Děti z dětského domova namalovaly své sny do kalendáře

2.12.

Děti z dětského domova namalovaly své sny do kalendáře

Dětský domov v Pardubicích oslaví v nadcházejícím roce sté narozeniny řadou zajímavých akcí. První z nich bylo už minulou neděli představení kalendáře Sny našich dětí. Jeho křtu, který se uskutečnil v rámci hokejového utkání Pardubice – Litvínov v ČEZ Aréně, se ujal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.


     „Doufám, že kalendář pomůže při propagaci dětského domova a zároveň přesvědčí širokou veřejnost, že jeho zaměstnanci dělají maximum, aby se děti bez vlastní rodiny cítily v domově co nejlépe,“ uvedl hejtman Martin Netolický.
     Patronkou kalendáře, na kterém se spolu s výtvarníkem a fotografem přímo podílely děti z domova, se stala pardubická rodačka a známá topmodelka Tereza Maxová, která přítomné diváky pozdravila alespoň na dálku prostřednictvím obrazovky nad ledem.


     Oslavy výročí budou pokračovat Adventním koncertem v Domě hudby, na kterém děti vystoupí společně s Vojenskou hudbou Olomouc Koncert je na programu 4. prosince od 17 hodin. „Vyvrcholením oslav bude setkání v areálu domova 23. května. Připravili jsme pro návštěvníky bohatý program včetně výstavy a doufáme, že se po letech setkáme i s řadou dětí, které domovem v minulosti prošly,“ uvedla k plánu oslav ředitelka domova Zdenka Hrubešová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.12.

Zdravotní služby v dětských center by měly být hrazeny ze zdravotního pojištění. Kraj požaduje změnu zákona

Krajské zastupitelstvo na svém úterním jednání schválilo zákonodárnou iniciativu, která se týká novely zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění. Tato jednoduchá novela by měla narovnat historickou nesrovnalost, kdy není zdravotní péče poskytovaná v rámci dětských center hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

Společnost celý článek
17.4.

Odborníci mapují rizika při povodních

Cílem projektu nazvaného LABEL je zmapování rizik při povodních.

Společnost celý článek
11.4.

Stavba záchranářského centra je stále ve hře

Důvodem podzimního ministrova rozhodnutí byla snaha uspořit peníze.

Společnost celý článek
11.9.

Nabízí cyklistiku podvědomým environmentalistům

Svoji tvorbu považuje Andersen za sociální dokument viděný z antropologické perspektivy.

Společnost celý článek
15.4.

Avízo: Simulátor kamionu, 3D malování vajíček, chemické kouzlení. Univerzita zve na Noc mladých výzkumníků

Studenti a akademici Univerzity Pardubice připravili pro všechny hravé zájemce bez rozdílu věku odpoledne a noc plnou zábavy, vědy a poučení. NOC MLADÝCH VÝZKUMNÍKŮ letos nabídne například velikonoční chemické kouzlení, simulátor kamionu nebo workshop angličtiny.

Společnost celý článek
14.2.

Půl miliardy korun z ROP Severovýchod pro lyžaře

Dotace činí 239 milionů korun. Uzavřené kabiny by měly vynést turisty do výšky 1602 metrů příští rok v březnu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting