutěž a zároveň pokus o světový rekord připravila pro děti společnost EKO-KOM a Agentura Dobrý den Pelhřimov. O tom, proč vlastně tato soutěž vznikla a co má za úkol, informoval Tomáš Pešek, regionální manažer akciové společnosti EKO-KOM. „Cílem celé akce je připomenout široké veřejnosti, že je opravdu nutné třídit odpad. Je důležité, aby si lidé uvědomili, jak velkou roli hraje kvalita třídění při dalším zpracování odpadu,“ uvedl Pešek.     Každá škola, která se do soutěže přihlásila, získá certifikát o účasti na rekordu, vybrané soutěžní kolektivy dostanou Českou knihu rekordů a placku s emblémem pokusu o světový rekord. Tři nejlepší z Pardubického kraje čekají další odměny. Pro školy je to zároveň skvělá příležitost prezentovat se v rámci své obce, kraje i republiky.     

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.3.

Oprava Zelené brány začne po Velikonocích

Zelená brána je dominantou Pardubic a vstupem do městské památkové rezervace. Z její 59 metrů vysoké věže lze přehlédnout nejen okolí Pardubic, ale při jasném počasí jsou z ní vidět Krkonoše i Orlické hory.

Společnost celý článek
2.12.

Nový projekt cílí na sblížení kultury a soukromého sektoru

Jak propojit kulturní subjekty a soukromý sektor, to byla otázka, na kterou město spolu s agenturou CzechInvest hledaly odpověď. Výsledkem je projekt s názvem Arts for Business & Business for Arts, jehož cílem je nabídnout prostor k navázání možné spolupráce mezi oběma sférami a rozvíjet kreativní prostředí.

Společnost celý článek
25.2.

V Domově pod Kuňkou se pustili do rekonstrukce

     Rekonstrukce nijak nenaruší poskytované sociální služby. Demoliční a následné stavební práce znamenají pro uživatele určité omezení. To by mělo trvat dle odhadů do konce roku 2014. „Někteří uživatelé jsou dočasně přestěhováni do určených prostor uvnitř zařízení. Samozřejmě, že jsme si v této situaci vědomi určitého nedostatku pohodlí, nicméně v budoucnu se nám rekonstrukce jistě vyplatí,“ je přesvědčen Tomáš Černík.

Společnost celý článek
24.4.

Pardubice se přidaly k „Petici proti šmejdům“

Z rozhodnutí primátorky budou petiční archy vystaveny na podatelnách magistrátu, v Turistickém informačním centru Pardubice a ve spolupráci s ředitelem Dopravního podniku města Pardubic Tomášem Pelikánem také na kontaktním místě DPMP v Pernerově ulici.

Společnost celý článek
9.6.

V Dětenicích potkáte piráty i bytosti z pohádek

Uvidíte pirátskou základnu s vrakem lodi a naditou truhlu plnou zlata.

Společnost celý článek
30.6.

Preventivní akce se opět vydařila

Důležité na celé akci je dětem přiblížit práci celého integrovaného systému a upozornit je na různé nenadálé situace, které mohou nejen v životě, ale především o nadcházejících prázdninách nastat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting