Díky podpoře českých dárců se podařilo v Gambii během června 2015 předat dalších 758 kol. Pro rok 2015 se tak sbírka kol dočasně uzavírá.

23.6.

Díky podpoře českých dárců se podařilo v Gambii během června 2015 předat dalších 758 kol. Pro rok 2015 se tak sbírka kol dočasně uzavírá.

Díky podpoře českých dárců se podařilo v Gambii během června 2015
předat dalších 758 kol. Pro rok 2015 se tak sbírka kol dočasně uzavírá.


Díky obrovské podpoře českých dárců se podařilo zástupcům společnosti KOLA PRO AFRIKU o.p.s. v minulých dnech předat v gambijském Gunjuru dalších téměř 800 kol spolu s velkým množstvím náhradních dílů a nářadím. Do Gambie přivezli i tolik potřebný zdravotnický materiál, který byl získán z nepotřebných autolékárniček. Dalších několik stovek gambijských školáků tak budeme mít usnadněnou cestu do školy, za vzděláním i do života.


"Naše vděčnost je velká a neustálá. Podpora české veřejnosti projektu Kola pro Afriku je ohromná, a to od samého počátku projektu v roce 2012. I přes omezení sbírek kol se daří neustále díky podpoře tisíců dárců a také mnoha dobrovolníků získávat obrovské množství jízdních kol. V současné době se podařilo zajistit kola pro další dvě nakládky (podzim 2015 i jaro 2016)" řekl ředitel společnosti Kola pro Afriku při příležitosti už páté slavnostní předávky kol, která se uskutečnila 15.6. v gambijském Gunjuru.


Sbírka Kola pro Afriku bude od 1 .července dočasně pozastavena – jako její příjemci v Gambii, i ona bude mít prázdniny. Jenže potrvají až do jara 2016. Sbírat se bude jen v několika oficiálních stálých sběrných místech a na předem ohlášených sběrových akcích.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.12.

Východočeské divadlo Pardubice - altualizovaný program

Z důvodu onemocnění v souboru se od 19.00 hodin na Malé scéně bohužel RUŠÍ repríza Bláznových zápisků.

Společnost celý článek
25.4.

Projekt Cesta k samostatnosti podporuje osoby s mentálním znevýhodněním Josef už bydlí a stárá se o sebe sám

Pan Štěpán, mladý muž s mentálním znevýhodněním, dostal dlouho vytouženou příležitost pracovat s auty. Pomáhá je demontovat, a jak sám často opakuje, miluje vůni oleje, benzínu a pravou „chlapskou dřinu". Vysněnou práci získal díky podporovanému zaměstnávání. Sociální pracovníci mu pomohli nejen oslovit zaměstnavatele, ale poskytli také asistenci. Díky ní se pan Štěpán v práci během krátké doby zcela osamostatní.

Společnost celý článek
6.8.

Za dostavbu bez povolení padnou tresty

Zásadní problém vznikl podle náměstka Krejčíře v komunikaci mezi lidmi, kteří na přípravě staveb pracovali.

Společnost celý článek
31.7.

FoxFestival zve na hudební akci léta, vstupné podpoří devatenáctiměsíční Sofinku

Brány závodiště se veřejnosti otevřou o půl šesté večer, samotný festival pak začne v šest hodin. Vstupenky si zájemci mohou zakoupit od 22. 7. do 28. 8. v předprodeji v Turistickém informačním centru Pardubice na náměstí Republiky. Vstupenka stojí 70 korun, děti do 7 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma.

Společnost celý článek
11.10.

Zahájilo Trienále Ex libris

Porota udělila cenu GRAND PRIX Janu Otavovi a cenu za přínos českému ex libris Zdeňku Mézlovi.

Společnost celý článek
13.2.

Město bude pojistkou proti ztrátě značky Zlatá přilba

„Plochodrážní závod Zlatá přilba s téměř devadesátiletou tradicí patří k akcím, které jsou tzv. rodinným stříbrem Pardubic. Ochrannou známku k názvu dnes vlastní třetí osoba a my jsme se společně s Auto moto klubem rozhodli, že smlouvou ošetříme, aby v případě, že vlastník bude chtít známky odprodat, měly klub i město možnost přednostně se o odkupu ucházet. O Zlatou přilbu přijít nechceme,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting