Divadelní festival „Čtrnáct dnů proti totalitě“

10.11.

Divadelní festival „Čtrnáct dnů proti totalitě“

Divadelní festival „Čtrnáct dnů proti totalitě“

Divadelní festival „Čtrnáct dnů proti totalitě“

Divadlo SNOOP Opatovice nad Labem uvádí festival Čtrnáct dnů proti totalitě, který začíná dnes 17. listopadu. Festival vznikl impulzivně a odráží situaci dnešní doby, kdy se zdá, že veřejnost za pouhých devatenáct let zapomněla na všechno, co se odehrávalo v dobách totalitního režimu. „Chceme tímto připomenout hrůzy všech totalitních režimů a nesvobod. A to nejen těch, které se nás bezprostředně týkají“, říká organizátor přehlídky Aleš Dvořák. Všechna představení se tématicky dotýkají svobody člověka a jsou velice aktuální. Pořadatelé doufají, že se návštěvníci festivalu Čtrnáct dní proti totalitě nad touto problematikou dobře zamyslí a připomenou si doby dávno i nedávno minulé. „Setkali jsme se totiž s tím, že čas vše pomalu maže a tak trochu retušuje. Pro poučení, pro budoucnost, abychom neopakovali minulé chyby, je paměť národa důležitá. Proto je festival zaměřen především na mladého diváka, který totalitní režim nezažil. V neposlední řadě bychom divákům chtěli představit z našeho pohledu kvalitní inscenace,“ dodává Aleš Dvořák. Opatovický soubor uvede hru Rodinné příběhy, jež se odehrává na dětském hřišti v srbském Bělehradě na konci 90. let. Českotřebovský Triarius nabídne hořkou komedii o cestě vlakem s názvem Kupé story. Pardubické Divadlo Exil do Opatovic nad Labem přiveze jednoaktovky Václava Havla Audience a Vernisáž a také inscenaci Tři sestry… v erbu tulipán, která se odehrává na pozadí noci z 12. na 13. srpna 1961, kdy byl rozdělen Berlín.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.12.

Rybitevská spalovna je ve skluzu

Původní termín už je pasé. Spalovnu stihneme zprovoznit nejdříve v roce 2011.

Společnost celý článek
1.3.

Camp u koupaliště má být v provozu již v létě

Na místě starého sociálního zázemí vznikne tzv. buňkový systém, ve kterém bude návštěvníkům campu k dispozici sprcha, umyvadlo i WC.

Společnost celý článek
12.5.

Kavárna v Tyršových sadech by mohla být otevřena již začátkem června

Nová kavárna, která vyrostla na základech původní stavby, jež využívaly Služby města Pardubic, nabídne výhled na celý park. Do kavárny, která je z velké části prosklená, se vejde okolo 40-60 lidí. Posedět bude možné nejen ve vnitřních prostorách ale také na terase.

Společnost celý článek
23.4.

Do práce na kole vyjedou Pardubice už příští středu.

Soutěžit lze ve čtyřech kategoriích. Na vítěze čekají například poukázky na nákup v cykloobchodě, vstupenky do divadla, poukázky do aquacentra nebo elektrokolo.

Společnost celý článek
31.5.

Dopravní obslužnost a rozpočtové určení daní, témata hejtmanovy

Starosta obce Třebovice Libor Gremlica s potěšením konstatoval, že vlaky budou konečně v jejich stanici zastavovat.

Společnost celý článek
29.5.

Běžci vzpomínali na události před 70 lety

Raritou mezi běžci půlmaratonu byli 85letý Jiří Soukup, který úspěšně dokončil trať čtvrthodiny před limitem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting