Děti si vyzkoušely, jaké je to být primátorem, náměstkem či vedoucím odboru

16.6.

Děti si vyzkoušely, jaké je to být primátorem, náměstkem či vedoucím odboru

Politikem, tajemníkem či vedoucím odboru se v minulých dnech stalo v rámci akce Jeden den S… hned několik pardubických školáků, kteří jsou členy Dětského parlamentu města. Primátorské křeslo okusil Vojtěch Koblížek ze ZŠ Družstevní, práci náměstka primátora Jana Řehounka si naopak vyzkoušela Aneta Lišková ze ZŠ Spořilov. Nikola Greššová a Aneta Kábrtová ze ZŠ npor. Eliáše strávily pracovní půlden s náměstkem Jakubem Rychteckým.


Jak náročná je práce tajemníka magistrátu, zjistil Ondřej Filipi ze ZŠ J. Ressla a do křesla vedoucího odboru kanceláře primátora Radima Jelínka usedla a pozici kancléře na pár hodin symbolicky převzala Vanessa Machatá ze ZŠ Spořilov. Odboru rozvoje a strategie pak dočasně „šéfoval“ Daniel Chmelík ze ZŠ npor. Eliáše.

Školáci se během dne podívali mimo jiné na vybrané pracovní porady a někteří se zúčastnili i tiskové konference k Olympijskému parku Pardubice 2016.

„Měl jsem pocit, že se účastníci akce diví, v jakém časovém tlaku a s jakým nasazením úředníci i volení zástupci města pracují,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát. Dodal, že akce tohoto typu jsou nenahraditelné a pro děti přínosné, protože není nic lepšího, než si něco vyzkoušet na vlastní kůži.

Město Pardubice má svůj Dětský parlament, který je složený ze zástupců všech městských ZŠ, již 15 let. Za odměnu nejlepší z nich stráví 1 den se zajímavou osobností města. Letos se to týká 19 žáků.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.10.

Tunel Hřebeč „ucpala“ těžká nehoda, naštěstí cvičně

Při cvičení byla využívána metoda třídění obětí START (S – snadná, T – terapie, A – a, R – rychlé, T – třídění), která se používá pro třídění osob postižených mimořádnou událostí v případě většího počtu obětí (zpravidla nad 10 obětí), kdy je nedostatek zdravotnického personálu vzhledem k počtu obětí.

Společnost celý článek
20.4.

Sakury zalila primátorka sektem

Společnost se mimo jiné stará také o provoz pardubického krematoria, které je od loňského roku národní kulturní památkou.

Společnost celý článek
3.5.

Ušlechtilou zábavu spojili s počítačem

Malování v počítači rozvíjí počítačové dovednosti i tvůrčí schopnosti dětí, ale také jim zvyšuje sebevědomí.

Společnost celý článek
20.5.

PROFI CREDIT podpořil Zvolánka v přípravě na paralympiádu

Záložka Pardubice, 15. 5. 2019 – Úspěšný český paralympionik Martin Zvolánek zahájil přípravu na nadcházející sezonu, s cílem kvalifikovat se na paralympiádu, která se v roce 2020 uskuteční v japonském Tokiu. Úvěrová společnost PROFI CREDIT ho v cestě za jeho snem podpořila částkou 70 000 Kč.

Společnost celý článek
17.12.

Současné nastavení inkluze zničí také základní školy. Kraj přijal usnesení o pozastavení vyhlášky

Výsledkem jednání je přijaté usnesení, ve kterém Pardubický kraj vyjadřuje svůj nesouhlas s aktuálním nastavením.

Společnost celý článek
28.11.

Otevření haly v České Třebové se blíží, další projekty Na Skále budou navazovat

Výstavba nové tělocvičny je pro kultivaci celé oblasti jen prvním krokem, další by měly následovat. „Nezbytná je rekonstrukce atletické dráhy a vůbec celého areálu, protože je léta zanedbávaný. Po nutných opravách by pak v areálu mohli žáci všech škol absolvovat hodiny tělesné výchovy,“ řekl hejtman Netolický a dodal, že město v souvislosti s výstavbou nové tělocvičny upravilo její okolí a vybudovalo nezbytné parkoviště.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting