Díky aukci ušetří nyní miliony za plyn

26.10.

Díky aukci ušetří nyní miliony za plyn

Více než 13 milionů korun - tedy přes 22 procent - ušetří Královéhradecký kraj za dodávku plynu na rok 2011 díky elektronické aukci na dodavatele plynu, která včera proběhla v sídle kraje. Do soutěže pro 98 příspěvkových organizací a obchodních společnosti kraje se přihlásilo pět firem. Celkově kraj dosud vyšla roční spotřeba plynu těchto krajských organizací více než 58 milionů korun. Již vyvolávací cena elektronické aukce znamenala téměř 14 procent úspory. „Vyvolávací cena elektronické aukce, se kterou se firmy přihlásily do soutěže, byla o více než 8 milionů korun nižší než dosavadní celkové roční náklady," řekl Vladimír Derner, náměstek královéhradeckého hejtmana, který odpovídá za oblast majetku. "Ukazuje se, že centrální elektronická aukce na dodávku plynu může být velice efektivním způsobem úspory výdajů pro krajskou správu. Uspořené peníze použije kraj v krajském rozpočtu a bude mít přesnou představu, kolik se kde ušetří,“ dodal Derner. Dražba cen plynu pro krajské příspěvkové organizace kraje včera začala v 9 hodin a trvala 30 minut, během kterých firmy postupně podhazovaly nižší ceny. Například již po zhruba sedmi minutách aukce se soutěžená cena za plyn snížila o zhruba 2 miliony korun tedy na více než sedmnáctiprocentní úsporu oproti celoroční spotřebě plynu. Devět minut před skončením prvního kola již dosahovala úspora kraje téměř dvacetiprocentní úsporu z roční spotřeby plynu a po 28 minutách již úspora stoupla na konečných 22 procent. Jméno firmy, která v aukci zvítězila a získá zakázku, nemohla být zveřejněna. K tomu dojde až po uplynutí všech zákonných lhůt, kterou jsou spojeny s takovým výběrovým řízením. Nejpozději do zhruba dvou měsíců. Aukce se účastnily školy, nemocnice, ústavy sociální péče či správa a údržba silnic: celkem 98 příspěvkových organizací a obchodních společností kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.7.

„Zelené“ popelnice v Pardubicích zdomácněly

Separace bioodpadu, kterou jsme loni vyzkoušeli v Jesničánkách a Nových Jesenčanech, se osvědčila.

Společnost celý článek
25.2.

Přednáška Dany Drábové o člověku a energii na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice

Přednáška se koná od 14 hodin v posluchárně H1 v budově Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice na náměstí Čs. legií 565 v centru Pardubic. Se studenty bude Ing. Dana Drábová, Ph.D., debatovat o energii, jejích zdrojích a využitelnosti.

Společnost celý článek
16.11.

Jaroslav Kňava vydal prohlášení pro novináře

Odstupuji, aby bylo jasné, že mi nejde o posty, ale o princip. Princip slušnosti a morálky.

Společnost celý článek
27.7.

Při požáru byla zraněna žena a malé dítě

Hasiči se pokusili speciálním nářadím otevřít vstupní dveře do bytu, ale ty byly zamčené.

Společnost celý článek
12.5.

České "Ferrari" Innotech Mysterro se po 20 letech ukáže veřejnosti

Karoserie má skvělý aerodynamický tvar, vyrobený z karbonu a kevlaru. Interiér je čalouněn kůží prestižní anglické značky Conolli. Dveře bez vnějších klik jsou otevírány pouze elektronicky. Chybí střecha i okna. „To, že Jiří Král s Mysterrem přijede je skvělá zpráva. Po vyrobení prototypu byl projekt zmražen a my jsme opravdu hrdí na to, že se od premiéry v roce 1995 poprvé představí na naší Rally Show v Hradci Králové. Už jen rozchodit motor po 20 letech parkování ve skladu je velký oříšek. Vše se snad ale zvládne a lidé nejenže Mysterro uvidí, ale budou se moci jím i svézt," říká organizátor akce Karel Pohner.

Společnost celý článek
22.9.

Více než polovina kamionů nesplnila předpisy

Od 5. září na řidiče kamionů a dopravce čekala další akce takového rozsahu, kterou na našich silnicích ještě nezaznamenali.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting