Dětské centrum Veská slavilo odbornou konferencí

27.4.

Dětské centrum Veská slavilo odbornou konferencí

Dětské centrum Veská slavilo odbornou konferencí

Krajský radní zodpovědný za zdravotnictví Martin Netolický ve středu zahájil program odborné konference, která se zabývala komplexní interdisciplinární péčí o děti s postižením. Akci uspořádalo Dětské centrum Veská, při příležitosti dvacátého výročí své existence. Zřizovatelem tohoto zařízení je Pardubický kraj. Aktuální diskutovanou otázkou konference se také stala státem připravovaná transformace systému péče o ohrožené děti. „Jednotlivá vystoupení ukázala, že péče o děti s postižením klade velké nároky na ty, kteří jí poskytují. Oceňuji, že naše dětské centrum uspořádalo tuto odbornou konferenci právě v době, kdy je aktuální diskuze nad budoucností obdobných zařízení. Jsem přesvědčený, že Dětské centrum Veská nalezne své místo i po plánované transformaci. Nabízí se řada možností, kterým směrem bychom se měli dále ubírat. Především péče o postižené děti bude dle mého názoru hrát hlavní úlohu v budoucnosti zařízení,“ uvedl radní Martin Netolický. Na konferenci ve dvou blocích zazněly zajímavé příspěvky na téma dětského vývojového autismu, péče o neslyšící děti či spolupráce s rodiči dítěte se zvláštními potřebami. Cenné informace pro svou práci na konferenci získali fyzioterapeutové, zdravotní sestry i sociální pracovníci. Z historie Dětského centra Veská - zařízení vzniklo z iniciativy spolku Československého Červeného kříže v Pardubicích pro děti tělesně oslabené nebo náchylné k nemocem - prvních 37 dětí nastoupilo do zařízení 2. 7. 1927 - původně zařízení fungovalo pouze v letních měsících, od roku 1956 jako moderní kojenecký ústav pro 70 dětí s celoročním provozem - od roku 1992 získalo nový název Dětské centrum Veská zřizované Okresním úřadem v Pardubicích - od 1. 1. 2003 je zřizovatelem zařízení Pardubický kraj

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.10.

Radnice je na dobré cestě ke koupi spalovny v Rybitví

Projekt společnosti AVE na zprovoznění spalovny nebezpečného odpadu v katastru obce Rybitví, jen pár desítek metrů od obytných domů a tři kilometry od Pardubic, vyvolal na Pardubicku pozdvižení již v roce 2009.

Společnost celý článek
12.3.

Kampaň „Pomáhat a chránit“ je účinná

Tento obrovský zájem potvrzuje, že práce u policie není považována za stereotypní a neperspektivní.

Společnost celý článek
21.9.

Primátora čeká diskuse se studenty

Společným zasedáním začínají v pátek fakticky pracovat nově ustavené parlamenty pardubických studentů.

Společnost celý článek
13.7.

Likvidace skladu chemikálií ve Chvaleticích pokračuje

V pondělí zahájí firma DEKONTA další práce na likvidaci nelegálního skladu nebezpečných odpadů ve Chvaleticích.

Společnost celý článek
25.3.

Kraj přihlásí do nové výzvy programu Životní prostředí sedm velkých projektů na úspory energie

Rozhodnutí o podpoře projektů je možné očekávat do konce roku 2014, práce by pak mohly začít v příštím roce.

Společnost celý článek
21.10.

Podzimní prázdniny a relaxační večer v hradeckých městských lázních

Na podzimní prázdniny připravila Správa nemovitostí Hradec Králové, provozovatel plaveckého areálu, pro návštěvníky aquacentra v městských lázních speciální nabídku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting