Dětský den v krajské nemocnici už letos pošesté

6.6.

Dětský den v krajské nemocnici už letos pošesté

V Pardubické krajské nemocnici, a.s. se už pošesté uskutečnil dětský den, tentokrát pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly. Tradiční akce pro malé pacienty i veřejnost se konala ve středu a zorganizoval ji Klub interaktivního domu Pardubice ve spolupráci s dětským oddělením a dětskou chirurgií PKN. „Jsme moc rádi, že jsme i letos mohli potěšit především hospitalizované děti na obou odděleních a trochu jim zpestřit jejich pobyt v nemocnici. Doufáme, že se jim program i drobné dárky líbily. A chtěli bychom také poděkovat sponzorům této akce za jejich podporu a Pardubické krajské nemocnici a zejména oběma oddělením za pomoc při organizaci 6. Dětského dne,“ řekla Jana Zlesáková, vedoucí pardubické pobočky Klubu interaktivního domu. 6. Dětský den znovu nabídl pestrý kulturní i zábavný program malým pacientům. Dětem na obou odděleních zahráli hudebníci ze ZUŠ Pardubice – Polabiny a z DDM Beta Pardubice. Mohly se také zapojit do výtvarné dílny a zavítal mezi ně klaun s dárky. Hudební a recitační vystoupení nechyběla ani na prostranství před dětským oddělením, kde probíhal dvouhodinový program pro veřejnost. Také zde mohly děti předvést svůj malířský um ve výtvarné soutěžní dílně „Život v moři a na souši“ s DDM Beta Pardubice nebo s křídou v ruce na asfaltu. Připraven pro ně byl i hvězdářský dalekohled s odborným komentářem od členů Astronomické společnosti Pardubice, taneční dovádění s TK Xanada a řada dovednostních i sportovních her a soutěží s dobrovolníky od Dobrovolnického centra Pardubice, kteří přišli tuto akci podpořit. Po jejich zdárném absolvování pochopitelně neodcházely bez zasloužené odměny. Odměna v podobě dárkové tašky s dary od sponzorů akce potěšila 82 dětí. Děti i dospělí na obou odděleních a samozřejmě rovněž všichni bez rozdílu věku na venkovní části Dětského dne se mohli zapojit do tvorby „Řetězu dobra“, což byla novinka letošní akce. Každý mohl obkreslit svou dlaň na papír, poté ji vystřihnout a napsat na ni své přání či vzkaz. Všechny papírové dlaně jako symbol dobra byly následně spojeny do řetězu. Ten bude v příštích dnech a týdnech vystaven v Pardubické krajské nemocnici.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.8.

Na gymnáziích bude studovat maximálně 19% populace

Toto zásadní rozhodnutí vzal na vědomí také Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

Společnost celý článek
17.1.

Narodil se budoucí vítěz Pardubické juniorky?

Hejtman se zajímal také o kvalitu péče v chrudimské porodnici. „Byli jsme moc spokojení. Porod šel moc dobře, byl tam velmi milý a ochotný personál,“ pochvalovala si přístup porodnice v Chrudimi maminka Lucie Václavská. Štěstím zářil i tatínek Pavel Čejka, který při porodu stihl se svou přítelkyní i novoroční políbení. Ani novoroční ohňostroj rodiče neznejistil.

Společnost celý článek
8.7.

Hejtman předal ceny nejlepším hasičům

Součástí mistrovství byly individuální soutěž i soutěže družstev.

Společnost celý článek
4.11.

“Setkávání“ představí další osobnosti našeho kraje

V jeho čtvrtém díle se setkáme s handicapovaným atletem panem Martinem Zvolánkem.

Společnost celý článek
2.4.

Kroutil: Beton a asfalt snižují vododržnost krajiny

Za posledních sedm let na ně vynaložil více než 24 milionů korun.

Společnost celý článek
7.3.

Světový den ledvin je tady. Navštivte 13. března dialyzační středisko v Ústí nad Orlicí a nechte se vyšetřit

Ačkoli zodpovědný přístup ke klasické prevenci v České republice stále stoupá, na ledviny se bohužel často zapomíná. Přitom právě ony patří mezi nejdůležitější orgány v těle, jelikož čistí tělo od odpadních látek, regulují množství vody v organismu a zároveň také produkují důležité hormony, které ovlivňují metabolismus kostí a oběhovou soustavu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting