Diskusi o pěší zóně uzavře prosincové zastupitelstvo

16.11.

Diskusi o pěší zóně uzavře prosincové zastupitelstvo

Diskusi o pěší zóně uzavře prosincové zastupitelstvo

Do poloviny prosince mohou lidé v Pardubicích diskutovat o budoucí podobě třídy Míru a ovlivnit tak její rekonstrukci. Zastupitelé pak na prosincovém zasedání rozhodnou o tom, zda budou mít Pardubice čistou pěší zónu, nebo budou hlavní pardubickou třídou projíždět, byť ve velmi omezeném režimu, trolejbusy. Diskuse s veřejností prakticky začala veřejným projednáváním 14.listopadu, na němž se sešlo zhruba 140 lidí všech věkových kategorií. „Potěšilo mě, že přišlo hodně mladých lidí a bylo patrné, že budoucnost centra Pardubic je zajímá, že o ní přemýšlejí,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Ve zhruba dvouhodinové diskusi se střídali zastánci vybudování pěší zóny bez dopravy s těmi, kteří si tu přejí dopravu alespoň v omezené míře zachovat. „Nechci hodnotit, který tábor měl převahu, není to sportovní zápas, ale seriózní diskuse o výhodách a nevýhodách té které varianty. Navíc diskuse je stále otevřená,“ dodala primátorka. Zasáhnout do ní mohou i ti, kteří se na veřejné projednávání nedostali. Pardubický magistrát zřídil speciální e-mailovou ad­resu trida.miru@mmp.cz, jejímž prostřednictvím se může kdokoliv vyjádřit k rekonstrukci třídy Míru. Nezapadnou ani názory, které dorazí poštou nebo je lidé nechají na podatelně radnice. „Veškeré podklady předáme zastupitelům, aby si mohli sami vyhodnotit názory veřejnosti,“ slíbila primátorka Pardubic. Pardubice se k diskusi o tváři svého centra vrátily po pěti letech. V roce 2006 zastupitelé schválili vybudování pěší zóny bez dopravy těsnou většinou, řada z nich se však tehdy jednoznačnému vyjádření vyhnula. „Domníváme se, že takováto akce by měla mít širokou podporu. Proto chceme nyní, kdy bychom mohli rekonstrukci centra zařadit do Integrovaného plánu rozvoje města, o třídě Míru znovu jednat v zastupitelstvu. Buď potvrdí rozhodnutí svých předchůdců, tedy vymístění dopravy v úseku od lékárny po Grand, nebo zvolí variantu s částečným zachováním dopravy. Každopádně třída Míru již na opravu dlouho čekat nemůže, stává se periferií v centru města a to musíme změnit,“ konstatovala primátorka. Zastupitelé se budou otázkou rekonstrukce zabývat na jednání v polovině prosince. Po zpracování projektové dokumentace ji město zařadí do IPRM, z něhož může čerpat prostředky nejméně do konce roku 2013.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.1.

Eliška a Jakub – nejoblíbenější jména loňského roku

První společenskou událostí v životě nově narozených občanů Pardubic bývá většinou vítání občánků v nedávno zrekonstruované obřadní síni radnice.

Společnost celý článek
25.9.

Regulovčíka Policie ČR opět vyhrál policista z pardubického krajského ředitelství

Členové odborné poroty, kteří během celého dne bedlivě sledovali plnění všech úkolů, vyhodnotili jako nejlepšího regulovčíka Policie ČR pro rok 2013 našeho policistu pprap. Pavla Martinka.

Společnost celý článek
10.5.

Radní Šilar nositelem medaile Za zásluhy o bezpečnost

Na pražském zámku v Kolodějích se uskutečnilo slavnostní předávání medailí Hasičského záchranného sboru České republiky.

Společnost celý článek
14.10.

Optimalizace veřejné dopravy

Zástupci kraje sledovali, jak technologové ze společnosti OREDO vyřizují připomínky starostů k návrhům jízdních řádů.

Společnost celý článek
17.4.

Peer Gynt v Pardubicích už naposledy

Přijďte se naposledy podívat na životní pouť rváče, lenocha, nezodpovědného rozmařilce, ale současně i neodolatelného snílka...

Společnost celý článek
8.3.

Roste „lůžko“ pro nový bazén

Půlmiliardová přestavba je bedlivě sledována nejen médii a veřejností, ale zejména investorem, tedy městem Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting