Dětské odpoledne, lampiony a ohňostrojová show

12.10.

Dětské odpoledne, lampiony a ohňostrojová show

Dětské odpoledne, lampiony a ohňostrojová show

Statutární město Pardubice ve spolupráci s Kulturním domem Dubina pořádají v sobotu 13. října na Pernštýnském náměstí dětské zábavné odpoledne. Akce se koná u příležitosti XIV. Městských slavností. Pro návštěvníky je připraven velmi lákavý program a to jak na pódiu, tak i v ostatních prostorách náměstí. Zábavné odpoledne pro děti zahájí mažoretky Berušky, nebudou chybět tradiční pohádky Jaroslava Junga nebo malá klauniáda. Celý prostor Pernštýnského náměstí roztančí taneční skupiny Barbaři, Hroch a Arco. Kromě kulturního programu čekají na malé i velké zájemce také soutěžní disciplíny jako chytání rybiček, hod na šaška, hod na čápa, dráha s hokejkou, hod balónku na cíl a mnoho dalšího. Připravena bude rovněž nafukovací skluzavka, cukrová vata a jiné cukrovinky. Za splnění soutěží dostanou děti sladkou odměnu. Celá akce proběhne v sobotu 13.října od 14 do 17 hodin. Vstup na ni je zcela zdarma. Téhož dne se uskuteční i již tradiční lampionový průvod. V čele s městskou policií vychází v 18.00 hodin z Pernštýnského náměstí, dále pokračuje Pernštýnskou ulicí přes Příhrádek a ulicí Labskou. Průvod s lampiony končí na břehu Labe za mostem Pavla Wonky, kde začne od 19.30 hodin velká ohňostrojová show.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.1.

Dotace takzvaným dalším složkám IZS

Rada Pardubického kraje účelové finanční dotace takzvaným dalším složkám integrovaného záchranného systému.

Společnost celý článek
31.8.

Tyršovy sady mají nový přírůstek v podobě pamětní desky

Kromě titulu Stavba roku 2017 však projekt získal také Cenu za veřejný prostor Ministerstva pro místní rozvoj a Asociace pro urbanismus a územní plánování a Cenu předsedy Senátu Parlamentu ČR. Druhou zmíněnou cenu si navíc autor projektu a zástupci města a zhotovitelské firmy převzali z rukou místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, která se zúčastnila i slavnostního odhalení desky.

Společnost celý článek
18.4.

Kraj podpořil zážitkový Den Země

Den Země slaví více jak miliarda lidí ve 175 státech světa.

Společnost celý článek
27.9.

Den Architektury otevře veřejnosti o víkendu unikátní i nepřístupné budovy po celé republice

Oblíbená akce, která každoročně přiláká tisíce návštěvníků, letos opět nabízí zdarma přes 200 akcí: komentované procházky po unikátních místech, exkurze, přednášky a prezentace, workshopy pro rodiny s dětmi, plavby, lety i cyklojízdy. V Praze, Brně, Zlíně, Nymburce a Plzni doplní festival přehlídka filmů o architektuře a urbanismu Film a architektura.

Společnost celý článek
4.9.

Pivovar Pernštejn v sobotu slaví

Chybět tu nebude ani IQ park centra Babylon Liberec, kde si nejen děti budou moci vyzkoušet řadu zajímavých hlavolamů.

Společnost celý článek
31.5.

Už jste si někdy přivoněli k Solnému květu z Mallorky? Na Beko Fkvět z Mallorky je oficiální solí Beko Fresh fresh festivalu ho i ochutnáte, protože Solný estivalu 2018

K solnému květu se nejenom, díky rozmanité škále příchutí čichá, ale hlavně se používá k dochucení jídel – konkrétně se s ním solí. Velmi vzácná sůl, často označovaná jako „královna solí“ nebo „kaviár mezi solemi“ se získává na Mallorce neobvyklým způsobem. Je nesmírně zdravá a má jedinečnou vlastnost zvýraznit přirozenou chuť pokrmů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting