Děti zamíří na pardubické letiště za Alíkem

20.5.

 Děti zamíří na pardubické letiště za AlíkemMezinárodní den dětí připadá každoročně na 1. červen, shodou okolností ten den letos začíná v Pardubicích již třiadvacátý ročník Aviatické pouti. Její program není zaměřen pouze na leteckou show, ale nabízí rozličné zábavné aktivity pro celou rodinu. Proto rodiče s dětmi, které nebaví jen sedět, ale chtějí získat i rozličné zážitky, jistě zavítají první červnový víkend na pardubické letiště.


„Větší či menší dětské dny se konají na řadě míst naší vlasti, ale program Aviatické pouti nabízí nejen pohled na letadla, ale i na rozličnou bojovou techniku, hasičské vozy, letecké modely či veterány. Každoročně se mezi návštěvníky najde řada kluků, kteří právě u nás vidí poprvé zblízka například historický tank nebo současnou vojenskou techniku, kterou si většinou mohou pod dozorem i ozkoušet,“ říká Josef Hadinec z organizačního štábu Aviatické poutě.


Koordinátorka dětského dne na Aviatické pouti Marie Schillerová k tomu dodává: „Vyžití na letišti najdou i ty děti, které technika přímo neláká nebo se chtějí jen tak vydovádět. Program Dětského dne bude po oba dny protkán řadou zajímavých soutěží připravených ve spolupráci s partnery AP.

Tradičně velkou prezentaci doplněnou technikou a soutěžemi bude mít Policie ČR a pro letošní rok připravil jeden z partnerů akce novinku, v podobě velkého multifunkčního stanu nazvaného Veselá Koopa. V něm bude pro děti mimo jiné připravena zajímavá hra, po jejímž úspěšném absolvování všichni obdrží průkaz Dětského leteckého navigátora.

Zábavné aktivity jsou připraveny také ve vojenském retro městečku a na všechny soutěže v areálu letiště bude po oba dva dny dohlížet všem dětem dobře známý pes Alík, maskot dětského internetového portálu alik.cz. Samozřejmostí jsou i tradiční pouťové atrakce a letecký den by pochopitelně byl neúplný bez vyhlídkových letů. Také letos mohou zájemci využít jedinečnou možnost podívat se na Pardubice a okolí z paluby vrtulníku.“


Spíše pro rodiče dětí je na sobotu připraven dopolední koncert populární skupiny Čechomor. Pokud si ho dospělí budou chtít užít bez starosti o své ratolesti, tak Aviatická pouť nabízí rodičům i možnost svěřit děti do péče Baby stanu.


Všechny soutěže, atrakce, ale i koncert Čechomoru jsou součástí Aviatické poutě, a proto na ně platí standardní jednotné vstupné. Navíc je dobrou tradicí, že do areálu letiště mají děti do 6 let vstup zdarma a děti ve věku 6 – 15 let mají snížené vstupné v hodnotě 50,- Kč.


Aktuální novinky k programu Aviatické poutě i k Dětskému dni s Alíkem jsou průběžně zveřejňovány na stránkách www.aviatickapout.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.4.

Začíná hlasování o největší byrokratickou absurditu

Cílem vyhlašování Absurdity roku je upozornit na to širokou veřejnost, podpořit podnikatele a přimět veřejnou správu k sebereflexi i nápravě. A to se daří. Celá řada absurdit z předchozích let už ze zákonů navždy zmizela. A to je ambicí i letošního ročníku.

Společnost celý článek
29.3.

Důvěřivost jí přišla draho

I přesto se však pachatelům daří další a další důvěřivé osoby oklamat a připravit je mnohdy i o celoživotní úspory.

Společnost celý článek
7.4.

Krajský rozpočet počítá s investicemi za víc než 860 milionů

V oblasti sociálních věcí se modernizuje například Ústav sociální péče v Žampachu.

Společnost celý článek
13.9.

Pardubické sídliště Závodu míru se po letech dočká revitalizace veřejných prostranství.

„Máme připravenou studii revitalizace pro celé sídliště. Od roku 2012 marně žádáme o státní dotace, ani letos jsme na ně ale nedosáhli, proto jsme se dohodli s městem, že se do obnovy pustíme i bez státní podpory,“ řekl starosta městského obvodu Jaroslav Menšík.

Společnost celý článek
13.1.

Město letos pošle peníze na sociální služby jako první

„I letos se nám podařilo připravit dotační pravidla a zvládnout celý proces tak, že jsme jako město schopni vyplácet dotace poskytovatelům sociálních služeb jako první ihned po schválení rozpočtu města. Pro poskytovatele sociálních služeb, kterých jsme podpořili celkem 33, je to na začátku roku vždy velká pomoc, neboť z pohledu zajištění rozpočtu a mezd sociálních pracovníků je pro ně první kvartál daného roku vždy nejnáročnější. Na prostředky ze státního rozpočtu a od krajů musí zpravidla vždy čekat déle,“ sdělil náměstek primátora pro sociální politiku Jakub Rychtecký s tím, že peníze budou mít na účtech již v průběhu ledna, nejpozději pak na přelomu ledna a února.

Společnost celý článek
19.12.

Pardubické coworkingové a startupové centrum GoUP! Startup home podpořilo již 4 projekty

Vedle snahy o podporu rozvoje startupů uspořádalo centrum GoUP! také několik motivačně vzdělávacích přednášek pro veřejnost. S úspěchem zde vystoupili a své zkušenosti předali například Štěpán Bechynský, Technical Evangelist ze společnosti Microsoft, nebo Milan Zavadil, generální ředitel M&M Reality. I v příštím roce bude GoUP! s podobnými přednáškami zajímavých speakerů pokračovat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting