Děti zamíří na pardubické letiště za Alíkem

20.5.

 Děti zamíří na pardubické letiště za AlíkemMezinárodní den dětí připadá každoročně na 1. červen, shodou okolností ten den letos začíná v Pardubicích již třiadvacátý ročník Aviatické pouti. Její program není zaměřen pouze na leteckou show, ale nabízí rozličné zábavné aktivity pro celou rodinu. Proto rodiče s dětmi, které nebaví jen sedět, ale chtějí získat i rozličné zážitky, jistě zavítají první červnový víkend na pardubické letiště.


„Větší či menší dětské dny se konají na řadě míst naší vlasti, ale program Aviatické pouti nabízí nejen pohled na letadla, ale i na rozličnou bojovou techniku, hasičské vozy, letecké modely či veterány. Každoročně se mezi návštěvníky najde řada kluků, kteří právě u nás vidí poprvé zblízka například historický tank nebo současnou vojenskou techniku, kterou si většinou mohou pod dozorem i ozkoušet,“ říká Josef Hadinec z organizačního štábu Aviatické poutě.


Koordinátorka dětského dne na Aviatické pouti Marie Schillerová k tomu dodává: „Vyžití na letišti najdou i ty děti, které technika přímo neláká nebo se chtějí jen tak vydovádět. Program Dětského dne bude po oba dny protkán řadou zajímavých soutěží připravených ve spolupráci s partnery AP.

Tradičně velkou prezentaci doplněnou technikou a soutěžemi bude mít Policie ČR a pro letošní rok připravil jeden z partnerů akce novinku, v podobě velkého multifunkčního stanu nazvaného Veselá Koopa. V něm bude pro děti mimo jiné připravena zajímavá hra, po jejímž úspěšném absolvování všichni obdrží průkaz Dětského leteckého navigátora.

Zábavné aktivity jsou připraveny také ve vojenském retro městečku a na všechny soutěže v areálu letiště bude po oba dva dny dohlížet všem dětem dobře známý pes Alík, maskot dětského internetového portálu alik.cz. Samozřejmostí jsou i tradiční pouťové atrakce a letecký den by pochopitelně byl neúplný bez vyhlídkových letů. Také letos mohou zájemci využít jedinečnou možnost podívat se na Pardubice a okolí z paluby vrtulníku.“


Spíše pro rodiče dětí je na sobotu připraven dopolední koncert populární skupiny Čechomor. Pokud si ho dospělí budou chtít užít bez starosti o své ratolesti, tak Aviatická pouť nabízí rodičům i možnost svěřit děti do péče Baby stanu.


Všechny soutěže, atrakce, ale i koncert Čechomoru jsou součástí Aviatické poutě, a proto na ně platí standardní jednotné vstupné. Navíc je dobrou tradicí, že do areálu letiště mají děti do 6 let vstup zdarma a děti ve věku 6 – 15 let mají snížené vstupné v hodnotě 50,- Kč.


Aktuální novinky k programu Aviatické poutě i k Dětskému dni s Alíkem jsou průběžně zveřejňovány na stránkách www.aviatickapout.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.9.

Podali jsme pomocnou ruku …

Michal přiznal, že první noc se mu o záchraně dítěte zdálo, Elena zase, že celou noc nespala.

Společnost celý článek
16.11.

Obcí Orel bezpečněji

Pardubický kraj slavnostně otevřel zmodernizovaný průtah obcí. Kraj za tuto investici zaplatil zhruba 10 a půl milionu korun.

Společnost celý článek
5.2.

Jezdci na koních hodnotili sezónu v Kladrubech

S areálem v Kladrubech máme velké plány. Chceme, aby zde byla vybudována nezbytná infrastruktura.

Společnost celý článek
21.11.

Studentská soutěž připomíná 650. výročí umrtí Arnošta z Pardubic

Jméno arcibiskupa Arnošta z Pardubic nese v našem městě například univerzitní aula nebo výletní parník. Ve své době to byl v rámci Evropy velmi důležitý muž, který kdyby nezemřel, možná by se stal i prvním slovanským papežem.

Společnost celý článek
19.12.

Také stromy mohou mít vlastní pamětní desku

Projekt zahrnuje ošetřování dřevin, kácení poškozených a nemocných stromů a výsadbu nových stromů a keřů.

Společnost celý článek
13.10.

Univerzita Pardubice: tři kandidáti na rektora

Ve vyhlášeném termínu bylo do středy 7. října do voleb kandidáta na funkci rektora navrženo celkem pět kandidátů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting