Dětský den v krajské nemocnici už letos pošesté

6.6.

Dětský den v krajské nemocnici už letos pošesté

V Pardubické krajské nemocnici, a.s. se už pošesté uskutečnil dětský den, tentokrát pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly. Tradiční akce pro malé pacienty i veřejnost se konala ve středu a zorganizoval ji Klub interaktivního domu Pardubice ve spolupráci s dětským oddělením a dětskou chirurgií PKN. „Jsme moc rádi, že jsme i letos mohli potěšit především hospitalizované děti na obou odděleních a trochu jim zpestřit jejich pobyt v nemocnici. Doufáme, že se jim program i drobné dárky líbily. A chtěli bychom také poděkovat sponzorům této akce za jejich podporu a Pardubické krajské nemocnici a zejména oběma oddělením za pomoc při organizaci 6. Dětského dne,“ řekla Jana Zlesáková, vedoucí pardubické pobočky Klubu interaktivního domu. 6. Dětský den znovu nabídl pestrý kulturní i zábavný program malým pacientům. Dětem na obou odděleních zahráli hudebníci ze ZUŠ Pardubice – Polabiny a z DDM Beta Pardubice. Mohly se také zapojit do výtvarné dílny a zavítal mezi ně klaun s dárky. Hudební a recitační vystoupení nechyběla ani na prostranství před dětským oddělením, kde probíhal dvouhodinový program pro veřejnost. Také zde mohly děti předvést svůj malířský um ve výtvarné soutěžní dílně „Život v moři a na souši“ s DDM Beta Pardubice nebo s křídou v ruce na asfaltu. Připraven pro ně byl i hvězdářský dalekohled s odborným komentářem od členů Astronomické společnosti Pardubice, taneční dovádění s TK Xanada a řada dovednostních i sportovních her a soutěží s dobrovolníky od Dobrovolnického centra Pardubice, kteří přišli tuto akci podpořit. Po jejich zdárném absolvování pochopitelně neodcházely bez zasloužené odměny. Odměna v podobě dárkové tašky s dary od sponzorů akce potěšila 82 dětí. Děti i dospělí na obou odděleních a samozřejmě rovněž všichni bez rozdílu věku na venkovní části Dětského dne se mohli zapojit do tvorby „Řetězu dobra“, což byla novinka letošní akce. Každý mohl obkreslit svou dlaň na papír, poté ji vystřihnout a napsat na ni své přání či vzkaz. Všechny papírové dlaně jako symbol dobra byly následně spojeny do řetězu. Ten bude v příštích dnech a týdnech vystaven v Pardubické krajské nemocnici.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.4.

Syndrom krátkého střeva bude v OC Futurum hlavním tématem osvětové akce organizace IFMSA CZ HK

Odpolední program v královéhradeckém centru Futurum zaujme malé i velké. Děti budou moci navštívit Nemocnici pro medvídky, kde se díky plyšovému operabilnímu medvědovi budou moci hravou formou zbavit strachu z bílého pláště.

Společnost celý článek
12.10.

V Pardubicích se rodí spolupráce mezi evropskými včelaři

Včely jsou tak dalším zvířetem, které v Pardubicích spojilo ke spolupráci lidi stejných zájmů z různých měst a zemí.

Společnost celý článek
24.9.

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

Velkým lákadlem bude jistě prohlídka současných kremačních technologií, které jsou návštěvníkům zpřístupněny právě v době "dušičkových" svátků.

Společnost celý článek
10.11.

Studenti z Poličky obsluhovali vyznamenané

Tohoto úkolu se všichni zhostili zodpovědně a s přehledem.

Společnost celý článek
18.12.

Na palubovce se předávaly ceny za nejlepší basketbalové obrázky

Slavnostním předáním cen vyvrcholilo 4. BasketMalování, projekt Pardubické nemocnice a BK JIP Pardubice pro dětské pacienty.

Společnost celý článek
7.9.

Ve sběru bílé techniky jsme mez kraji osmí

Recyklací se uspoří také značné množství energie, vzácných kovů i dalších nerostných surovin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting