Děti z Telecího se vrací ke kořenům

6.11.

Děti z Telecího se vrací ke kořenům

Děti z Telecího se vrací ke kořenům

Vracíme se domů, vracíme se ke kořenům, takový je název společného projektu malotřídních škol z Telecího, Korouhve a Oldříše. Více než dvouletou spolupráci odstartovaly děti ze zmíněných škol v úterý 3. listopadu a nechyběli u toho zástupci jednotlivých obcí, Parlamentu ČR i Pardubického kraje.   „Tento projekt získal podporu Evropské unie, což je na úrovni malotřídních škol takřka unikátní záležitost. Před vedením školiček tedy smekám, že se jim to podařilo,“ nešetřila chválou krajská radní zodpovědná za oblast školství Jana Pernicová, která se zahájení projektu osobně zúčastnila.   Samotné děti se pak po celé odpoledne zabývaly výrobou papíru, knihtiskem, braillovým písmem, pračkou, hodinami, perem a odkrývání všemožných jiných tajemství. Další skupinky se věnovaly zpracování mléka a obilí a připravily pro ostatní občerstvení v podobě křupavých housek s pravým domácím máslem.   „Ukázalo se, že děti jsou velmi šikovné, což by mohlo značně napomoci k naplnění cíle projektu. Tím je ukázat našim nejmenším krásu řemesel, jejich mnohdy neprávem zašlou prestiž a také to, že k našemu životu neodmyslitelně patří,“ dodala Jana Pernicová.   Dětem však tento cíl zůstal skrytý za zábavou a začátky nových přátelství a tak by to mělo být. První epizoda projektu v Telecím se vydařila, na tu příští se všichni zúčastnění těší už dnes.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.9.

Přepadovka na gynekologicko-porodnickém oddělení

Stravování v PKN zajišťuje GTH multicatering. Šéf kraje diskutoval o stravování s přednostou kliniky Milanem Košťálem a dalším zdravotnickým personálem. Prošel si i porodnické sály včetně nadstandardního pokoje.

Společnost celý článek
25.4.

Skauti otevřeli středisko krajského významu

Ve Skautském centru Vinice je dvanáct kluboven, jeden velký a jeden malý sál.

Společnost celý článek
4.12.

Výstavba vedení vysokého napětí na Poličsku začne již příští rok

Společnost ČEZ Distribuce v současné době dokončuje poslední majetkoprávní záležitosti a plánuje výstavbu vedení v délce 28 kilometrů mezi lety 2018 až 2019.

Společnost celý článek
17.12.

Kraj zprovoznil informační kiosek

Podobné stojany, nabízející například jízdní řády, již slouží cestujícím na některých nádražích.

Společnost celý článek
17.10.

105 obcí získá od kraje 3,2 milionu na pořízení vysílaček pro své hasiče

Povětšinou se jedná o nákup radiostanic s příslušenstvím, nákup různých druhů čerpadel nebo opravy cisternových automobilových stříkaček.

Společnost celý článek
2.6.

Večerní bruslení centrem Pardubic

Akce s již šestiletou tradicí nazvaná Pardubice na bruslích pokračuje dnes 2. června ve 20:00 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting