Divadlo zpřístupnilo zvony ve zvonici

2.7.

Divadlo zpřístupnilo zvony ve zvonici

V pondělí 30. června se u zvonice vedle kostela sv. Bartoloměje uskutečnil komponovaný open-air večer k 650. výročí úmrtí Arnošta z Pardubic, do jehož programu přispělo i Východočeské divadlo. Prvního pražského arcibiskupa připomněly ukázky z hudební komedie Noc na Karlštejně, ve kterém Arnošt z Pardubic jako postava vystupuje. Diváky však pobavily i písně oblíbeného muzikálu Jeptišky. Divadlo také uvedlo krátkou hru Jarada Portského Z Kladska do Pardubic o životě a díle přítele a rádce krále Karla IV., ve které účinkovali vedle herců i členové Mladého divadelního studia LAIK.

Během programu rovněž došlo k symbolickému završení několikaleté veřejné sbírky na realizaci Duchovního zvonu bohyně Thálie, zhotoveného podle výtvarného návrhu herce Pavla Novotného, a na výrobu schodiště do zvonice u kostela sv. Bartoloměje, které bylo poprvé zpřístupněno veřejnosti. Zvon Thálie se však pardubická farnost rozhodla neumístit na církevní půdu, ale propůjčit jej za symbolickou jednu korunu ročně na 99 let divadlu, které ho bude užívat ke slavnostním úkonům a bude trvale vystaven ve foyer.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.4.

Obyvatelé města Chrudim umí sbírat elektroodpad

Díky celoročnímu úsilí se každému jednotlivci v rámci 10 nejúspěšnějších měst podařilo donést do sběrného dvora elektrozařízení o průměrné váze 1,89 kg.

Společnost celý článek
16.12.

Pardubičtí strážníci chtějí získat ztracený kredit

Primátorka nebyla spokojena s tím, jak ředitel řešil případ nevhodného chování strážníků vůči stěžovateli.

Společnost celý článek
28.8.

Úroveň školního stravování je stále na dobré pozici

Mrkvová polévka s kapkami rukolového oleje a smaženými krutonky, jako hlavní chod kuřecí roláda plněná krůtí fáší s červenou čočkou a špenátem, bramborové pyré s květákem a teplá zelenina a moučník v podobě tvarohových mufinek s hruškovým ragú a rakytníkem.

Společnost celý článek
19.9.

Krajem projedou historická vozidla

Trasa prochází nejzajímavějšími místy z hlediska domácího i zahraničního cestovního ruchu.

Společnost celý článek
31.1.

Kraj připravuje vybudování trvalých zábran pro ochranu obojživelníků v Přívratu

Současný způsob odchytávání obojživelníků je v současné době o poznání složitější. „Ochránci přírody musí nyní podél cesty na pěti úsecích instalovat téměř 1400 metrů provizorních překážek.

Společnost celý článek
21.8.

Počítáme ztráty

Všichni ti, kterých se dotkla v Pardubickém kraji zdolávací opatření proti ptačí chřipce počítají ztráty.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting