Děti v nemocnici dostaly dárky od tanečníků z Pardubické Ryengle

28.11.

Děti v nemocnici dostaly dárky od tanečníků z Pardubické Ryengle


Podobně jako vloni se účastníci největší středoevropské soutěžní přehlídky country tanců Pardubická Ryengle rozhodli potěšit děti, které se léčí v Pardubické krajské nemocnici, a.s. A dnes jim přivezli řadu dárků, jež jim zpříjemní hospitalizaci a pobyt na nemocničním lůžku.


„Třetím rokem po sobě se snažíme dát festivalu i charitativní podtext. Vloni i letos jsme se rozhodli posbírat dárky pro děti v nemocnici. Budeme moc rádi, když se jim budou líbit,“ uvedl Štefan Švestka, hlavní organizátor festivalu.


Pořadatelé akce opět uspořádali sbírku věcných darů pro pacienty dětského oddělení a oddělení dětské chirurgie Pardubické krajské nemocnice, a.s. Zatímco před rokem sesbírali stovky plyšových hraček, tentokrát připravili dětem jiné překvapení. Účastníci 16. ročníku Pardubické Ryengle jim věnovali dvě velké krabice až po okraj naplněné pastelkami, omalovánkami, pohádkami či různými druhy pexes.


„Velice nás potěšilo, že účastníci festivalu z Česka i Slovenska vyslyšeli naši výzvu a znovu do Pardubic přivezli mnoho dárků. Je moc fajn vidět, když lidé myslí na druhé,“ řekl Štefan Švestka. „Aktivita organizátorů tohoto festivalu i samotných tanečníků si zaslouží obdiv. Velice děkujeme za naše malé pacienty. Výtvarné potřeby, pohádky i další dárky jim určitě udělají radost a připraví jim další rozptýlení v průběhu léčby,“ shodli se primáři obou oddělení Marian Šenkeřík a Zbyněk Horák.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.8.

Kulturní památky v aglomeraci mohou získat téměř miliardu

„Kunětická hora je už pátým významným projektem, který začal s naší podporou stavební práce. Čilý ruch můžete v těchto dnech vidět například na Příhrádku v Pardubicích nebo v Muzeu Východních Čech v Hradci Králové. Roste také zbrusu nový Depozitář pro Východočeské muzeum v Pardubicích Ohrazenicích a dokončen bude za pár dnů projekt Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové,“ říká manažer ITI Miroslav Janovský.

Společnost celý článek
6.3.

Oddělení radiodiagnostiky získalo nové zázemí pro personál

V první části projektu „Realizace úspor energie, areál Pardubické nemocnice – budova kardiologie a propojovací krček“ se jednalo o zateplení. Ve spojovacím traktu mezi pavilony kardiologie a radiodiagnostiky byla původní dřevěná okna nahrazena novými, plastovými a zároveň byly zatepleny obvodové konstrukce a střecha. Součástí bylo rovněž zateplení střechy na budově kardiologie.

Společnost celý článek
29.4.

Férová snídaně v Pardubicích

„Jídlo by mělo lidem přinášet radost a fairtradové a lokální potraviny jsou ideální cestou, jak toho dosáhnout. Proto se i letos Pardubice připojí k happeningu Férová snídaně ve vašem městě a společným posnídáním odstartujeme slunečný (tedy doufám, že slunečný) sobotní den,“ říká místní organizátorka Lenka Rejfířová.

Společnost celý článek
16.12.

Příznivci Ježíška vyzvali obchodník k používání českých symbolů

Snažíme podporovat firmy, aby ve svých marketingových strategiích pracovali s českým Ježíškem.

Společnost celý článek
25.1.

Děkuji vám, že nejste lhostejní

Událost opět ukázala, že všechny jeho složky v našem kraji dokáží společně velmi dobře komunikovat a spolupracovat

Společnost celý článek
25.9.

Město prodá nedobytné pohledávky

Město Pardubice se zbaví nedobytných pohledávek v hodnotě téměř 15 milionů korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting