Děti bojují o světový rekord

15.12.

Děti bojují o světový rekord

V pondělí 13. prosince byla v nových reprezentativních prostorách bývalé pardubické reálky zahájena vernisáž výstavy Galerie znaků měst a obcí Pardubického kraje.      Děti ze škol Pardubického kraje vyráběly znaky svých měst a obcí z odpadových materiálů určených pro třídění. Nejčastěji je tak lepily a tvarovaly z PET lahví nebo jejich víček, z igelitových tašek, plastových sáčků nebo ze skla a papíru. Celá tato soutěž probíhala nejen v Pardubickém kraji, ale po celé republice. Děti se spojily ve snaze o vytvoření světového rekordu – největší světové galerie znaků měst a obcí. Jen v Pardubickém kraji jich vznikly tři desítky. Do pokusu o vytvoření světového rekordu se počítá každý vyrobený znak.      Vernisáž v nových sálech bývalé reálky zahájil hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Až do 7. ledna si výstavu mohou prohlédnout všichni zájemci v prvním patře Krajského úřadu v Pardubicích. Ty nejzajímavější znaky poputují 11. ledna do Brna na veletrhy GO a Regiontour, které na brněnském výstavišti probíhají ve dnech 13. - 16. ledna 2011.     Tuto soutěž a zároveň pokus o světový rekord připravila pro děti společnost EKO-KOM a Agentura Dobrý den Pelhřimov. O tom, proč vlastně tato soutěž vznikla a co má za úkol, informoval Tomáš Pešek, regionální manažer akciové společnosti EKO-KOM. „Cílem celé akce je připomenout široké veřejnosti, že je opravdu nutné třídit odpad. Je důležité, aby si lidé uvědomili, jak velkou roli hraje kvalita třídění při dalším zpracování odpadu,“ uvedl Pešek.     Každá škola, která se do soutěže přihlásila, získá certifikát o účasti na rekordu, vybrané soutěžní kolektivy dostanou Českou knihu rekordů a placku s emblémem pokusu o světový rekord. Tři nejlepší z Pardubického kraje čekají další odměny. Pro školy je to zároveň skvělá příležitost prezentovat se v rámci své obce, kraje i republiky.     

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.5.

Muzeum v Pardubicích otevře i vyhlídku na zámecké věži

Na účastníky slavnostního průvodu masek čeká překvapení. Doprovodný program začne v 17.00 a skončí ve 22.30 hodin.

Společnost celý článek
2.9.

Řemeslničtí učni se utkají v Mýtě

Prezentace se uskuteční formou praktických ukázek řemesel, například tesařů, elektrikářů,...

Společnost celý článek
15.7.

Zatraktivnění pardubického zámku posoudí auditorská firma

Zámek by měl ze své výhodné polohy v centru krajského města vytěžit podstatně větší návštěvnost a spokojenost návštěvníků.

Společnost celý článek
12.5.

Krok za krokem běžíme pro život!

Letošním cílem je překonat dvoumilionový rekord z minulého ročníku a vybrat 3 miliony korun.

Společnost celý článek
20.7.

Hrací karty Olympijského parku nabídnou svým držitelům řadu výhod

Hrací karta je časově neomezená a její součástí jsou jak QR kód, unikátní číselný kód, klíčenka, tak i mapa areálu parku. „Na mapě jsou vyznačena stálá i dočasná stanoviště prezentovaných sportů. Díky QR kódu pak budou mít pořadatelé neustále přehled o aktuální návštěvnosti a držitelé hrací karty naopak získají ty nejčerstvější informace z dění v parku,“ uvedla koordinátorka OPP 2016 Dana Valášková.

Společnost celý článek
31.8.

„Mojí největší devizou je znalost radnice“

Ctižádostí nového tajemníka je maximální zefektivnění výkonu veřejné správy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting