Divadlo slavnostně zprovozní novou plošinu pro vozíčkáře

10.9.

Divadlo slavnostně zprovozní novou plošinu pro vozíčkáře


Východočeské divadlo Pardubice během letních prázdnin nainstalovalo do vstupních prostor novou plošinu, která lidem s pohybovým postižením zpřístupní nejen přízemí, ale premiérově i foyer v prvním patře. „Na tuto adaptaci bezbariérového vstupu do hlediště i foyer divadla přispělo město Pardubice z programu podpory bezbariérovosti částkou 427 000 Kč,“ říká předsedkyně komise pro bezbariérovost Ivana Liedermanová.


Plošina bude slavnostně uvedena do provozu v pondělí 14. září před benefičním představením romantické komedie Mezi nebem a zemí, jehož výtěžek bude v plné výši věnován ve prospěch osob se zdravotním postižením.
Akce pod názvem Přístupné divadlo se zúčastní představitelé města Pardubice a zástupci Národní rady osob se zdravotním postižením ČR (NRZP ČR). Společenské setkání začíná v 18.00 hodin ve foyer, benefiční představení, které uvede předseda NRZP ČR Václav Krása, bude následovat od 19.00 hodin.


Mezi nebem a zemí netřeba dlouze představovat, neboť i po roce uvádění jsou představení současné duchařské komedie často zcela vyprodaná. Za diváckým úspěchem stojí nejen téma hry, které poukazuje na důležitost přirozených lidských hodnot, ale i herecké výkony Petry Janečkové, Petra Dohnala, Martiny Sikorové či Petra Borovce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.6.

Spolupráce s Čínou nesmí být jen prostou výměnou delegací, říká hejtman Netolický

Cesta představitelů regionu Fengxian byla plánována ve spolupráci s krajským zastupitelem Václavem Snopkem. „Cestu jsme dlouhodobě zvažovali a snažíme se najít platformu pro možnou spolupráci nejen v oblasti hospodářství, ale například také studentské výměny či spolupráce sportovních oddílů, jelikož v Číně jsou v současné době na vzestupu hokej či fotbal,“ uvedl Václav Snopek.

Společnost celý článek
25.10.

Přísně střežený objekt, rap na nádraží i vzpomínky - My Street Films zná vítězné filmy

My Street Films se během tří let své existence v České republice etabloval jako zásadní vzdělávací projekt inspirující zájemce z řad nejširší veřejnosti k tomu, aby natočili krátký film a podíleli se tak na vytváření unikátní paměti českých měst. Nyní zve na další ze svých workshopů – tentokrát se bude konat na Klinice. Od 12. listopadu bude probíhat čtyřdílný filmový workshop pod vedením dokumentaristů Vladimíra Turnera, Apoleny Rychlíkové a Terezy Reichové.

Společnost celý článek
11.10.

Hejtmani se účastní OPEN DAYS v Bruselu

Letošní ročník nese název Investice do budoucnosti Evropy.

Společnost celý článek
8.1.

Czech Point v také Hradci

Kontaktní místo Czech Point funguje od začátku roku také na královéhradeckém magistrátu.

Společnost celý článek
21.3.

Češi se naučili hlásit problémy přes aplikaci. Řeší tak i hlučný podvozek vlaku nebo špatné dopravní značení

Češi nejčastěji hlásili černé skládky, závady na městském mobiliáři a podněty týkající se silnic a chodníků. Mezi podněty však byl například i upozornění na hlučný podvozek jedoucího vlaku, protiřečící si dopravní značení nebo podezření na vykradenou cizí garáž.

Společnost celý článek
12.6.

Světový den proti násilí na seniorech

Na 15. června vyhlásila mezinárodní organizace INPEA - International Network for Prevention of Elderly Abuse, Světový den připomenutí násilí na seniorech - World doder Abuse Awareness Day.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting