Děti z Telecího se vrací ke kořenům

6.11.

Děti z Telecího se vrací ke kořenům

Děti z Telecího se vrací ke kořenům

Vracíme se domů, vracíme se ke kořenům, takový je název společného projektu malotřídních škol z Telecího, Korouhve a Oldříše. Více než dvouletou spolupráci odstartovaly děti ze zmíněných škol v úterý 3. listopadu a nechyběli u toho zástupci jednotlivých obcí, Parlamentu ČR i Pardubického kraje.   „Tento projekt získal podporu Evropské unie, což je na úrovni malotřídních škol takřka unikátní záležitost. Před vedením školiček tedy smekám, že se jim to podařilo,“ nešetřila chválou krajská radní zodpovědná za oblast školství Jana Pernicová, která se zahájení projektu osobně zúčastnila.   Samotné děti se pak po celé odpoledne zabývaly výrobou papíru, knihtiskem, braillovým písmem, pračkou, hodinami, perem a odkrývání všemožných jiných tajemství. Další skupinky se věnovaly zpracování mléka a obilí a připravily pro ostatní občerstvení v podobě křupavých housek s pravým domácím máslem.   „Ukázalo se, že děti jsou velmi šikovné, což by mohlo značně napomoci k naplnění cíle projektu. Tím je ukázat našim nejmenším krásu řemesel, jejich mnohdy neprávem zašlou prestiž a také to, že k našemu životu neodmyslitelně patří,“ dodala Jana Pernicová.   Dětem však tento cíl zůstal skrytý za zábavou a začátky nových přátelství a tak by to mělo být. První epizoda projektu v Telecím se vydařila, na tu příští se všichni zúčastnění těší už dnes.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.3.

Posledních deset Rákosníčkových hřišť rozdáno! Zájem o hlasování byl letos rekordní

142 prodejen celý únor bojovalo o posledních deset Rákosníčkových hřišť. O vítězích rozhodlo rekordních 671 271 hlasů. Jak hlasování dopadlo?

Společnost celý článek
7.11.

U přednádraží se stěhují stojany na kola i zastávky MHD

Změny čekají od pondělí 21. listopadu také cestující využívající pardubické MHD. Ta nebude zajíždět k nádraží, ale bude vedena po Palackého třídě.

Společnost celý článek
28.2.

Foxconn v Česku zkoumá nové možnosti využití umělé inteligence v průmyslovém provozu a otevře nové pozice

Kromě toho začíná Foxconn už nyní zavádět umělou inteligenci do všech výrobních provozů včetně pardubického závodu. Při vývoji řešení pro chytré továrny se v Pardubicích zaměřují na průmyslový internet věcí (IIoT), umělou inteligenci, automatizaci výroby a pokročilý podnikový software.

Společnost celý článek
16.7.

Hasiči se fakt zapotili

V obci Řetůvka bylo popadaných 30 stromů, které uvěznily několik aut.

Společnost celý článek
12.12.

Od ledna čeká Pardubáky řada změn v sociální oblasti

Všechny dávkové agendy přecházejí na úřad práce.

Společnost celý článek
3.5.

Charitativní proběhnutí v Pardubicích pod taktovkou Univerzity Pardubice

Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice pokračuje v pomoci při léčení malé Rebeky. „I druhý ročník našeho proběhnutí je určen pro všechny, kteří si chtějí zaběhat a kteří chtějí přispět a podpořit sebemenší částkou malou Rebeku Čihákovou,“ vysvětluje za organizátory Mgr. Lenka Doležalová z pořádající Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. „Pro ty, kteří nemají běh v oblibě, mohou jít procházkou. Na výběr budou dvě tratě: kratší 3 km a delší 10 km.“

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting