Dětské centrum Veská slavilo odbornou konferencí

27.4.

Dětské centrum Veská slavilo odbornou konferencí

Dětské centrum Veská slavilo odbornou konferencí

Krajský radní zodpovědný za zdravotnictví Martin Netolický ve středu zahájil program odborné konference, která se zabývala komplexní interdisciplinární péčí o děti s postižením. Akci uspořádalo Dětské centrum Veská, při příležitosti dvacátého výročí své existence. Zřizovatelem tohoto zařízení je Pardubický kraj. Aktuální diskutovanou otázkou konference se také stala státem připravovaná transformace systému péče o ohrožené děti. „Jednotlivá vystoupení ukázala, že péče o děti s postižením klade velké nároky na ty, kteří jí poskytují. Oceňuji, že naše dětské centrum uspořádalo tuto odbornou konferenci právě v době, kdy je aktuální diskuze nad budoucností obdobných zařízení. Jsem přesvědčený, že Dětské centrum Veská nalezne své místo i po plánované transformaci. Nabízí se řada možností, kterým směrem bychom se měli dále ubírat. Především péče o postižené děti bude dle mého názoru hrát hlavní úlohu v budoucnosti zařízení,“ uvedl radní Martin Netolický. Na konferenci ve dvou blocích zazněly zajímavé příspěvky na téma dětského vývojového autismu, péče o neslyšící děti či spolupráce s rodiči dítěte se zvláštními potřebami. Cenné informace pro svou práci na konferenci získali fyzioterapeutové, zdravotní sestry i sociální pracovníci. Z historie Dětského centra Veská - zařízení vzniklo z iniciativy spolku Československého Červeného kříže v Pardubicích pro děti tělesně oslabené nebo náchylné k nemocem - prvních 37 dětí nastoupilo do zařízení 2. 7. 1927 - původně zařízení fungovalo pouze v letních měsících, od roku 1956 jako moderní kojenecký ústav pro 70 dětí s celoročním provozem - od roku 1992 získalo nový název Dětské centrum Veská zřizované Okresním úřadem v Pardubicích - od 1. 1. 2003 je zřizovatelem zařízení Pardubický kraj

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.7.

Hasiči Pardubického kraje zvažují využít nařízení kraje k zákazu pálení v přírodním prostředí

Rovněž chceme touto cestou požádat všechny spoluobčany, aby byli v této době více pozorní, aby v lese nekouřili a aby při rozdělávání ohňů na svých pozemcích dbali zvýšené opatrnosti, vyhnuli se používání přenosných vařičů i jiných zdrojů otevřeného ohně.

Společnost celý článek
10.10.

LUX – IDent a Petr Havlíček: firma a živnostník roku

Nejlepší podnikatelé budou v listopadu reprezentovat Pardubický kraj v celostátním finále v Praze.

Společnost celý článek
2.5.

V Hradci Králové vznikne evropské centrum na testování leteckých motorů

„Ve spolupráci s Výzkumným a zkušebním leteckým ústavem Praha jsme podali společnou nabídku, kterou jsme nakonec získali. Evropské vývojové a výzkumné centrum moderních turbovrtulových leteckých motorů vznikne na letišti v Hradci Králové a v Praze s tím, že naše výzkumné centrum by mělo být naprosto bezhlukové a splňující nejnáročnější evropské předpisy,“ uvedl k zamýšlené stavbě centra Jiří Vysoký ze společnosti Orbis Avia, která je společně s ČVUT a GE Aviation spoluautorem projektu.

Společnost celý článek
30.10.

Vyšla publikace o Veselce

Brožuru s názvem Veselka vydanou v edici AB-Zet Pardubicka zakoupíte za 20 korun v kanceláři Klubu přátel Pardubicka.

Společnost celý článek
29.1.

„Zlatý erb 2008“ vyhlášen také v Pardubickém kraji

Zájemci se mohou přihlašovat na internetových stránkách www.zlatyerb.obce.cz.

Společnost celý článek
15.7.

V ČR je možné staré elektro a baterie poslat k ekologické likvidaci zdarma balíkem, umožňuje to nová služba re:BALÍK

Pokud vysloužilé elektro váží více než dvacet kilogramů, lze k jeho odvozu z domova využít již tradiční služby Buď líný. V takovém případě si pro zabalený balík přijede přímo do domácnosti kurýrní služba. Jeden balík přitom může vážit maximálně padesát kilogramů. Této hmotnosti odpovídá například jedna starší televize, nebo tiskárna s monitorem. Služba zároveň nevylučuje odvoz více balíků než jeden.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting