Děti i senioři mají nové počítače

15.10.

Děti i senioři mají nové počítače

Děti i senioři mají nové počítače

V úterý 14. října v pardubickém hotelu Zlaté Štika předal hejtman Pardubického kraje Ivo Toman 20 nových počítačů jako osobní dar řadě institucí i jednotlivcům. Radost měli senioři i děti z dětských domovů a pěstounských rodin. „Finanční situace pěstounských rodin nebývá nijak růžová, obzvlášť pokud musí, a často to tak bývá, jeden z rodičů zůstat doma s dětmi. Sice jim finančně stát pomáhá, ale dávky nejsou nikterak vysoké. Když se rodiče rozhodují, za co peníze vydat, počítač to obvykle není a ani být nemůže. Počítač je však dnes velice důležitou součástí každé domácnosti. Proto věřím, že dar pana hejtmana bude více než využitý,“ vysvětluje Martina Pojmonová z občanského sdružení Amalthea, které se věnuje dětem z pěstounských rodin. Čtyři počítače putovaly do pěstounských rodin a jeden do zmíněného občanského sdružení. Kromě toho, že byly obdarovány dětské domovy, dostala jeden přístroj i studentka střední školy stavební Markéta. „Navrhla nám to ředitelka dětského domova v Pardubicích. Je to velice talentované děvče a to, že bude mít vlastní počítač, jí nesmírně pomůže ve studiu na střední škole stavební. Jsem také stavař, vím, jak je to důležité. Navíc politika Pardubického kraje se zaměřuje na podporu technického vzdělávání, podporovat jednotlivé studenty je podle mě stejně důležité jako celé školy. Obzvlášť když této mladé slečně nemohou pomáhat rodiče,“ uvedl hejtman. Dva počítače Ivo Toman rozhodl věnovat Centru J. J. Pestalozziho. Jde o nestátní neziskovou organizaci, která dlouhodobě pomáhá dětem a mladým lidem v náročné životní situaci. Cílem je vést klienty k získávání praktických dovedností a pracovních návyků, aby byli schopni postarat se sami o sebe a postupně se zapojit do samostatného života. Všichni dnes musí umět pracovat s počítačem. Je-li navíc připojen na internet, klientům pomůže při hledání práce i mnoha užitečných informací. Centru J. J. Pestalozziho pomáhá také obětem domácího násilí. Poskytují jim možnost začít znovu. K tomu opět patří hledání práce a bydlení. Dva počítače pomohou SeniorCentru Skuteč při zřizování univerzity třetího věku. „Snažíme se vnímat změny ve společnosti jako příležitost pro zvýšení kvality našich služeb, proto jsme se rozhodli zahájit výuku. Kurzy budou přístupné nejen našim klientům, ale všem seniorům, kteří se chtějí vzdělávat,“ doplnil hejtman Toman. Pět počítačů dostala k dispozici Rada seniorů, která se zabývá otázkami seniorů v Pardubickém kraji. V SeniorCentru bude zřízeno počítačové středisko, kam budou moci senioři přijít a pracovat s počítačem, vyhledávat informace na internetu nebo posílat maily. K dispozici jim bude odborný správce sítě, pomůže, poradí a bude dohlížet na to, aby počítače fungovaly tak, jak mají.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.5.

Čeští vojenští letci předvedou své umění

Letošní, již 21. ročník Aviatické pouti se koná 4. a 5. června na letišti v Pardubicích.

Společnost celý článek
6.5.

S projektem fúze nemocnic pomáhá i respektovaná auditorská firma

Pro firmu KPMG je tento úkol svým způsobem pionýrským. „Pardubický kraj přišel s tímto řešením jako první a my se budeme snažit ukázat i ostatním krajům, že se to dá dobře zvládnout ve prospěch kvality a vyšší efektivnosti řízení nemocnic,“ uvedl ředitel KPMG pro východní Evropu František Dostálek.

Společnost celý článek
10.9.

Výraz solidarity Semína: finanční dar pro Dřenice

V Dřenicích bylo zatopeno 5 rodinných domů, voda zaplavila sklepy a poničila místní komunikace.

Společnost celý článek
15.2.

Svatého Valentýna v Čechách drtí MDŽ

Tento trend vypozorovali rovněž obchodníci a upouštějí proto od masivní valentýnské výzdoby a nabídky.

Společnost celý článek
8.2.

Svatého Valentýna opět můžete oslavit darováním krve v Pardubické nemocnici

Valentýnské odběry krve v Pardubické nemocnici mají dva tradiční patrony. Akci od samého začátku podporuje místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Miluše Horská, která se vloni při této příležitosti zařadila mezi prvodárce krve.

Společnost celý článek
13.10.

Pokud se jízdní řády ukáží jako nevyhovující, upravíme je

Pokud se jízdní řády autobusů ukáží jako nevyhovující, upravíme je

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting