Dětská divadla z celé ČR zamíří do Svitav

9.2.

Dětská divadla z celé ČR zamíří do Svitav

Dětská divadla z celé ČR zamíří do Svitav

Celostátní přehlídka dětského divadla a recitátorů Dětská scéna se z Trutnova stěhuje do Svitav. Jubilejní 40. ročník této akce bude v červnu hostit svitavské Středisko kulturních služeb v kulturním centru Fabrika.   „Jsem velmi ráda, že si pořadatelé vybrali Svitavy a konkrétně zdejší Středisko kulturních služeb. Jde o organizaci, která má s pořadatelstvím přehlídek, ale i organizováním ostatních kulturních akcí velké zkušenosti," neskrývala své nadšení Jana Pernicová, radní zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči. "Díky nadšení a osobnímu zapojení jednotlivých pracovníků vykazují všechny pořádané programy vysokou kvalitu, a proto věřím, že i jubilejní a současně premiérová Dětská scéna ve Svitavách bude úspěchem,“ dodala radní.   Dětská scéna se připojila k dalším čtyřem národním přehlídkám, které už jsou na území Pardubického kraje pořádány. Vedle svitavské amatérské fotografie se jedná o přehlídky filmu a studentského divadla, které pořádá Ústí nad Orlicí, a Loutkářskou Chrudim. Pardubický kraj se tak počtem národním přehlídek stává skutečnou baštou amatérské kultury v zemi.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.3.

Krajský projekt na zámku pomohl zpřístupnit kapli

Rekonstrukcí prošlo hlavní nádvoří, opravují se hospodářské budovy, dojde i na valy, velký sál v 1. patře zámku či novou pokladnu. Opravená kaple je takovou třešinkou na dortu, která jistě přiláká návštěvníky zámku na nový prohlídkový okruh.

Společnost celý článek
26.3.

Opravy pardubických ulic ovlivní pořádání řady sportovních a kulturních akcí

Co se týká dalších ročníků, tak ještě nevíme, jestli se na opravené třídě Míru bude moc cyklistické kritérium konat. Pokud by to nešlo, budeme hledat možnosti v jiných částech města.

Společnost celý článek
13.12.

Hvězda betlémská aneb astronomické souvislosti Vánoc

Na přednášce se tak mimo jiné dozvíte, jaké jsou nejčastěji uváděné astronomické úkazy.

Společnost celý článek
28.11.

Galavečer Miss východní Čechy 2007

Velké finále Miss východní Čechy 2007 se už blíží. Souboj finalistek se uskuteční 7. prosince 2007 v pardubickém Ideonu

Společnost celý článek
1.8.

Amper Market Cup 2017 vyhrál Zechmeister

Zajímavostí byla i účast starších závodníků v kategorii pro muže nad 60 let, kteří si zazávodili na padesátikilometrové trati. „Jejich nasazení bylo obdivuhodné, před těmito pány smekám,“ dodává Pavel Brettschneider.

Společnost celý článek
13.3.

Divize Foxconn EMS jmenovala nového viceprezidenta. Do funkce nastupuje Nicky Monaghan

Ve společnosti Foxconn začal Nicky Monaghan pracovat hned po ukončení studia na University of Strathclyde ve skotském Glasgow.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting