Děti si vyzkoušely, jaké je to být primátorem, náměstkem či vedoucím odboru

16.6.

Děti si vyzkoušely, jaké je to být primátorem, náměstkem či vedoucím odboru

Politikem, tajemníkem či vedoucím odboru se v minulých dnech stalo v rámci akce Jeden den S… hned několik pardubických školáků, kteří jsou členy Dětského parlamentu města. Primátorské křeslo okusil Vojtěch Koblížek ze ZŠ Družstevní, práci náměstka primátora Jana Řehounka si naopak vyzkoušela Aneta Lišková ze ZŠ Spořilov. Nikola Greššová a Aneta Kábrtová ze ZŠ npor. Eliáše strávily pracovní půlden s náměstkem Jakubem Rychteckým.


Jak náročná je práce tajemníka magistrátu, zjistil Ondřej Filipi ze ZŠ J. Ressla a do křesla vedoucího odboru kanceláře primátora Radima Jelínka usedla a pozici kancléře na pár hodin symbolicky převzala Vanessa Machatá ze ZŠ Spořilov. Odboru rozvoje a strategie pak dočasně „šéfoval“ Daniel Chmelík ze ZŠ npor. Eliáše.

Školáci se během dne podívali mimo jiné na vybrané pracovní porady a někteří se zúčastnili i tiskové konference k Olympijskému parku Pardubice 2016.

„Měl jsem pocit, že se účastníci akce diví, v jakém časovém tlaku a s jakým nasazením úředníci i volení zástupci města pracují,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát. Dodal, že akce tohoto typu jsou nenahraditelné a pro děti přínosné, protože není nic lepšího, než si něco vyzkoušet na vlastní kůži.

Město Pardubice má svůj Dětský parlament, který je složený ze zástupců všech městských ZŠ, již 15 let. Za odměnu nejlepší z nich stráví 1 den se zajímavou osobností města. Letos se to týká 19 žáků.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.12.

Osobnosti z herecké a hudební branže společně s profesionálními tanečníky podpoří pěstounské rodiny: “Díky tanci”

Osobnosti z hereckého i hudebního prostředí a profesionální tanečníci. To je ve zkratce obrázek taneční show „Díky tanci“, která se uskuteční 5. dubna 2017 od 20.00 hodin ve Velkém sále paláce Lucerna. Vstupenky ke stání je možné zakoupit v prodejní síti Ticketportal za 800 Kč https://www.ticketportal.cz/event.aspx?id=135958.

Společnost celý článek
17.8.

Jevíčko při pouti otvíralo i část opraveného náměstí

Celou slavnost, která vyvrcholila příjezdem Přemysla Otakara II., umocnilo krásné počasí.

Společnost celý článek
29.6.

Na trh se nedostal žádný produkt z nakažených chovů

Náčelník generálního štábu se seznámil s aktuální situací a výkonem armády, která s likvidací nakaženého chovu pomáhala.

Společnost celý článek
12.11.

Pardubická univerzita slaví i vzpomíná

Při příležitosti státního svátku připravila Univerzita Pardubice na čtvrtek 12. a pátek 13. listopadu již tradičně řadu akcí

Společnost celý článek
7.9.

Památky se opět otevřou, poprvé i pardubické krematorium

Všechny objekty, s výjimkou Zelené brány, bude možno navštívit zdarma.

Společnost celý článek
30.9.

Policie se intenzivně zabývá anonymním oznámením útoku na Univerzitu Pardubice.

Podle pokynu policie bude v úterý uzavřena budova ZŠ Štefánikova, fungovat nebude ani Základní umělecká škola v Havlíčkově ulici.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting