Divadlo slavnostně zprovozní novou plošinu pro vozíčkáře

10.9.

Divadlo slavnostně zprovozní novou plošinu pro vozíčkáře


Východočeské divadlo Pardubice během letních prázdnin nainstalovalo do vstupních prostor novou plošinu, která lidem s pohybovým postižením zpřístupní nejen přízemí, ale premiérově i foyer v prvním patře. „Na tuto adaptaci bezbariérového vstupu do hlediště i foyer divadla přispělo město Pardubice z programu podpory bezbariérovosti částkou 427 000 Kč,“ říká předsedkyně komise pro bezbariérovost Ivana Liedermanová.


Plošina bude slavnostně uvedena do provozu v pondělí 14. září před benefičním představením romantické komedie Mezi nebem a zemí, jehož výtěžek bude v plné výši věnován ve prospěch osob se zdravotním postižením.
Akce pod názvem Přístupné divadlo se zúčastní představitelé města Pardubice a zástupci Národní rady osob se zdravotním postižením ČR (NRZP ČR). Společenské setkání začíná v 18.00 hodin ve foyer, benefiční představení, které uvede předseda NRZP ČR Václav Krása, bude následovat od 19.00 hodin.


Mezi nebem a zemí netřeba dlouze představovat, neboť i po roce uvádění jsou představení současné duchařské komedie často zcela vyprodaná. Za diváckým úspěchem stojí nejen téma hry, které poukazuje na důležitost přirozených lidských hodnot, ale i herecké výkony Petry Janečkové, Petra Dohnala, Martiny Sikorové či Petra Borovce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.3.

Přednáška Dr.Freje - Dlouhý život bez nemocí

Přednáška proběhne dne 28.4.2016 v Kongresovém centru Palác Pardubice, Masarykovo nám. 2799. Začátek je v 18.00 hodin a MUDr. Frej bude přednášet 1,5 hodiny. Po ukončení přednášky bude možnost diskuze a dotazů k problémům účastníků přednášky.

Společnost celý článek
21.7.

SKP-CENTRUM přijde do Hlinska až příští rok

"Transformace na obecně prospěšnou společnost přinese jistější právní prostředí pro námi poskytované služby.“

Společnost celý článek
10.8.

Odborníci ve Chvaleticích roztřídili tuny chemikálií

Mezi nalezeným odpadem bylo i menší množství radioaktivních látek, například solí uranu a thoria.

Společnost celý článek
27.10.

Medaili města převzala malířka Horáková

Dalším laureátem Medaile města Pardubice se v pondělí 26. října stala akademická malířka Marta Horáková.

Společnost celý článek
2.7.

Přineste víčka na Rock For People, pomůžete hendikepovaným.

„Vozíčkářům také nabídneme jim uzpůsobené zázemí například v podobě snížených barů. Tento prostor pro ně a jejich doprovod bude i jakýmsi „meeting pointem“, navíc s vlastním programem, který je samozřejmě určen i pro běžné návštěvníky festivalu,“ upozorňuje Jana Bártová, manažerka odpovědnostních projektů společnosti Pivovary Staropramen.

Společnost celý článek
28.5.

Motorkáři na čtyřkolkách si udělali z parku v Luži závodní dráhu

„Nechceme na nic čekat. Věříme, že strážníci během krátké doby nastolí ve městě pořádek,“ uzavřel starosta Luže Radek Zeman.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting